Akcja Play Squash For Kids wystartowała! - przystąp do programu, zarejestruj się online...

Akcja Play Squash For Kids wystartowała!

Fundacja Dziecięca Fantazja ma zaszczyt zaprosić Państwa do rocznego programu przeznaczonego dla graczy oraz klubów squasha w Polsce mającego na celu wsparcie jej statutowej działalności oraz pomoc w spełnianiu marzeń nieuleczalnie chorych dzieci w Polsce. Na tej stronie oraz na www.squashmasters.pl, na bieżąco będą pojawiać się nowe informacje dotyczące tego programu.

SPONSOR AKCJI

tl_files/aktualnosci - pliki/prince.gif

PARTNERZY AKCJI

tl_files/aktualnosci - pliki/Squash Master.giftl_files/aktualnosci - pliki/PROGRAFIX.giftl_files/aktualnosci - pliki/CAT.giftl_files/aktualnosci - pliki/TAKT.gif

Impreza sportowa z największymi gwiazdami squasha otworzyła akcję:"Play Squash For Kids"

3 września 2006 roku w warszawskim klubie sportowym "Studio Calypso" w centrum handlowym Wola Park ruszyła nowa akcja charytatywna Fundacji Dziecięca Fantazja - Play Squash For Kids. Akcję rozpoczęła impreza sportowa, której gośćmi honorowymi były światowe gwiazdy squasha - Peter Nicol i Chris Walker.

"To wspaniałe uczucie być graczem squasha i zachęcam do uprawiania tej dyscypliny sportu. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem przyjechać do Polski i wesprzeć FDF. Jeśli to możliwe chciałbym wrócić i angażować się w kolejne podobne inicjatywy" - powiedział na konferencji prasowej, otwierającej imprezę, Chris Walker.

Podczas imprezy zwycięzcy aukcji internetowej, która trwała na eBay.pl od 25 sierpnia, rozegrali mecze z Peterem Nicolem i Chrisem Walkerem. Była to jedyna okazja, by spotkać się na korcie z jednym z mistrzów squasha. Do dziesięciu śmiałków którzy zmierzyli się z mistrzami squash'a należeli: Kuba, Mikołaj, Ted, Waldek, Aleksander, Michał, Maciek, Paweł, Rafał i Wojtek. Każdy z 10 zawodników po meczu otrzymał piłkę z autografem gwiazdy. Piłka z finałowego meczu mistrzów poszybowała w tłum.

"Gram od dwóch lat, ale jest to pierwszy tej rangi mecz, jaki miałem okazje rozegrać. Zdecydowałem się wziąć udział za namową przyjaciela, ale przede wszystkim ze względu na cel akcji. Pomysł, by połączyć przyjemne z pożytecznym, jest rewelacyjny." - skomentował wydarzenie jeden ze zwycięzców aukcji.

Na zakończenie imprezy Peter Nicol i Chris Walker rozegrali mecz pokazowy, który komentował Neil Harvey - coach obydwu grających - a prywatnie przyjaciel Fundacji. Widzowie mieli okazję obejrzeć pięciosetowy mecz squasha w pełnym wymiarze, zagrany w doskonałym tempie, z momentami mocnych wymian, technicznych fajerwerków i zabawnych kłótni z lokalnym sędzią. Mecz do końca trzymał w napięciu a zwycięzca i pokonany zebrali zasłużoną burzę braw.

Patronat Honorowy nad całą imprezą objął Business Centre Club. Głównymi Sponsorami, którzy pokryli wydatki związane z organizacją imprezy są firmy: WMS Sp. z o.o. znany w Polsce producent nośników reklamowych, sieć pizzerii Da Grasso oraz Dom Maklerski BZ WBK S.A. - jeden z największych brokerów w Polsce. Pozostałymi Partnerami i Sponsorami wspomagającymi Fundację w organizacji event'u są: CH Wola Park, Studio Calypso, Silver Screen, Prografix, Hyatt, Portos, portal www.squashmasters.pl, eBay.pl, Grycan Lody od Pokoleń, Kamex, Net-Telekom Sp. z o.o., o2.pl, Mirador - restauracja hiszpańska należąca do sieci warszawskich restauracji etnicznych SIESTA. Sponsorami Loterii, która odbyła się podczas imprezy są: firma MMSport z Krakowa - wyłączne i generalne na Polskę przedstawicielstwo "rakietowej" firmy Dunlop, firma IMG - przedstawiciel firmy SportsArts, wiodący dostawca urządzeń fitnessowych na polskim rynku oraz Hotel Holiday Inn Gdańsk. W nagłośnieniu akcji Fundację wspiera Mmd Corporate, Public Affairs & Public Relations Consultants. Serdecznie dziękujemy wszystkim Partnerom i Sponsorom, bez których ta impreza nie odbyłaby się!

W tym miejscu chcemy również gorąco podziękować Waldkowi i Magdzie Kobus za nieocenioną pomoc przy organizacji eventu. Waldek wspierał nas od samego początku w przygotowywaniu imprezy i dopinaniu wszystkiego na ostatni guzik, natomiast Magda pomogła nam wielce podczas samego eventu. Jeszcze raz wielkie dzięki!

Imprezie towarzyszyła loteria fantowa, podczas której uczestnicy mogli wygrać rakietę z podpisem Chrisa Walkera, rakiety i torby sportowe firmy Dunlop, voucher na weekendowy pobyt w hotelu Holinday Inn Gdańsk, zaproszenia do kawiarnii Grycan oraz na kolację z zawodnikami i Neilem Harvey'em. Główną nagrodą był profesjonalny rower treningowy podarowany przez IMG - przedstawiciela firmy SportsArts. Wspomniany rower trafił... w ręce Fundacji! Zwycięzca zdecydował się przekazać wygraną na rzecz Fundacji, a dzięki temu wspaniałemu gestowi uda nam się spełnić kolejne fantazje naszych młodych marzycieli! Wielką atrakcją dla widzów okazała się również aukcja, na której zlicytowano 2 koszulki z autografami naszych gwiazd oraz 2 komplety: koszulka + rakieta z autografami mistrzów. Dochód z imprezy zostanie w całości przeznaczony na statutowe cele Fundacji, czyli realizację marzeń nieuleczalnie chorych dzieci.

Do akcji Play Squash For Kids mogą przystąpić nie tylko wielbiciele squasha, ale także wszystkie osoby pragnące pomóc spełnić marzenia nieuleczalnie chorych dzieci. Wystarczy zgłosić się do Fundacji i zadeklarować regularne wpłaty na jej konto (Bank BPH SA 35 1060 0076 0000 3200 0131 3843). Istnieją dwa rodzaje abonamentu: złoty i platynowy, które uprawniają do zniżek na zajęcia w ramach Squash Instruction Clinics prowadzone przez Neila Harveya oraz na mecze pokazowe gwiazd. Dla osób osób, które przyłączą się do programu przygotowane zostały atrakcyjne nagrody: wysokiej jakości sprzęt do gry w squasha i koszulki z autografami mistrzów.

ORGANIZATOR

tl_files/aktualnosci - pliki/fundacje-stare.gif

PATRON HONOROWY

tl_files/aktualnosci - pliki/Business Centre Club.gif

 

SPONSORZY GŁÓWNI

tl_files/aktualnosci - pliki/wms.giftl_files/aktualnosci - pliki/da-grasso.giftl_files/aktualnosci - pliki/dm wbk.gif

 

SPONSORZY I PARTNERZY

tl_files/aktualnosci - pliki/fitness club.gif

tl_files/aktualnosci - pliki/wola park.gif

tl_files/aktualnosci - pliki/ebay.gif

tl_files/aktualnosci - pliki/hyatt.gif

tl_files/aktualnosci - pliki/Squash Master.gif

tl_files/aktualnosci - pliki/silver screen.gif

tl_files/aktualnosci - pliki/PROGRAFIX.gif

tl_files/aktualnosci - pliki/alt media.gif

tl_files/aktualnosci - pliki/portos.gif

tl_files/aktualnosci - pliki/acito.gif

tl_files/aktualnosci - pliki/grycan.gif

tl_files/aktualnosci - pliki/o2.gif

tl_files/aktualnosci - pliki/miradol.gif

tl_files/aktualnosci - pliki/kamex.gif

SPONSORZY LOTERII

tl_files/aktualnosci - pliki/dunlop-sport.gif

tl_files/aktualnosci - pliki/holidayinn-gdansk.gif

tl_files/aktualnosci - pliki/sportsart.gif

OFICJALNA PIŁKA IMPREZY

tl_files/aktualnosci - pliki/dunlop-sport.gif

Natomiast 24 września 2006 w Alstar Squash-Fitness Club przy ul. Zawiłej 61 w Krakowie odbyła się kolejna impreza z udziałem Peter'a Nicol'a, która była kontynuacją akcji charytatywnej "Play Squash For Kids" na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja. Podczas imprezy w Krakowie miały miejsce pokaz gry i elementów treningowych w wykonaniu mistrza świata w squash'u.

"Squash jest moją pasją, ale zdecydowałem skończyć karierę, by poświęcić się działalności charytatywnej" - powiedział 9-krotny mistrz świata w squashu, 33-letni Brytyjczyk Peter Nicol, który był gościem krakowskiego klubu Alstar. Nicol przyjechał do Polski jedynie na dwa dni, w sobotę był w Warszawie, a w niedzielę w Krakowie. Przy tej okazji zachęcał do wspierania finansowo Fundacji Dziecięca Fantazja, która realizuje marzenia nieuleczalnie chorych dzieci.

"Sam kiedyś miałem powazną kontuzję i poznałem, co do znaczy dobroczynność" - powiedział Neil Harvey, wieloletni trener Nicola, który zachęcił go do działalności charytatywnej. "Dlatego po zakończeniu swojej kariery postanowiłem pomagać innym. Staramy się realizować wszelkiego rodzaju marzenia naszych Podopiecznych, w tym roku np. spotkaliśmy się z Zinedine'em Zidane'em, pływaliśmy z delfinami czy poznaliśmy Myszkę Miki. Robimy to wszystko dla dzieci. Chciałbym, by polskie środowisko squasha, które jest coraz silniejsze, aktywnie włączyło się w pomoc Fundacji Dziecięca Fantazja".

Peter Nicol to wielka sława światowego squasha. W 1997 roku stał się graczem nr 1 na świecie i pozostawał nim przez 5 lat. Zdobył 4 złote medale Commonwealth Games, 2 British Opens i 1 World Open oraz 50 innych mistrzowskich tytułów Professional Squash Association. Nicol w czasie swojej kariery zajmował przez okres 60 miesięcy pierwsze miejsce na świecie. Jest uważany za jednego z najwspanialszych międzynarodowych graczy squasha swoich czasów.
W krakowskim klubie Alstar, gdzie są dwie sale do uprawiania squasha, Nicol pokazał wiele niezwykłych uderzeń, dzięki którym pokonywał swoich rywali. Rywalami Brytyjczyka byli - Czech Tomas Hrazsky, niegdyś jeden z czołowych zawodników silnej ligi czeskiej oraz Łukasz Nitka - prezes Polskiej Federacji Squasha. Nicol przekonywał, że squash to nie tylko trikowe zagrania w korcie.

"Najważniejsza jest psychika" - powiedział. "Squash zafascynował mnie, gdyż z jednej strony to jest prosta gra, a z drugiej - niezwykle skomplikowana! Nie wystarczy uderzać o ścianę. Trzeba być niezwykle silnym psychicznie, umieć pokonac przeciwnika w głowie, a nie tylko na korcie."

"Peter miał jedną niezwykłą cechę, dzięki której stał się mistrzem" dodał Harvey. "Cały czas słuchał moich rad i potrafił je wykorzystać na korcie. On cały czas słuchał i realizował to, o czym mówiliśmy. On ma niezwykłą siłę psychiczną."

Nicolowi i Harveyowi niezwykle spodobał się Kraków. "Jeszcze tu wrócimy" - zapowiedział Harvey, który już wstępnie umawiał się z klubem Alstar na udzielanie lekcji squasha. "To dopiero początek. Postaram się ściągać do Polski, w tym do Krakowa, także innych znanych zawodników squasha" - zakończył Harvey.

Podczas imprezy zbierano cegiełki na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja. Odbył się też pokaz mody. Goście mogli podziwiać piękne suknie wieczorowe zaprojektowane przez krakowskie atelier F&Ż.

SPONSOR GŁÓWNY

tl_files/aktualnosci - pliki/ALSTAR.gif

GOSPODARZ I SPONSOR

tl_files/aktualnosci - pliki/ALSTAR.gif

PARTNERZY

tl_files/aktualnosci - pliki/tvp3.gif

tl_files/aktualnosci - pliki/ddziennik polski.gif

Wróć

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK