II Gala „Mikołajki z Fantazją” 2017

4 grudnia był dla naszych podopiecznych niezapomnianym, czarodziejskim dniem, na który co poniektórzy czekali cały rok! Tego dnia, bowiem, zorganizowaliśmy już po raz drugi świąteczną galę pod hasłem „Mikołajki z Fantazją”. Impreza odbyła się w sali balowej Courtyard by Marriott Warsaw Airport Hotel, a zaprosiliśmy na nią niemal 250 dzieci, zmagających się z chorobami zagrażającymi ich życiu, nieuleczalnymi oraz przewlekłymi. Wśród gości Fantazji znalazły się maluchy z nowotworami, mukowiscydozą, zanikiem mięśni, przepukliną oponowo-rdzeniową, mózgowym porażeniem dziecięcym, a także innymi schorzeniami i wadami genetycznymi. Dzieci z najbliższymi przyjechały z najdalszych zakątków Polski indywidualnie oraz w grupach zorganizowanych. Były wśród nich m.in. podopieczni Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani”, chorzy podopieczni Domu im. Janusza Korczaka – Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku, pacjenci Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie oraz Kliniki Onkologii Ośrodka Pediatrycznego im. M. Konopnickiej w Łodzi, a także dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego w Rusinowicach.

Tego wieczoru to właśnie te dzieci były dla nas najważniejszymi gośćmi. Do nich należała ta impreza. Dla nich zorganizowane zostały wszystkie atrakcje i prezenty. Chcieliśmy, aby nasi podopieczni poczuli się absolutnie wyjątkowo i żeby nigdy nie zapomnieli tego wydarzenia. Mieli natomiast choć na parę godzin zapomnieć o swoich chorobach, niepełnosprawności i odmienności. Sala wypełniona śmiechem i wesołym gwarem, roziskrzone oczy, wyraz zachwytu na buziach, zabawa i wspólne rodzinne świętowanie – taki był nasz cel!

Impreza zaczęła się o godz. 17, ale już wcześniej nasi mali goście otrzymywali specjalne naklejki z imionami, mikołajkowe czapeczki, program wieczoru oraz kolorowe wstążeczki, które miały się później okazać bardzo ważne! Po przekroczeniu bram świątecznego świata Fantazji, każdy przybyły został uroczyście powitany, aby chwilę potem cieszyć się niezliczoną ilością wspaniałych atrakcji. Całą galę, od początku do końca z niezwykłą charyzmą poprowadził Krzysztof Skiba.

Jeszcze zanim sala bankietowa wypełniła się po brzegi gośćmi, fantastyczny damski kwartet smyczkowy Amok oraz dzieci z chóru szkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 382 w Warszawie, przebrane za urocze aniołki, zadbały o genialną oprawę muzyczną, prawdziwie magiczną i świąteczną. Oczarowane dzieci siadały zasłuchane, a muzyczki nie tylko pięknie grały, ale też pozwoliły maluchom zapoznać się z ich instrumentami. Uczniowie natomiast zaśpiewali najpiękniejsze kolędy we wzruszających aranżacjach. Niepowtarzalna atmosfera udzieliła się chyba wszystkim!

Każdy, kto miał ochotę, mógł zasiąść przy profesjonalnym stanowisku do malowania buziek firmy Kryolan City Warszawa Marcin Niedzielski. To tam na małych twarzyczkach powstawały najpiękniejsze wzory i barwne wizerunki. Wizażyści byli w stanie wyczarować absolutnie wszystko, dlatego każde życzenie dotyczącego tego, co ma być namalowane na buzi, mogło zostać spełnione. Dzieci przemienione w zwierzątka, księżniczki i superbohaterów odchodziły od stanowiska uśmiechnięte od ucha do ucha!

Kolejka ustawiła się także przed strefą wirtualnej rzeczywistości Samsung. Dzieci miały okazję założyć „czarodziejskie” okulary, przez które można było oglądać fantastyczne obrazy i filmiki w technologii 3D. Goście byli wprost urzeczeni tym, że w jednej chwili, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, mogą się przenieść do magicznego świata wyobraźni.

W tym samym czasie w głównej sali bankietowej artyści i animatorzy z Fundacji Teatr Kubika rozpoczęli swój niepowtarzalny występ estradowy połączony z mnóstwem dodatkowych atrakcji. Interaktywne, świąteczne przedstawienie z udziałem dzieci przeplecione było najróżniejszymi konkursami, quizami, cyrkowymi sztuczkami i zabawami. W niezwykłej teatralnej aurze i pięknej scenografii nasi podopieczni zdobywali sprawność skrzata, uczyli się gwiazdkowego tańca, poznawali tajniki pracy Mikołaja i w ogromnym kole brali udział w rewelacyjnych zabawach z chustą Klanzy. Niespodzianek i zaskakujących sytuacji było co nie miara!

Ale to nie wszystko! W sali pojawiły się, bowiem, jeszcze dwie niesamowite postaci – skrzaty na ponad 2-metrowych szczudłach. Goście przechadzali się wśród dzieci i rozdawali baloniki związane w śmieszne figury, czym budzili powszechny zachwyt.

Animatorzy przygotowali też czarodziejskie stanowisko zamykania dzieci w bańkach mydlanych – i to dosłownie! Nasi podopieczni mogli się przekonać, jak to jest być uwięzionym wewnątrz ogromnej bańki i sprawdzić, jak wygląda świat z jej wnętrza. Takie doświadczenie było absolutnie niepowtarzalne, a maluchy aż otwierały buzie ze zdziwienia!

Oprócz tego, w sali, przy długich stołach panowało robótkowe szaleństwo dekoracji choinkowych. Pod okiem profesjonalnego animatora, dzieci wykonywały przepiękne ozdoby, ozdóbki i świąteczne dzieła. Ile tam było kolorów i świecidełek! Nasze szkraby nie mogły oderwać oczu ani rąk od tych wspaniałości. A potem było wspólne, radosne ubieranie choinki! Teraz to już każdy poczuł zbliżające się święta…

Na zewnątrz sali na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka. Na specjalnie przygotowanym stelażu (długość 3 metrów) został rozpięty gigantyczny materiał z wcześniej wyrysowanym konturem rysunku o tematyce świątecznej. Zadaniem naszych gości było, wspólnymi siłami, pokolorować ten obraz, aby stał się wyjątkową pamiątką z imprezy.

Przez całą imprezę po sali i w foyer krążyło też kilka nietuzinkowych osobistości – cyrkowcy, mimowie i mimki z agencji artystycznej Mimello. Momentalnie zaskarbili sobie serca dzieci, rozśmieszali je, zachęcali do nieskrępowanych wygłupów i pozowali do wspólnych zdjęć. Klauni prezentowali przeróżne sztuczki cyrkowe, ale mało tego, każdy z gości mógł Dzięki tym czarodziejskim postaciom atmosfera wokół była niesamowicie radosna i swobodna.

Oczywiście kulminacyjnym punktem programu było uroczyste przybycie św. Mikołaja w towarzystwie elfów, w niesamowitej oprawie artystycznej. Animatorzy zorganizowali interaktywną zabawę, mającą na celu włączenie wszystkich widzów w powitanie najbardziej wyczekanego gościa tego wieczoru. Św. Mikołaj wjechał do sali na baśniowych saniach, czym wywołał nieokiełznaną falę entuzjazmu, okrzyków zachwytu i oklasków. Dzieci oniemiały z wrażenia. Jakby tego było mało, każdy szkrab mógł potem sam zasiąść w saniach i razem z kierującym nimi animatorem przejechać się po całym hotelowym piętrze. Ile było przy tym pisków i radości!

Św. Mikołaj zasiadł w grocie na swoim honorowym tronie otoczony bajkową, świąteczną scenerią i zaczął zapraszać dzieci do siebie, zgodnie z kolejnością losowanych kolorów. To był ten moment, kiedy emocje sięgnęły zenitu, ale mimo ogromnej ekscytacji, każdy maluch cierpliwie czekał na swoją kolej. Na tę magiczną chwilę, kiedy będzie mógł przywitać się z Mikołajem, usiąść mu na kolanach, przytulić się i zapozować do niepowtarzalnego, pamiątkowego zdjęcia. Widać było, że dla naszych małych gości te parę minut znaczy bardzo wiele, a to dlatego, że św. Mikołaj i jego pomocnicy każde chore dziecko obdarzali ciepłym uśmiechem, ogromną serdecznością i uwagą. Na co dzień tym maluchom często brakuje takich gestów ze strony otoczenia, teraz jednak miały okazję poczuć się najważniejszymi i najbardziej wyjątkowymi gośćmi tego wieczoru. Oczywiście każdy nasz podopieczny otrzymał prezent, a właściwie dwie ogromne, ciężkie torby prezentów i świątecznego pluszaka. Dzieci, oniemiałe z wrażenia, oglądały z zachwytem otrzymane kubeczki, kocyki, worki pełne słodkości, artykuły plastyczne i inne upominki. Z pewnością nie spodziewały się takiej ilości niespodzianek! Cała sala aż promieniała od 250 uśmiechniętych buziek!

Pomocnikami Mikołaja, oprócz pana Krzysztofa Skiby oraz artystów z agencji Mimello, były gwiazdy znane z telewizji i nie tylko – pani Aldona Orman oraz pani Laura Samojłowicz. Pięknie ubrane i uśmiechnięte, uświetniły ten magiczny moment i dodały mu blasku. Dzieci czuły się zaszczycone, że prezenty wręczają im znane osobistości, a potem razem z nimi pozują do zdjęć, rozmawiają, bawią się i rozdają autografy.

Na naszych małych bohaterów czekała jeszcze jedna wspaniała atrakcja – występ magika – pana Tomasza Pałasza. Ten charyzmatyczny iluzjonista sprawił, że nie tylko dzieci, ale i rodzice na chwilę uwierzyli w czary. Cudowne sztuczki oraz rewelacyjna interakcja z widownią wprawiły wszystkich w zachwyt. To był zapierający dech w piersiach pokaz!

Oczywiście, oprócz niezliczonych uciech dla duszy, znalazło się także coś dla ciała! Obsługa hotelu przygotowała prawdziwie królewski poczęstunek dla naszych gości. Stoły uginały się od przysmaków i napojów, a dzieci jadły, aż im się uszy trzęsły. Wiele z nich nigdy nie miało okazji skosztować takiej ilości tak różnorodnych smakołyków. Chciały spróbować wszystkiego – pizzy, pierogów, frytek, hamburgerów, kolorowych kanapeczek, racuchów, naleśników, ciast, no i przede wszystkim – robiącej największe wrażenie – czekoladowej fontanny! Po małe i duże, były pełne i zadowolone!

„Mikołajki z Fantazją 2017” z pewnością na długo pozostaną w pamięci naszych gości – i to nie tylko ze względu na rozmach całego wydarzenia oraz ilość atrakcji i prezentów, ale może przede wszystkim z powodu wyjątkowej, naprawdę czarodziejskiej atmosfery, jaka się wytworzyła. Uśmiechy naszych podopiecznych dosłownie rozjaśniały całą salę, ich śmiech był dla uszu najpiękniejszą muzyką, a łzy wzruszenia w oczach rodziców roztapiały serca… Chcieliśmy, aby ten wieczór trwał i trwał… Aby zabawa nigdy się nie kończyła. Dzieci również wcale nie chciały wracać do domów, bo oznaczało to powrót do samotności, choroby, niepełnosprawności, trudów leczenia i rehabilitacji. Mamy jednak nadzieję, że dzięki naszej świątecznej gali wszyscy nasi mali bohaterowie oraz ich bliscy przeżyli magiczne chwile, które dodadzą im otuchy i sił do dalszej walki o życie i zdrowie. Wierzymy, że tego wieczoru każdy z nich czuł się wyjątkowo, a jednocześnie tak całkiem zwyczajnie, bo chore szkraby chcą być po prostu dziećmi – dziećmi, które wesoło dokazują, bawią się beztrosko z rówieśnikami i na pewno nie myślą o chorobach, cierpieniu i bólu.

My po Mikołajkach w wykonaniu Fundacji Dziecięca Fantazja nie możemy dojść do siebie z nadmiaru szczęścia. Nikodem śpi z misiem, paczkę trzyma koło łóżka i ciągle ogląda zdjęcia, które zrobiłam na Mikołajkach, wspomina każdy moment. Turnus w ośrodku Amicus dzięki Wam będzie najlepszym turnusem w życiu Nikodema. Dzisiaj z wielkim zapałem ćwiczył na zajęciach. Tyle całusów, ile wczoraj i dzisiaj dostałam, to dawno Nikodem nie dawał. Dziękujemy Wam za to, co dla nas zrobiliście. Doceniam wysiłek i wkład pracy, serca, pieniędzy, który włożyliście w przygotowanie tak wielkiej i wspaniałej imprezy. My tam czuliśmy się jak w bajce i jeszcze te wszystkie atrakcje, które dla nas zorganizowaliście, to po prostu przerosło nasze największe oczekiwania. Teraz Warszawa i Fundacja Dziecięca Fantazja kojarzą się nam z najwspanialszymi chwilami naszego życia. Nikodem szczęśliwy. Dziękujemy.”

„Byliśmy. Było rewelacyjnie! Rafał szczęśliwy. Brawo Wy!”

„Mikołajki w wykonaniu Fundacji Dziecięca Fantazja to mistrzostwo świata pod każdym względem! Dzieci świetnie się bawiły. Rodzicom łezki kręciły się w oczach, jak patrzyli na to, co przygotowaliście dla chorych dzieci. Coś wspaniałego, to trzeba przeżyć, żeby uwierzyć, że są ludzie na świecie, którzy mogą tak pięknie umilić przedświąteczny czas! Dziękujemy, jesteście wielcy.”

„Pierwsze spotkanie z Mikołajem. Natalia była zachwycona! A że jest bardzo grzeczną dziewczynką (kiedy chce oczywiście), to prezenty piękne dostała. Dziękujemy Fundacji Dziecięca Fantazja za fantastyczną zabawę Mikołajkową i mnóstwo wrażeń!”

Takie słowa oraz ogromna radość i łzy wzruszenia dzieci i ich rodziców to dla nas najlepszy prezent na Święta, jaki mogliśmy otrzymać. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby dla naszych podopiecznych były to niezapomniane, najwspanialsze na świecie Mikołajki i mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie za rok. Dziękujemy!

Organizacja tak wspaniałego, czarodziejskiego wieczoru nie byłaby możliwa, gdyby nie bezinteresowna pomoc wielu cudownych ludzi, którzy podarowali dla naszych chorych dzieci swój czas, wysiłek i talenty, swoje usługi i produkty. Nie byłoby takiego rozmachu w organizacji, gdyby nie sponsorzy imprezy i firmy, które udzieliły rabatów. Dziękujemy Wam wszystkim:

• P3 Logistic Parks

• Pan Ian Worboys

• Courtyard by Marriott Warsaw Airport

• Pan Karl Wilson

• CBRE sp. z o.o.

• OGMA i Pan Zbigniew Broda

• Servier Polska Sp. z o.o.

• TU Cardif Polska S.A.

• Warbud SA oraz Fundacja "Warbud - Warto pomagać"

• Raiffeisen Polbank

• Baker & McKenzie

• Medical Finance Group S.A.

• Lidl Sp. z o.o. Sp. k.

• Pracuj.pl

• Prelios Polska Sp. z o.o

• Linklaters C.Wiśniewski i Wspólnicy Spółka Komandytowa

• Valeant Polska - ICN Polfa Rzeszów S.A.

• TTcomm S.A.

• ORLEN Upstream Sp. z o.o.

• Samsung Electronics

• PGNiG SA

• AK Audyt Sp. z o.o.

• Centrum Medyczne MML

• Hapag-Lloyd Polska Sp. z o.o.

• Pramerica Życie TUiR SA

• Vox Polska Sp. z o.o.

• RR Donnelley Polska Sp. z o.o

• Logisfera 33 Sp. z o.o.

• IMS S.A.

• InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń SA

• Knight Frank Sp. z o.o.

• MEDIACAP SA

• Pan Arkadiusz Pędzich

• Pan Federico Salinas

• Pan Marek Pietraszek

• Pan Paweł Dębowski

• Pan Tomasz Trzósło

• Pan Rafał Sieński

• Pan Henry McGovern

• PM Group Global

• Kanadyjska Szkoła Podstawowa Sp. z o. o.

• Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW

• Jelenia Plast Sp.  z o.o.

• Pani Małgorzata Kozłowska i Uczniowie kl. VIIB SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 w Warszawie

• Panie Martyna Martewicz i Paulina Słowik oraz uczniowie kl. IV B i VII B SP 218 w Warszawie

• MARR S.A.

• Eko-Okna S.A.

• Stroer Polska Sp. z o.o.

• Ecol Sp. z o.o.

• Stalfa Sp. z o.o.

• Zakłady Wodno-Kanalizacyjne Sp. z o.o. w Skierniewicach

• FAST SA

• Pani Renata Kasperek

• Pan Robert Ostrowski

• Pan Ian Firla

• Pan Grzegorz Maślanko

• Pan Frederick Perron

• Pracownicy firmy Colliers

• „Iskra” Centrum Narzędzi Specjalnych

• Pan Marcin Smolarek

A także:

• ANC Anna Chowańska

• AV Digitools

• Belatex Sp. z o.o.

• Black Red White S.A.

• Cinematic Lab

• Copiers Service S.C.

• Dekor Studio Paweł Gruchała

• Drukarnia Druk Design

• Drukarnia wielkoformatowa Ploter Studio

• ELMA Producent choinek i stroików sztucznych

• Express Sp. z o.o. Sp. k.

• For-Mar Med Mariusz Fornalski

• FRISCO S.A.

• Fundacja Teatr Kubika

• Fundacja „Wawel z Rodziną”

• impresariat artystyczny Impresariusz.pl

• Initi Adam Trepka

• KaMa Photography Katarzyna Maćkowska

• KRYOLAN CITY WARSZAWA  Marcin Niedzielski 

• Kwartet AMOK

• Lidl Sp. z o.o. Sp. k.

• MAG Sp. z o.o.

• MARATHON, Wrocław

• Mimello - Artyści do Usług

• MMC Polska

• Nestlé Polska S.A.

• P.P.H.U Duet Piotr Bęben

• Pani Aldona Orman

• Pan Andrzej Pałasz

• Pani Laura Samojłowicz

• Pan Krzysztof Skiba

• Pan Tomek Pałasz, Agencja Artystyczna Peyotl

• Pani Marta Rusiecka

• Pentel Poland Sp. z o.o.

• PGD Studio

• PlanetaNadruku.pl

• PPHU SUN-DAY

• Promo Print - poligrafia i reklama

• Tech-Media

• Viki Family Przemysław Jastrzębski

• ZabawkowoTorun.pl

 

Także naszym niezastąpionym stałym partnerom, członkom Star Club:

• CAT Logistics

• Express Rent a Car

•  GOFIT Sp. z o.o.

• Grupa Set sp. z o.o.

• Kontekst HR Polska Sp. z o.o.

• Takeda Polska sp. z o.o.

 

Dyrekcji hoteli sieci Ibis oraz Ibis Budget w Warszawie za ugoszczenie i uzyskanie cudownych zniżek na pobyt dla naszych Podopiecznych.

Szczególnie dla:

• Ibis Warszawa Ostrobramska

• Ibis Warszawa Reduta oraz Ibis Budget Warszawa Reduta

• Ibis Warszawa Centrum

• Ibis Budget Warszawa Centrum

• Ibis Warszawa Stare Miasto

A także cudownemu, wspierającego nas od lat hotelowi Da Silva Piaseczno za otworzenie swoich pokoi dla Podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej p.w. Św. Rafała Archanioła w Rusinowicach.

Podobnie jak goszczącemu naszych Podopiecznych, wspaniałemu hotelowi B&B Warszawa-Okęcie.

Także wszystkim anonimowym sponsorom z całej Polski, którzy wpłacili na darowizny na rzecz Mikołajek z Fantazją.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć tutaj.

Wróć

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK