VIII Aukcja Sztuki Współczesnej w Domu Aukcyjnym Rempex w Warszawie - 13.09.2006 - 2 obrazy wystawione przez Fundację Dziecięca Fantazja...

Aukcja

Już 13 września 2006 r. o godz. 19.00 w warszawskim Domu Aukcyjnym Rempex rozpocznie się aukcja poświęcona sztuce współczesnej, na której zlicytowane zostaną m.in. dzieła wystawione przez Fundację Dziecięca Fantazja. Są to dwa obrazy na papierze: "Portret" Jerzego Nowosielskiego z 1945 r. oraz "Kompozycja w zieleni" Edwarda Dwurnika. Dochód ze sprzedaży tych prac przeznaczony będzie na cele statutowe Fundacji.

O obrazach i ich autorach

Akwarela Jerzego Nowosielskiego

tl_files/aktualnosci - pliki/akwarela-JN.gif

 

 

Jeden z najwybitniejszych polskich artystów współczesnych. Inspiracją malarskiego sposobu organizowania wizji człowieka jest ikona, a w pozostałych tematach zaznacza się wpływ surrealizmu, malarstwa abstrakcyjnego i sztuki naiwnej. Pejzaże często zachowują charakter kontemplacyjny i oszczędną gamę barw.

 

 

Praca Edwarda Dwurnika 

tl_files/aktualnosci - pliki/praca-ED.gif

 

 

Malarz, rysownik i grafik. Studiował w latach 1963-1970 na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zarówno ideowe, jak i czysto malarskie walory prac przyniosły artyście uznanie, jak to bywa, większe za granicą niż w kraju, czego wyrazem była prestiżowa nagroda Fundacji Coutts & Co w Zurychu (1992).

 

 

Zapraszamy do udziału w aukcji!

Szczegóły: http://www.rempex.com.pl/?nodeid=9

Wróć

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK