Dlaczego warto wybrać nas?

  • Fundacja Dziecięca Fantazja działa od 2003 roku. Od 2004 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Od początku działalności z pomocą osób prywatnych i firm spełniliśmy już ponad 6000 marzeń dzieci zmagających się z chorobami nieuleczalnymi i zagrażającymi życiu. Działamy na terenie całego kraju i spełniamy marzenia dzieci w wieku od 3-18 lat.
  • Gdy w rodzinie pojawia się choroba, szczególnie choroba dziecka, wszelkie dostępne fundusze przeznacza się na leczenie, rehabilitację, podstawowe potrzeby.  Na prezenty i na marzenia nie zostaje prawie nigdy. W bazie naszej fundacji prawie 1000 dzieci oczekuje na spełnienie swojego marzenia.
  • Chore dziecko, którego diagnoza często jest wyrokiem, które cierpi, traci wiarę i nadzieję miesiącami przebywając w szpitalu, pozostaje w duszy normalnym dzieckiem, które mimo choroby chce mieć normalne dzieciństwo i posiadać to co rówieśnicy.
  • Naszym celem jest dotarcie do wszystkich chorych dzieci i urzeczywistnienie ich największych pragnień. Wierzymy, że przynajmniej w tym szczególnym dniu, w którym ziściło się ich marzenie choć przez chwilę nie myślały o chorobie. Wierzymy w moc prawdziwej radości, która dodaje sił do walki o każdy dzień życia, o każdy kolejny oddech….
  • Spełniamy przeróżne marzenia. Poza pragnieniami materialnymi takimi jak zabawki, tablety i laptopy, sprzęt audio-wideo, sprzęt sportowy i muzyczny, mebelki do pokoju, są to spotkania z gwiazdami, wyjazdy zagraniczne i krajowe, sesje zdjęciowe w magazynach i czasopismach, pływanie z delfinami i wiele innych. Każde, najmniejsze z nich jest wyjątkowe i sprawiło, że uśmiech pojawił się na buzi chorego dziecka.
  • Pierwsze marzenie nieuleczalnie chorego dziecka spełniliśmy w dniu 17 lutego 2004 – tuż po otrzymaniu statusu Organizacji Pożytku Publicznego. Marzeniem Marcina i Karoliny było zwiedzanie Londynu i spotkanie z Jerzym Dudkiem, bramkarzem Liverpoolu. Było to dla nas nie lada wyzwanie, ponieważ byliśmy wówczas „młodą” Fundacją nie mającą praktycznie żadnego doświadczenia w tego typu działaniach. Jednak już na samym początku działalności spotkaliśmy się z ciepłym przyjęciem ze strony firm i instytucji a także osób prywatnych, które nie mogą przejść obojętnie obok ludzkiego cierpienia. To właśnie dzięki nim udało spełnić się to pierwsze, wyjątkowe dla wszystkich marzenie.

17 lutego 2004 roku Karolina zmagająca się z guzem mózgu oraz Marcin cierpiący na zanik mięśni, wraz z opiekunami wyruszyli w Podróż Marzeń do Londynu. Zobaczyli tam wszystkie znane zabytki, przespacerowali na Tamizą, obejrzeli panoramę miasta z wysokości londyńskiego „Oka” a także zwiedzili fantastyczne muzeum figur woskowych. Dodatkowo Marcin przejechał się wymarzonym Ferrari. Podróż do Liverpoolu odbyli pociągiem, a na miejscu czekało ich mnóstwo atrakcji. Zwieńczeniem tygodniowej wyprawy było spotkanie z idolem – Jerzym Dudkiem. Marcin w domu oglądał wszystkie mecze Ligi Angielskiej, a Karolina mając  pięciu braci również znała się na piłce nożnej i za wszelką cenę chciała uścisnąć rękę znanemu piłkarzowi. Rzeczywistość przerosła oczekiwania – Jerzy Dudek nie tylko spotkał się z naszymi marzycielami, ale również zaprosił ich na kolację. To był cudowny wieczór – Marcin i Karolina spędzili w towarzystwie bramkarza Liverpoolu wiele godzin… Podróż do Londynu i Liverpoolu była dla Karoliny i Marcina spełnieniem marzeń, na które czekali bardzo długo i tak naprawdę nie wierzyli, że naprawdę mogą się one stać rzeczywistością. Niedługo po spełnieniu marzenia Karolina odeszła… Podróż Marzeń Karoliny i Marcina została niedługo potem opisana w Newsweeku:

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK