Dziecięce fantazje

200318
Imię dziecka:
Michał
Wiek:
23
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Choroba:

guz jądra 

W marcu zeszłego roku Michał źle się poczuł. Z początku lekarze leczyli chłopca na zapalenie nadjądrza. W czerwcu przeprowadzono operację usunięcia jądra. W trakcie zabiegu okazało się, że to jednak nowotwór z przerzutami do płuc i węzłów chłonnych jamy brzusznej. Michał został od razu skierowany na onkologię, gdzie potwierdzono diagnozę o nowotworze. Ma za sobą chemioterapię i radioterapię. Lekarze podjęli decyzje o operacji usunięcia węzłów chłonnych. Przed zabiegiem zlecili chłopcu kolejne 8 cykli chemii. Niestety nie udało się usunąć w całości komórek nowotworowych i była potrzebna kolejna operacja. Obecnie u Michała stwierdzono worek z płynem w brzuchu, który może być skutkiem przebytych operacji. Chłopca czeka dalsza diagnostyka i długie leczenie. Przed Michałem kolejne cykle chemii. 

Rower górski FANTAZJA SPEŁNIONA

Obecnie Michał jest osłabiony chorobą i przebywa głównie w domu. Wielkim marzeniem chłopca jest rower górski. Opowiada wszystkim wokół, że jak wyzdrowiej, to będzie chciał pojechać na wycieczkę na rowerze. 

Konsola PlayStation

Wielką pasją chłopca są samochody i motory. Zanim zachorował skończył szkołę samochodową. Przebywając dużo czasu w domu bardzo się nudzi. Dzięki konsoli będzie mógł spędzić ten czas na grach samochodowych czy z motorami. Konsola pozwoli mu choć na chwilę nie myśleć o czekających go kolejnych wlewach chemi

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK