Dziecięce fantazje

Natalia michalska 15 l.
Imię dziecka:
Natalia
Wiek:
19
Województwo:
śląskie
Choroba:

pierwotny chłoniak śródpiersia

Na początku 2015 roku Natalka zaczęła się skarżyć na bóle pleców. Jako że jest sportowcem i trenuje pięciobój, wszyscy myśleli, że ból spowodowany jest jakimś urazem. Lekarze ignorowali niepokojące objawy do czasu, aż rezonans wykazał obecność nowotworu. Okazało się, że dziewczynka cierpi na pierwotnego chłoniaka śródpiersia, który zaatakował serce, płuca, nerkę, zajął szpik kostny i dał przerzuty do kości, powodując uszkodzenie kręgów i miednicy. Od tej pory Natalia przyjmuje chemioterapię. W przyszłości pod uwagę brany jest także autoprzeszczep.

iPhone FANTAZJA SPEŁNIONA

Natalia najbardziej na świecie marzy o iPhonie, bo aparat telefoniczny, który miała do tej pory, zepsuł się. Dla dziewczynki w jej wieku niezwykle ważne jest, aby mieć nowoczesny, ładny telefon z dużą pojemnością na muzykę, zdjęcia i filmy. Dzięki niemu będzie mogła być w stałym kontakcie z rodziną i przyjaciółkami oraz zająć się fotografowaniem, które bardzo lubi. W obecnym stanie Natalia musi unikać większości aktywności, dlatego zatopiła się w świecie książek. Telefon z licznymi opcjami byłby dla niej wspaniałą, dodatkową rozrywką – jedną z nielicznych, jakie jej pozostały.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim marzeniem Natalii jest laptop. Nic nie sprawiłoby jej większej radości, a niestety powodów do uśmiechu ma ostatnio niewiele. Dzięki laptopowi nastolatka będzie mogła czatować z przyjaciółmi, oglądać filmy, surfować po Internecie, ściągać i słuchać muzyki, grać w gry czy przeglądać portale społecznościowe, kiedy tylko zapragnie. W jej wieku właśnie to jest najważniejsze.

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK