Dziecięce fantazje

Jakub Buszta 4 l.
Imię dziecka:
Jakub
Wiek:
8
Województwo:
podkarpackie
Choroba:

ostra białaczka limfoblastyczna


Kuba w okolicach Wielkanocy 2014 roku zaczął kuleć i uskarżać się na ból nogi. Był senny i nie chciał się bawić. Rodzice przez trzy miesiące jeździli z nim po lekarzach. Chłopiec miał kilka tygodni nogę w gipsie, ale po zdjęciu nadal nie mógł chodzić. Badania w szpitalu oraz biopsja wskazały właściwą przyczynę cierpienia chłopca – ostra białaczka limfoblastyczna.

Meble do pokoju

Kubuś marzy o nowych mebelkach do swojego pokoju. Obecne są już stare i niezbyt komfortowe. Chłopcu przydałaby się np. szafa, biurko, komoda, regał na książki, półka wisząca. Dzięki takim meblom w pokoju Kuby zrobi się milej i przytulniej, a on sam będzie się w nim czuł o wiele lepiej.

Plac zabaw

Kuba mimo choroby lubi dokazywać i szaleć na podwórku. Marzy mu się własny plac zabaw ze zjeżdżalnią, huśtawką, domkiem i piaskownicą. Ze względu na obniżoną odporność zabawa na własnym placu byłaby dla chłopca o wiele bezpieczniejsza niż w miejscu publicznym. Kuba po długim i wyczerpującym leczeniu będzie mógł wreszcie aktywnie spędzać czas i dokazywać ze swoim starszym bratem.

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK