Dziecięce fantazje

KD
Imię dziecka:
Kacper
Wiek:
15
Województwo:
śląskie
Choroba:

encefalopatia

Kacper urodził się z encefalopatią, czyli chorobą polegającą na trwałym uszkodzeniu mózgu. Chłopiec jest opóźniony intelektualnie, nie mówi i ma stwierdzone cechy autystyczne. Od 4 miesiąca życia cierpi na napady padaczkowe, które pojawiają się nawet kilka razy dziennie i są oporne na jakiekolwiek leczenie. Ze względu na niekontrolowane upadki będące skutkiem ataków padaczkowych, życie i zdrowie Kacperka jest nieustannie zagrożone.

Sakwa do siedzenia

Z powodu padaczki Kacper nie może uczestniczyć w większości zabaw. Nie może szaleć tak jak jego zdrowi rówieśnicy, ponieważ w każdej chwili może pojawić się bezwolny napad. Chłopcu potrzebna jest bezpieczne siedzisko, które zapewni stabilność i komfort wypoczynku. Kacper będzie szczęśliwy mogąc się relaksować i bawić na siedząco, a rodzice wreszcie będą spokojni o jego bezpieczeństwo.

Kosz-huśtawka

Rodzice Kacpra marzą także o podwieszanym, bujanym koszu dla swojego synka. Wiedzą, że taka forma zabawy sprawi mu ogromną radość. Chłopiec lubi, kiedy jego ciało jest w ciągłym ruchu – lubi skakać na piłce i uwielbia się huśtać. Niestety skakanie jest dla niego wyjątkowo niebezpieczne, dlatego idealnym prezentem byłby stabilny, zabudowany kosz, w którym chłopiec mógłby odpoczywać i bujać się bez narażania się na upadek.

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK