Dziecięce fantazje

1011095-10153947554083044-526196172155605328-n
Imię dziecka:
Patryk
Wiek:
7
Województwo:
świętokrzyskie
Choroba:

nowotwór nerki

Choroba Patryka początkowo nie dawała praktycznie żadnych objawów. Jedynym sygnałem, który zaniepokoił rodziców był krwiomocz, ale pediatra stwierdził, że przyczyna leży w diecie. Niestety wyniki analizy laboratoryjnej były alarmujące. Trzeba było natychmiast zrobić usg, które wykazało 7-centymetrowego guza w nerce. Choroba rozwijała się w zastraszającym tempie. Patryczek poddany został chemioterapii, a następnie operacji wycięcia całej nerki. Przed nim kolejne cykle chemii i jeszcze długa walka z rakiem.

Łóżko piętrowe FANTAZJA SPEŁNIONA

Patryczek podczas pobytów w szpitalu bardzo tęskni za swoim młodszym braciszkiem. Chłopcy są ze sobą wyjątkowo zżyci. Kiedy Patryk wraca na przepustki do domu, śpi z Alanem w jednym łóżku, ale teraz ze względu na założony port centralny jest to dla niego zbyt niebezpieczne. Właśnie dlatego marzy o piętrowym łóżku, w którym mógłby spać z bratem. Chłopcy byliby zawsze blisko siebie, a jednocześnie rodzice nie musieliby się martwić o bezpieczeństwo chorego syna.

Tor samochodowy z garażem i autami FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim marzeniem Patryka jest tor samochodowy z garażem oraz zestawem samochodzików. Chłopiec uwielbia wszelkie pojazdy i potrafi się nimi bawić całymi godzinami. W związku z chorobą oraz osłabieniem odporności nie może zbyt często wychodzić z domu, dlatego upragniony zestaw z pewnością poprawiłby mu samopoczucie i pozwolił choć trochę zapomnieć o chorobie.

Rower FANTAZJA SPEŁNIONA

Ostatnią fantazją Patryka jest rower. Chłopczyk bardzo chciałby nauczyć się jeździć na dwóch kółkach. Teraz, po przebytej operacji i w trakcie agresywnego leczenia, nie jest to możliwe, ale sam widok wymarzonego rowerka dodałby Patrykowi motywacji i sił do dalszych zmagań.

 

Newsletter

Jesteśmy na

Youtube NK