Dziecięce fantazje

RW
Imię dziecka:
Radosław
Wiek:
17
Województwo:
pomorskie
Choroba:

zespół FAS

13-letni Radek miał wyjątkowo ciężki start w życie i to życie ciągle nie przestaje mu rzucać kłód pod nogi. Chłopiec musi żyć z brzemieniem, którego nazwa brzmi: alkoholowy zespół płodowy (FAS). Przeciętnemu człowiekowi ciężko wyobrazić sobie, z jakimi problemami ze zdrowiem nastolatek musi sobie na co dzień radzić. Kyfoskolioza kręgosłupa, wady serca, niedowład kończyn dolnych, pęcherz neurogenny, zaburzenia w pracy nerek, wada wzroku, nasilające się trudności w oddychaniu spowodowane deformacją ciała – lista jest długa...Radek jako mały chłopiec został wraz z siostrą zabrany interwencyjnie z domu i przez długi czas mieszkał w szpitalu. Dziś ma już kochający dom, ale jego choroba jest nieuleczalna. Chłopiec w wieku kilkunastu lat wzrostem sięga zaledwie kolan dorosłego człowieka. Jego nogi są tak zdeformowane, że nie spełniają żadnej funkcji. Porusza się na wózku inwalidzkim lub na rękach. Mimo nieustannej rehabilitacji, zabiegów medycznych i uciążliwego leczenia, próbuje żyć normalnie.

Laptop

Radek jest wielkim pasjonatem komputerów. Kiedy dorośnie, chciałby zostać programistą. Chłopiec marzy o nowym, porządnym laptopie, który da mu możliwość pogłębiania wiedzy także w trakcie leczenia i rehabilitacji w szpitalach i sanatoriach bez ryzyka utraty kontaktu z rodziną i rówieśnikami. Dla Radka taki wyśniony prezent to nie tylko spełnienie najskrytszych marzeń, ale szansa na rozwinięcie skrzydeł w dziedzinie, która go interesuje i z którą może związać swoje dorosłe życie zawodowe.

Kurs komputerowy

Drugim marzeniem nastolatka są roczne warsztaty informatyczne. Taki kurs to drzwi, za którymi czeka możliwość zdobycia  wartościowego wykształcenia, a następnie dobrej pracy. To drzwi do samodzielności, poczucia własnej wartości i godnego życia. Szansa na przyszłość, na której przeszkodzie nie stałaby niepełnosprawność fizyczna Radka.

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK