Dziecięce fantazje

JG
Imię dziecka:
Jakub
Wiek:
12
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

hemofilia A – postać ciężka

8-letni Kuba choruje na ciężką postać hemofilii i jest tego boleśnie świadomy. Diagnoza padła, kiedy był na świecie od zaledwie pięciu dni. Od tej pory życie rodziny podporządkowane jest chorobie, która polega na niedoborze czynnika krzepnięcia, a co za tym idzie może w każdej chwili, pod wpływem najmniejszego urazu, a nawet samoistnie, doprowadzić do niekontrolowanego krwawienia. Chłopiec musi trzy razy w tygodniu przyjmować dożylnie czynnik krzepnięcia krwi. Do piątego roku życia wymagało to ciągłych podróży do szpitala, teraz zastrzyki robią mu rodzice, ale dla wszystkich jest to niezwykle trudne.  Bolesne są nie tylko zastrzyki, ale powtarzające się wylewy do stawów i mięśni w nóżkach i rączkach. 

Rower z kaskiem i ochraniaczami FANTAZJA SPEŁNIONA

W dzieciństwie Kuby nie ma miejsca na beztroskę, spontaniczność, szalone pomysły. To dzieciństwo pod kloszem. Często smutne i samotne. Lekarze zabraniają większości aktywności ruchowych, co dla 8-letniego dziecka jest największą karą. Ostatnio jednak pojawiło się małe światełko w tunelu. Lekarze zgodzili się na bardzo ostrożną jazdę na rowerze. Oczywiście w kasku i z ochraniaczami. Kuba uchwycił się tej myśli, tej nadziei i żyje tylko tym marzeniem. Być może rower nie zastąpi w pełni zabawy na podwórku z rówieśnikami, ale na pewno umili czas i da mnóstwo radości i pocieszenia w tych trudnych momentach, kiedy malec z utęsknieniem obserwuje bawiące się beztrosko dzieci.

Pufa w kształcie piłki

Drugim marzeniem Kubusia jest pufa z podnóżkiem w kształcie piłki. Chłopiec wypatrzył taką w Internecie i od tej chwili marzy, żeby mieć taką samą w pokoju i móc na niej odpoczywać i oglądać ulubione bajki. Taka pufa będzie również bardzo przydatna podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych, których wymaga Kuba.

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK