Dziecięce fantazje

AE
Imię dziecka:
Amelia
Wiek:
13
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

ostra białaczka limfoblastyczna

Amelka była od zawsze najzdrowszym członkiem rodziny. Praktycznie nigdy nie chorowała, nawet kiedy wszystkich dookoła dopadała grypa, dlatego jej bliscy byli przerażeni, kiedy nagle zaczęła słabnąć, uskarżać się na ból brzucha i wymiotować krwią. Doszło do tego, że nie miała siły nawet wstać z łóżka. Po długich przeprawach z lekarzami skierowano ją do szpitala, a tam zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną wysokiego ryzyka. Odkryto także guza w śródpiersiu. Przez pierwszy rok leczenia dziewczynka praktycznie nie opuszczała szpitala. Niestety w przebiegu podawania chemii doszło u niej do bardzo groźnego uczulenia, a w konsekwencji obrzęku mózgu. Amelka straciła niemal wszystkie dotychczasowe umiejętności – przestała mówić, chodzić, gryźć, całkowicie straciła pamięć. Teraz powoli uczy się wszystkiego od nowa.

Wyjazd z rodziną nad morze FANTAZJA SPEŁNIONA

Amelka od zawsze chciała zobaczyć morze. Od dłuższego czasu ciągle o tym mówi. Morze ją zachwyca i ciekawi, uwielbia oglądać je na zdjęciach i filmach. Marzy, żeby poczuć jego zapach, a stopami dotknąć rozgrzanego piasku. Dziewczynka nigdy nie wyjeżdżała na wakacje z całą rodziną, dlatego taka wyśniona wyprawa nad morze jest szczytem jej marzeń.

Pies - maltańczyk

Drugim największym marzeniem Amelki jest piesek rasy maltańczyk. Dziewczynce bardzo się podoba jego biała, mięciutka sierść, która nie ma właściwości uczulających, co ma bardzo duże znaczenie w jej obecnym stanie zdrowia. 9-latka jest niezwykle troskliwa i opiekuńcza, dlatego z pewnością wspaniale by dbała o swojego czworonożnego przyjaciela i spędzała z nim radośnie czas.

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK