Dziecięce fantazje

WD.JPG
Imię dziecka:
Weronika
Wiek:
21
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

mięsak Ewinga

Latem 2015 roku Weronika trafiła do szpitala z bólami w klatce piersiowej. Lekarze podejrzewali nerwoból, ale mamę nastolatki zaniepokoił cień na płucach widoczny na zdjęciu rentgenowskim. Dziewczyna trafiła na oddział pulmonologiczny, gdzie wykonano pełną diagnostykę i stwierdzono guza. Okazało się, że to nowotwór złośliwy – mięsak Ewinga. Weronika przeszła operację wycięcia zmiany wraz z kawałkiem żebra, a następnie chemioterapię. Niestety z powodu licznych nacieków na sąsiednie kości i narządy konieczna była kolejna operacja, a następnie naświetlania i następne cykle chemii.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Weronika marzy o laptopie, który umili jej czas spędzany w szpitalu i pozwoli zająć myśli czymś przyjemnym. Czas na oddziale podczas podawania chemii bardzo się dłuży, dlatego laptop bardzo by się przydał – umożliwiłby oglądanie filmów, słuchanie muzyki, odwiedzanie portali społecznościowych oraz wykonywanie zadań szkolnych.

Smartfon

Jak każda nastolatka Weronika chciałaby mieć ładny, nowoczesny telefon. Bardzo jej na tym zależy, zwłaszcza że w szpitalu brakuje jej pogaduszek z przyjaciółkami, a także rozmów ze starszą siostrą. Jej wymarzony model telefonu to Xperia z3.

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK