Dziecięce fantazje

NU
Imię dziecka:
Natalia
Wiek:
7
Województwo:
pomorskie
Choroba:

neuroblastoma

Natalka na nowotwór zachorowała na początku 2014 roku. Guz zajął całą jamę brzuszną i w błyskawicznym tempie osiągnął 15 cm średnicy. Stan dziewczynki był niezwykle ciężki - nie wstawała, nie jadła, nie piła, jedynie otwierała oczy. Wyczerpujące leczenie obejmowało operację, chemio i radioterapię, autoprzeszczep szpiku oraz terapię przeciwciałami we Włoszech. Natalia jest cały czas pod opieką lekarzy i zmaga się z licznymi powikłaniami po chorobie.

Mebelki do pokoju

Natalka jak każda mała dziewczynka ma wiele pięknych fantazji. Marzy o nowych dziewczęcych mebelkach do swojego pokoiku. Chciałaby ułożyć wszystkie zabawki na półeczkach, schować ubranka do szafy i położyć się w nowym łóżeczku, choć na razie nie jest do końca pewna czy chce spać bez mamy...

Wielki domek dla lalek

Kolejnym marzeniem kilkulatki jest wielki domek dla lalek - większy od niej samej! Natalia uwielbia zabawę lalkami Barbie, wymyśla najrozmaitsze scenariusze i potrafi na wiele godzin przenieść się do swojego wyobrażonego świata. Otoczona ukochanymi lalkami czuje się radosna i spokojna.

Xbox One

Ostatnią fantazją dziewczynki jest konsola Xbox One z kontrolerem ruchu. Urządzenie to poznała w szpitalu i  od tej pory marzy o własnym. Natalka cierpi na brak kontaktu z rówieśnikami, dlatego gry ruchowe i taneczne z bohaterami z ulubionych bajek z pewnością umiliłyby jej chwile spędzane w domu.

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK