Dziecięce fantazje

PA
Imię dziecka:
Paweł
Wiek:
12
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

dziecięce porażenie mózgowe

Jedynym problemem, jaki lekarze wykryli u Pawełka tuż po urodzeniu, był niedosłuch. Później mama zauważyła, że synek w ogóle nie posługuje się lewą rączką. Przed ukończeniem roku padła diagnoza: mózgowe porażenie dziecięce. Dzisiaj chłopiec chodzi i mówi, ale ma padaczkę, nie słyszy na jedno ucho i cierpi z powodu zespołu nadpobudliwości z atakami agresji. Jest pod opieką wielu specjalistów i musi przyjmować leki.

Duży basen

Największym marzeniem Pawła jest basen ogrodowy. Chłopiec uwielbia wodę, która dodatkowo ma pozytywny wpływ na jego sprawność fizyczną. Zabawy i ćwiczenia w basenie byłyby wspaniałą formą rehabilitacji, a jednocześnie pomogłyby ograniczyć zachowania nadpobudliwe i wyciszyć emocje.

Laptop

Drugim marzeniem Pawła jest laptop. Rodzice chcieliby umożliwić choremu synkowi pełniejszy rozwój, a wiedzą, że nauka przychodzi znacznie łatwiej pod postacią różnych gier edukacyjnych i atrakcyjnych ćwiczeń. Chłopiec lubi rozwiązywać na komputerze  zadania umysłowe i wykonywać ćwiczenia logopedyczne, dlatego nowy laptop byłby dla niego idealnym prezentem.

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK