Dziecięce fantazje

TJ
Imię dziecka:
Tamara
Wiek:
8
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

niedowład połowiczny po operacji mózgu

Tamara w wieku trzech miesięcy przeszła operację usunięcia naczyniaka mózgu. Niestety ze względu na lokalizację zmiany, nie obyło się bez powikłań. Od czasu operacji dziewczynka ma niedowład połowiczny prawej strony ciała i w związku z tym musi być systematycznie rehabilitowana. Nosi też ortezy na prawą rączkę i nóżkę. Cały jej tydzień wypełniony jest najróżniejszymi zajęciami, które mają pomóc jej odzyskać sprawność. Masaże, integracja sensoryczna, dogoterapia, a także turnusy rehabilitacyjne to codzienność Tamary.

Laptop

Kilkulatka mnóstwo czasu spędza w szpitalach i turnusach. Nie ma wtedy kontaktu z trójką rodzeństwa oraz kolegami i koleżankami, nie chodzi na zajęcia do przedszkola. Tamara bardzo by chciała mieć własnego laptopa (najchętniej w kolorze różowym lub niebieskim), żeby już nigdy nie czuć się samotną. Na laptopie mogłaby też w wolnych chwilach oglądać swoje ukochane Smerfy.

Duży basen na stelażu

Drugim marzeniem Tamarki jest duży basen ogrodowy na stelażu. Dziewczynka uwielbia wodę, która dodatkowo ma pozytywny wpływ na jej sprawność fizyczną. Zabawy i ćwiczenia w basenie byłyby wspaniałą formą rehabilitacji,

Drewniany domek ogrodowy

Ostatnim marzeniem dziewczynki jest drewniany domek ogrodowy. Zabawa na publicznym placu zabaw w towarzystwie chmary dzieci nie zawsze jest dla niej bezpieczna, dlatego własny domek byłby idealnym rozwiązaniem. Tamara mogłaby w każdej chwili wyjść na dwór i korzystać z beztroskiej zabawy na świeżym powietrzu.

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK