Dziecięce fantazje

24852442-1776454949055130-8673963205340043430-n
Imię dziecka:
Martyna
Wiek:
14
Województwo:
zachodniopomorskie
Choroba:

zespół Rubinsteina-Taybiego

U Martynki, tuż po urodzeniu, zdiagnozowano zespół wad wrodzonych Rubinsteina-Taybiego. Dziewczynka ma też zespół krótkiego jelita, z powodu którego przeszła kilkukrotnie operację i przez 3 lata była żywiona pozajelitowo. Martynka w domu porusza się sama, natomiast na zewnątrz za pomocą wózka. Nie mówi i nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych.

Tablet z programem Mówik

Martyna jest pogodnym dzieckiem, chętnie nawiązującym kontakt z innymi. Wiele rozumie, wykonuje proste polecenia, gestem wskazuje, co chce, ale brak mowy powoduje u niej dużo negatywnych emocji. Najlepszym prezentem dla niej byłby tablet z programem do komunikacji alternatywnej – MÓWik. Dzięki niemu miałaby szansę na lepszy kontakt z otoczeniem.

Fotel rehabilitacyjny

Martynka potrzebuje także specjalistycznego fotelika rehabilitacyjnego z blatem, przy którym mogłaby bezpiecznie siedzieć, uczyć się, bawić i jeść.

Pomoce edukacyjne

Ostatnim marzeniem dziewczynki są różnorodne pomoce edukacyjne, a zwłaszcza akcesoria do integracji sensorycznej, np. piłki i klocki. Takie pomoce są nieocenionym wsparciem w codziennej rehabilitacji Martynki.

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK