Dziecięce fantazje

Ls
Imię dziecka:
Łukasz
Wiek:
12
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Choroba:

zespół Dandy-Walkera

Łukasz choruje od urodzenia i od maleńkości jest rehabilitowany, jednak prawidłową diagnozę postawiono mu dopiero w wieku 8 lat. Chłopiec cierpi na zespół Dandy-Walkera – zespół wad wrodzonych tyłomózgowia. Z powodu obrzęku mózgu i wodogłowia musiał mieć wstawioną zastawkę ratującą życie. Łukasz umysłowo rozwija się dobrze, fizycznie już nie. Z powodu napięcia mięśniowego, przykurczy ścięgien, bólu oraz nieprawidłowej budowy ciała musi być nadal rehabilitowany i przyjmować leki.

Laptop gamingowy

Z powodu swojej choroby Łukasz bardzo dużo czasu spędza w szpitalach i na turnusach rehabilitacyjnych, gdzie często jedyną rozrywkę daje telefon lub laptop. Właśnie dlatego chciałby mieć własny przenośny komputer, na którym mógłby oglądać filmy, grać w gry oraz mieć kontakt ze znajomymi poprzez portale społecznościowe lub komunikatory.

Smartfon

Drugim marzeniem Łukasza jest smartfon. Chłopiec jest już w takim wieku, że wszyscy dookoła mają własne telefony, dlatego nie chciałby odstawać od rówieśników – zwłaszcza że często jest od nich odcięty ze względu na swoje ograniczenia fizyczne.

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK