Dziecięce fantazje

20180526-104058
Imię dziecka:
Marcelina
Wiek:
7
Województwo:
zachodniopomorskie
Choroba:

choroba Leśniowskiego-Crohna o ciężkim przebiegu

Marcelinka zmaga się z przewlekłą chorobą Leśniowskiego-Crohna, która atakuje przewód pokarmowy. Choroba przebiega bardzo ciężko i w przypadku Marcelinki jest, niestety, bardzo oporna na leczenie. Dziewczynka od wielu miesięcy nieprzerwanie przebywa w szpitalu, który stał się jej drugim domem. Poddawana jest intensywnemu leczeniu immunosupresyjnemu, w tym leczeniu biologicznemu. Przykre objawy takie jak: uporczywa, silna biegunka, nudności, wymioty, krwawienia, mocne bóle brzucha i stawów, gorączki, duże osłabienie, niedokrwistość, która często wymaga transfuzji krwi, przynoszą każdego dnia wiele cierpienia. Marcelinka przeszła operację jelita ze wskazań życiowych, sepsę. Przewód pokarmowy nie wchłania żadnych leków doustnych, pokarmów. Niezbędne do życia składniki odżywcze i witaminy są dostarczane dzięki codziennemu żywieniu pozajelitowemu. W związku z niską odpornością jest narażona na poważne zakażenia.

Mimo ciężkiej choroby, Marcelinka jest bardzo dzielna i dojrzała jak na swój wiek. Stara się sprostać przeciwnościom, które każdego dnia przynosi choroba.

Różowy laptop

Marcelinka, obok marzenia o byciu zdrową, ma 3 największe fantazje. Pierwsza, największa to różowy laptop z bezprzewodowym dostępem do internetu, w którym pomieściłaby swoje wirtualne królestwo: gry, bajki, grafikę, bo bardzo lubi tworzyć  rysunki w programie komputerowym. Ponadto zajęcia związane z laptopem umilają czas i pozwalają choć na chwilę oderwać myśli od wszystkiego co jest związane z chorobą. 

Lego Friends Kolejka górska w parku rozrywki

Drugim marzeniem dziewczynki jest zestaw klocków Lego Friends Kolejka górska w parku rozrywki. Marcelinka od wczesnego dzieciństwa lubiła bawić się klockami Lego Duplo, które rozwijały kreatywność i zdolności manualne. Teraz marzy o zestawie dla starszych dziewczynek, dzięki któremu będzie mogła stworzyć park rozrywki z pędzącą kolejką górską.

Tęczowe Królestwo Twilight Sparkle

Trzecim marzeniem kilkulatki jest zestaw Tęczowe Królestwo Twilight Sparkle z tym kucykiem. Marcelinka, jak wiele dziewczynek w jej wieku, uwielbia kucyki My Little Pony. Wymyśla kucykowe zabawy, tworzy kucykowe scenki. Marzy o pałacu, który pozwoliłby przenieść się do bajkowego świata kucyków i księżniczek.

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK