Dziecięce fantazje

44035559-1819032718215556-4850484911594799104-n
Imię dziecka:
Vanessa
Wiek:
6
Województwo:
śląskie
Choroba:

guz pnia mózgu

Vanessa jeszcze do niedawna była wulkanem  energii. Problemy zaczęły się pod koniec 2017 roku, gdy dziewczynka zaczęła skarżyć się na bardzo silne bóle główki, które doprowadzały ją do płaczu. Pierwsze badania nie wykazały nic niepokojącego, potem były kolejne i kolejne, aż w końcu tomografia i rezonans potwierdziły najgorszy możliwy scenariusz: nieoperacyjny glejak mózgu. Nie dało się go zoperować, ponieważ to naciek, który przewija się pomiędzy nerwami. Lekarze w Polsce mogli jedynie zaproponować standardową chemię, naświetlania i… hospicjum. Na szczęście rodzice poruszyli niebo i ziemię, aby uzbierać pieniądze na kosmicznie drogie leczenie w Meksyku. Co miesiąc jeżdżą tam z Vanessą na kolejne cykle chemioterapii celowanej. Przez ten czas główny guz zmalał o około połowę, ale niestety doszły trzy nowe ogniska w okolicy komór. Dziewczynka dzielnie walczy dalej, ale coraz więcej jest dni, kiedy opada z sił, nie ma ochoty się bawić…

Laptop 2w1 FANTAZJA SPEŁNIONA

Vanesska marzy o własnym laptopie 2 w 1 z odłączaną klawiaturą, tak aby można go było zmienić w tablet. Kilkulatka mnóstwo czasu spędza w podróżach, szpitalach, często jest odcięta od bliskich i świata zewnętrznego. Możliwości, jakie daje takie urządzenie, byłyby w tej sytuacji nieocenione i pomogłyby jej przetrwać ten trudny czas.

2-osobowe auto na akumulator FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugą wielką fantazją naszej dzielnej podopiecznej jest duże auto na akumulator, w którym mogłaby jeździć ze swoim młodszym braciszkiem.

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK