Jak przekazać 1%

Status OPP otrzymaliśmy w lutym 2004 roku i od tego momentu Podatnicy mogą przekazywać 1% swojego podatku dochodowego na naszą Fundację.

Jak przekazać 1% podatku w zeznaniu podatkowym?

Podatnik musi tylko wskazać w zeznaniu rocznym Organizację Pożytku Publicznego, którą chce wesprzeć wpisując jej numer KRS. Fundacja Dziecięca Fantazja ma nr:

KRS 0000168783

Przelewem zajmie się urząd skarbowy.

Kliknij tutaj, żeby rozliczyć PIT online.

Natomiast klikając tutaj możesz pobrać darmowy program do rozliczania PIT.

Jeżeli chcą Państwo przekazać 1% podatku dla konkretnej osoby, w celu szczegółowym prosimy o wpisanie imienia i nazwiska potrzebującego.

Prawo, by przekazać 1% podatku dotyczy wszystkich podatników rozliczających w danym roku przychody podlegające opodatkowaniu, które nie są z podatku zwolnione. Mogą go rozliczyć zatem podatnicy rozliczający się:

  • poprzez skalę podatkową (niezależnie od źródła, np. umowy o pracę, zlecenia, praw autorskich, zbycia akcji, podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych, czy z tzw. innych źródeł), czyli poprzez standardowy PIT roczny z opodatkowaniem 18% i 32%,
  • podatkiem liniowym,
  • ryczałtowo od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnicy rozliczający przychody ryczałtowe wskazane w ustawie o PIT – zbycie nieruchomości, kapitały pieniężne, prawa majątkowe,
  • 1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT -u otrzymanego z ZUS.

Podatnicy, którzy zdecydowali się na rozliczenie podatku przez pracodawcę nie mają możliwości przekazania 1%.

Wyliczony w zeznaniu 1% podatku zaokrąglamy do pełnych dziesiątek groszy w dół. Swój 1% podatku możesz również przekazać w korekcie zeznania rocznego złożonej po wyznaczonym terminie.

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK