Marzenie

Zd
Imię dziecka:
Monika
Wiek:
10
Województwo:
kujawsko-pomorskie

Telewizor z odtwarzaczem DVD i filmami FANTAZJA SPEŁNIONA

9-letnia Monika z Tłuchówka w woj. kujawsko-pomorskim zmaga się z nowotworem ucha prawego. Któregoś dnia obudziła się i przyszła do mamy, mówiąc, że boli ją ucho. Mama zauważyła tam guza. Lokalni lekarze orzekli, że to zwykłe polipy i skierowali Monikę na rutynową operację wycięcia polipów. Operujący ja profesor stwierdził, że od 30 lat operuje polipy, ale takich w życiu nie widział. Biopsja wykazała zmiany nowotworowe. To brzmiało jak wyrok. Teraz po operacji i długim leczeniu dziewczynka nie słyszy na prawe ucho, ale żyje. 

Ulubionym zajęciem Moniki jest oglądanie bajek. Dotąd o telewizor zawsze musiała walczyć z babcią, komputer natomiast prawie cały czas zajmuje starszy brat. Dlatego najbardziej na świecie marzyła o własnym telewizorze oraz odtwarzaczu DVD, aby oglądać filmy z ulubioną Hannah Montana. Nie mogła uwierzyć własnym oczom gdy zobaczyła prezenty - fantastyczny duży, płaski telewizor, DVD oraz komplet bajek i filmów. Monika bardzo się ucieszyła ze spełnionego marzenia szczególnie, że zostało ono spełnione w wyjątkowym okresie Bożego Narodzenia. 

Jego marzenie udało się spełnić dzięki ogólnopolskiej sieci marketów budowlanych OBI. W marketach OBI w Toruniu i Włocławku wolontariusze fundacji w letnie i jesienne weekendy zachęcali klientów sklepu do zakupu magazynu wnętrzarskiego „Sztuka Dekoracji”. Całkowity dochód ze sprzedaży tych magazynów został przekazany na spełnienie kilkudziesięciu marzeń dzieci z woj. kujawsko-pomorskiego, w tym także Moniki. 

Serdecznie dziękujemy zarządowi firmy OBI Centrala Systemowa Sp. z o.o., marketom budowlanym OBI, wolontariuszom z Torunia i Włocławka oraz warszawskiej firmie Carolina Car Company, która użyczyła samochodu do przewiezienia prezentów do Tłuchówka. Dzięki Państwu Monika będzie mogła oglądać tyle bajek ile tylko zechce. To z pewnością przynajmniej trochę wynagrodzi jej czas spędzony w szpitalu. Serdecznie dziękujemy.

Sponsorzy

Galeria

  • 1 (1)
  • 2 (1)
  • 3 (1)
  • 4 (1)
  • 5
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK