Marzenie

DSC08665
Imię dziecka:
Piotr
Wiek:
16
Województwo:
śląskie

Rower i meble FANTAZJA SPEŁNIONA

16-letni Piotrek z Katowic zmaga się z rzadką chorobą – Hashimoto. Lekarze długo szukali, co mu dolega, kilka razy zmieniali też diagnozę, nie dawano mu też wielu szans na normalne życie. Piotrka poznaliśmy podczas letniego koncertu charytatywnego Fundacji Dziecięca Fantazja i Centrum Handlowego M1 w Bytomiu. Przyjechał wraz z mamąi jej partnerem odebrać wymarzonego laptopa. Cała rodzina urzekła nas swoją energią i uśmiechami. Widać było po nich mnóstwo wzajemnej miłości. Świetnie bawili się na koncercie. Patrząc na tę fantastyczną rodzinkę trudnouwierzyć w to, co przeszli.

Dodatkowo chłopiec zmaga się z celiakią. To drugie schorzenie sprawia, że Piotrek nie może jeść żadnych zbóż. Jego dieta jest bezglutenowa. Zdrowym osobom trudno sobie wyobrazić, że zwykły bochenek bezglutenowego chleba kosztuje 15 zł! Dlatego mama Piotrka - z wykształcenia kucharka – osiąga szczyty mistrzostwa kulinarnego w tworzeniu bezglutenowych potraw. Przedstawicieli fundacji oraz wolontariuszy z Kanady powitała pysznym bezglutenowym tortem.

Piotrek od razu znalazł wspólny język z wolontariuszami z Kanady, wszak on (i cała jego rodzina) również są wolontariuszami w rozmaitych akcjach charytatywnych Katowicach. Wiedzą co to znaczy zmagać się z chorobą i przeciwnościami losu więc chcą pomóc innym osobom poszkodowanym przez los.

Piotrek był zachwycony nowym telefonem, który podarował dla niego dystrybutor gry Sims - firma Electronic Arts Polska. Sony Ericsson Aino to prezent o jakim chłopiec marzył! 

Dodatkowo Ambasada Kanadyjska w Polsce, a szczególnie Pani Jeanette Stovel, ufundowała zakup łóżka i pokryła pozostałe koszty spełnienia marzenia, a Pan Tomasz Linkiewicz, przyjaciel fundacji i market OBI udzielili rabatu i na zakup mebli dla Piotra. Koszty zakupu mebli zostały pokryte z funduszy wpłaconych przez firmę OBI CentralaSystemowa Sp. z o.o. 

Ostatnim prezentem były modne ubrania i buty podarowane dla Piotrka przez Big Star. Wszystkie prezenty bardzo się spodobały. Sponsorom serdecznie dziękujemy!

Sponsorzy

Galeria

  • 1 (1)
  • 2 (1)
  • 3
  • 4 (1)
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK