Marzenie

Maja Szostak
Imię dziecka:
Maja
Wiek:
7
Województwo:
mazowieckie

Kamizelka do drenażu FANTAZJA SPEŁNIONA

Nic nie wskazywało na to, że 3-letnia obecnie Maja z Sobolewa w woj. mazowieckim urodzi się chora. Niestety pierwsze badania przesiewowe wykazały, że Maja cierpi na mukowiscydozę. Jej brat bliźniak, Mikołaj, jest nosicielem genu choroby.

Mukowiscydoza jest wielonarządową, najczęściej występującą u ludzi nieuleczalną chorobą genetyczną.  Polega na zaleganiu gęstego śluzu w narządach, w których znajduje się śluz czyli przede wszystkim w płucach, trzustce i wątrobie. Aby go usunąć z organizmu należy kilka razy dziennie wykonywać inhalacje i drenaż, przyjmować leki, odżywki oraz witaminy które pomogą wydzielanie śluzu w jakimś stopniu zminimalizować.  Choroba ustawicznie wyniszcza organizm, sprawia, że dzieciom nie jest dane dożyć dorosłości. Organizm jest zalewany płynami i w pewnym momencie poddaje się chorobie na zawsze… Mukowiscydoza prowadzi do całkowitego zwłóknienia i wyniszczenia płuc i w rezultacie do ich całkowitej niewydolności, a następnie śmierci chorego. Jedynym ratunkiem jest wtedy przeszczep płuc, ale niestety nie każdy chory może być zakwalifikowany do przeszczepu. Średnia długość życia osób z mukowiscydozą nie przekracza w Polsce 20 lat podczas gdy np. w Kanadzie chorzy żyją przeciętnie nawet dwa razy dłużej. Jakość życia dzieci z mukowiscydozą w Polsce jest niska. Codzienne wielogodzinne drenaże, oklepywania i inhalacje, wysokokaloryczna dieta, mnóstwo przyjmowanych leków.

Do polepszenia jakości życia Maja potrzebowała kamizelki drenażowej. Taka kamizelka dzięki specjalnemu systemowi dokładnie oczyszcza cały układ oddechowy, rodzice mają pewność, że żaden śluz nie zalega, a wszystko dosłownie w kilka minut zamiast w kilka godzin!  Kamizelka ułatwia choremu oddychanie.

Przekazanie sprzętu nastąpiło w Sali zabaw „Kolorado” w Warszawie – najpierw Maja miała czas na zabawę z braćmi we wspaniałej Sali, a następnie otworzyła prezenty, przede wszystkim kamizelkę do drenażu płuc. Oprócz kamizelki Maja otrzymała także zabawki, gry oraz kolorowe hulajnogi dla siebie i brata. Dziewczynka była zachwycona całym dniem, ponieważ mogła pobawić się w Sali zabaw, w jakiej nigdy nie była i otrzymała wspaniałe prezenty – czuła się jakby przyszedł do niej św. Mikołaj.

Dzięki kamizelce z oprzyrządowaniem TheVEST 105system Maja ma szansę na to aby jakość jej życia była lepsza, oddech głębszy, wydolność płuc większa, a jej życie dłuższe.

Galeria

  • DSC02390.JPG
  • DSCN0520.JPG
  • DSCN0526.JPG
  • Maja4
  • PART 1461055612034
  • PART 1461056629325
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK