Marzenie

HS
Imię dziecka:
Hubert
Wiek:
13
Województwo:
zachodniopomorskie

Xbox FANTAZJA SPEŁNIONA

10-letni Hubert ma szczęście w nieszczęściu. Gdyby nie to, że jego mama jest pielęgniarką, nie wiadomo, jak by się skończyła jego historia. Dzięki szybkiej reakcji rodziców natychmiast postawiono diagnozę - ziarnica złośliwa, czyli nowotwór układu chłonnego. Guzy widoczne były w śródpiersiu i na śledzionie. Mama nie musiała pytać, na czym polega ta choroba. Była boleśnie świadoma, co czeka jej ukochanego synka i sama wszystko mu tłumaczyła. Wspólnie z najbliższą rodziną zmobilizowała siły, aby pomóc mu wygrać walkę z nieproszonym gościem. Dzisiaj chłopiec powoli wraca do zdrowia i coraz częściej przebywa w domu. Minie jednak jeszcze wiele tygodni, miesięcy, a może nawet lat, zanim on i jego bliscy będą mogli odetchnąć z ulgą.

Huber, jak każde dzieckow jego wieku, chce się bawić i czerpać z życia pełnymi garściami. Pragnie odzyskać beztroskie dzieciństwo, dlatego tak bardzo marzył mu się smartfon, laptop i Xbox. Nic więcej, nic mniej.

Marzenie 10-latka spełniło się podczas lipcowej Podróży Spełnionych Fantazji, w której wzięli również udział wolontariusze z Kanady.

Hubert wraz z mamą, siostrą i ukochanym tatą czekali na naszą wizytę z niecierpliwością. Na godzinę przed przyjazdem przedstawicielka fundacji miała zadzwonić do mamy z informacją, że jesteśmy już w drodze, ponieważ chłopiec szykował dla nas ciasto. Gdy tylko przekroczyliśmy próg domu, Hubert i jego bliscy od razu chcieli nas ugościć ciepłym jeszcze wypiekiem oraz innymi smakołykami. Nie mogliśmy jednak pozwolić, żeby nasz mały bohater tak długo czekał, dlatego zaraz po zapoznaniu się z wolontariuszami, wręczyliśmy mu górę prezentów. Końca nie było widać! Każdy podarunek został starannie odpakowany, a ponieważ była ich niezliczona ilość, Zosia - siostra Huberta z wielkim zapałem pomagała mu przez cały czas. Dziewczynka bardzo cieszyła się na widok rozradowanego brata. Rodzice bacznie obserwowali swoje pociechy i nie mogli ukryć wzruszenia. Mama uroniła kilka łez szczęścia, a Hubert obdarował nas najpiękniejszym uśmiechem, jaki widzieliśmy. Wśród przywiezionych prezentów znalazły się te najbardziej wymarzone, czyli laptop, smartfon oraz xbox. 10-latkowi aż trudno było uwierzyć, że otrzymał wszystkie na raz. Chłopiec ucieszył się także na widok zestawu gier, przepięknej fototapety ze złotą rybką, książek o ssakach morskich, których jest ogromnym fanem oraz maskotek z jego ulubionej gry - Minecraft. Kiedy minęła pierwsza euforia, wolontariusze podzielili się na mniejsze grupki, dzięki czemu telefon od razu został podłączony do ładowarki, komputer szybko spersalizowany, a po chwili z drugiego pokoju słychać już było okrzyki i piski radości po uruchomieniu Xboxa. Wtedy też gorąca atmosfera, jaka panowała w domu, na chwilkę się uspokoiła. Z ogromną przyjemnością usiedliśmy do stołu i ucztowaliśmy wspólnie z całą rodziną Huberta. Długo rozmawialiśmy na temat historii jego choroby, ale także o przybyłych gościach i ich niezwykłych korzeniach. Trójka z nich była bowiem przedstawicielami rdzennej ludności Ameryki Północnej. Wolontariusze z dumną opowiedzieli o ich tradycjach i zwyczajach, a także zaśpiewali przepiękny utwór - swoisty hymn narodowy plemienia Indian nazywanych w ich języku Mi'kmaq. Pieśń była wzniosła i bardzo wzruszająca, a przesłanie płynące z jej treści prawdziwie inspirujące. Egzotyczni goście zapewnili, że nigdy nie zapomną o Hubercie i jego rodzinie, a w trudnych dla niego momentach zawsze będą go wspierać, bez względu na dzielącą ich odległość. Tym wzruszającym akcentem zakończyliśmy wyjątkową wizytę u wyjątkowego 10-latka.

Za spełnienie marzenia Huberta z całego serca dziękujemy następującym sponsorom:

 • Prywatnym darczyńcom, którzy za pośrednictwem portalu SIEPOMAGA ufundowali Xboxa z grami;
 • Acer Poland Sp. z o.o. za podarowanie laptopa;
 • Firmie ALLNET Jacek Czerwiński z Lublina za podarowanie torby na laptopa;
 • Zakup smartfona, książek, klocków Lego, maskotek Minecraft i gry planszowej został pokryty ze środków pozyskanych podczas Gal organizowanych przez MM Conferences oraz CEEQA;
 • Drukarni Wielkoformatowej CITYDRUK zarządzającej platformą www.fotnart.pl za podarowanie naklejki ściennej;
 • PPHU SUN-DAY z Łowicza za podarowanie maskotek;

Galeria

 • Huber Siudowski 06.07.16101.JPG
 • Huber Siudowski 06.07.16102.JPG
 • Huber Siudowski 06.07.16103.JPG
 • Huber Siudowski 06.07.16104.JPG
 • Huber Siudowski 06.07.16106.JPG
 • Huber Siudowski 06.07.16108.JPG
 • Huber Siudowski 06.07.16109.JPG
 • Huber Siudowski 06.07.16111.JPG
 • Huber Siudowski 06.07.16128.JPG
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK