Marzenie

MB
Imię dziecka:
Maja
Wiek:
7
Województwo:
pomorskie

Kosz - huśtawka FANTAZJA SPEŁNIONA

4-letnia Maja z Wejherowa ma zespół Downa, a dodatkowo cierpi na wadę serca. Maja to urocza, wesoła, ukochana przez swoich rodziców dziewczynka. Rodzice i starszy brat Patryk, robią wszystko, aby Maja była jak najszczęśliwsza pomimo swoich ograniczeń. Pierwsze dwa lata to była walka, walka o życie i zdrowie Mai. O jej jak największą sprawność. Dzisiaj dziewczynka ma niecałe 4 latka i wszystkich urzeka swoim sposobem bycia. Jest bardzo żywa i uczuciowa. Potrafi kochać bezinteresownie. Rozwija się wolniej i wolniej się uczy, ale rodzice cieszą się z każdego jej sukcesu. 1,5 roku temu zaczęła chodzić. Próbuje też mówić, ale na razie są to tylko pojedyncze słowa. Problem stanowi obniżone napięcie mięśniowe i pierwotny niedobór odporności. Serduszko także musi być pod stałą kontrolą lekarską, ponieważ nie wszystkie wady udało się wyeliminować podczas dwóch operacji. Maja uczęszcza do przedszkola specjalnego, gdzie jej dzień wypełniony jest szeregiem zajęć, które mają pomóc jej pokonać ograniczenia i stymulować rozwój, włączyć ją do społeczeństwa i sprawić, by mimo niepełnosprawności mogła w miarę normalnie funkcjonować.

Maja uwielbia się huśtać, dlatego kosz ze stelażem to wymarzony prezent. Dziewczynka uwielbia także zabawki, które można pchać, wszelkiego rodzaju proste układanki. Podczas podróży samochodem lubi także bawić się prostymi grami na tablecie. Wszystko to było marzeniem Mai.

Pragnienia Mai spełniły się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, kiedy odwiedziliśmy ją wraz z wolontariuszami z Kanady. Dziewczynka czekała na nas w domu z rodzicami, Patrykiem i kuzynką. Nie wiedziała oczywiście czego się spodziewać, ale gdy pojawiliśmy się w jej domu biegała od jednej do drugiej osoby, rozdawała „piątki” i całusy. Od razu rozpoczęliśmy otwieranie prezentów. Najpierw były zabawki „do pchania” czyli taczka z przyrządami ogrodniczymi, wózek sklepowy, następnie inne zabawki, klocki i lalka interaktywna. Klaszcząca i śpiewająca lalka tak spodobała się Mai, że cały czas prosiła o jej włączanie i leżąc przyglądała się nowej lalce. Wkrótce nauczyła się sama ją włączać. Tablet nie został rozpakowany, ponieważ w ferworze zabawy mógł zostać szybko zepsuty, dlatego poczeka na spokojniejszą chwilę. Potem przyszedł czas na główny prezent czyli podwieszany kosz ze stelażem, który czekał w pokoju obok. Po złożeniu go, Maja od razu usiadła i chciała się pobujać. Zbyt duże zamieszanie, ogromna radość i wiele nowych bodźców sprawiły, że Majeczce trudno się było skupić – była jak żywe srebro przez całą naszą wizytę.

Wizyta u Mai była bardzo radosna. Na do widzenia dziewczynka rozdała wszystkim uściski i buziaki i tak się pożegnaliśmy, z uśmiechem. Dziękujemy z całego serca Wam, darczyńcom, za wsparcie celu Mai. Dzięki Wam mogliśmy wnieść radość w jej życie. Bez Was nie byłoby to możliwe.

Za spełnienie marzeń Mai z całego serca dziękujemy:

 • Wszystkim darczyńcom, którzy za pośrednictwem portalu siepomaga.pl ufundowali kosz ze stelażem, zabawki, klocki i art. plastyczne;
 • Pani Renacie Dobosz właścicielce przedszkoli Promyczek, Słoneczko, Gwiazdeczka i Obłoczek za podarowanie interaktywnej lalki klaszczącej;
 • Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. za podarowanie tabletu;
 • MILAN Polska Sp. z o.o. z Raszyna za podarowanie kolorowanek;
 • Firmie LOGIS S.A. z Rawy Mazowieckiej za podarowanie farb do malowania placami i artykułów plastycznych;
 • Pani Ani za podarowanie wózka dla lalek z nosidełkiem;
 • Uczniom Szkoły Podstawowej nr 300 w Warszawie za podarowanie zabawek i artykułów szkolnych i plastycznych;
 • Firmie Cepelkorb Tomasz Brzyski z Rudnika nad Sanem za udzielenie cudownego rabatu na zakup kosza ze stelażem.

Galeria

 • Maja Bianga (2).JPG
 • Maja Bianga (3).JPG
 • Maja Bianga (4).JPG
 • Maja Bianga (5).JPG
 • Maja Bianga (7).JPG
 • Maja Bianga (8).JPG
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK