Marzenie

WB
Imię dziecka:
Wiktoria
Wiek:
10
Województwo:
pomorskie

Telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

10-letnia Wiktoria z Klecewa zmaga się z neurofibromatozą typu I, chorobą genetyczną, na którą nie ma dziś lekarstwa. Schorzenie charakteryzuje się występowaniem zmian skórnych, kostnych, ocznych, guzów wewnątrzczaszkowych i innych nowotworów. 10-latka jest pod stałą kontrolą lekarską.

Dziewczynka miała dwa wielkie marzenia. Bardzo chciała dostać mały telewizor i piękne nowe mebelki do pokoju. Wszystkie marzenia spełniły się podczas marcowej Podróży Spełnionych Fantazji, w której wzięły też udział zaproszone wolontariuszki z Kanady.

Ze względu na brak miejsca w naszym samochodzie, meble wraz z łóżkiem i materacem zostały przywiezione do Wiktorii kurierem kilka dni wcześniej. Niestety nie udało się ukryć tej niespodzianki, ale ponieważ wszystko zostało dostarczone w częściach, na efekt końcowy dziewczynka musiała chwilę poczekać. Meble i łóżko skręcali rodzice, co okazało się nie lada wyzwaniem. Nie mieli nikogo do pomocy, a ilość śrubek przerosła ich najśmielsze oczekiwania. Na szczęście, po ogromnym wysiłku i nieprzespanej nocy, Wiktoria obudziła się pewnego poranka w zupełnie nowym pokoju. Meble są prześliczne i idealnie komponują się z zielonym kolorem ścian. Wolontariuszki, które przywiozły dziewczynce resztę prezentów, w tym wymarzony telewizor, były pod wrażeniem. Nasza podopieczna była bardzo duma i cieszyła się ogromnie, że goście docenili nowy wystrój pokoju.

Wiktoria jest bardzo skromną i cichą osóbką, której nie odwiedza zbyt wiele dzieci, dlatego nasza grupa na początku nieco ją onieśmielała. 10-latka rozumiała język angielski, także tłumacz nie miał zbyt wiele pracy. Kiedy dziewczynka otwierała prezenty, uśmiech nie schodził jej z ust. Każdy, nawet najmniejszy drobiazg, był obejrzany ze wszystkich stron i obowiązkowo przytulony. Nawet, kiedy była to zwykła paczka kredek.  Mama nie mogła ukryć wzruszenia na widok tak szczęśliwej córki. Wśród prezentów były zestawy do robienia biżuterii, artykuły plastyczne,  gry planszowe i edukacyjne.  Najważniejszy z nich - telewizor zrobił na Wiktorii ogromne wrażenie. Nie spodziewała się otrzymać  tak dużej niespodzianki. Dzięki technicznym umiejętnościom wolontariuszek, telewizor został od razu podłączony i przetestowany. Nasza marzycielka była zachwycona, czuła się jak najważniejsza osoba na świecie. 

Wizyta u Wiktorii była bardzo potrzebna, cieszymy się ogromnie, że mogliśmy wnieść w jej życie trochę radości!

Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy za spełnienie marzeń Wiktorii, a w szczególności:

 • Cardif Polska S.A. Towarzystwo Ubezpieczeń na życie za ufundowanie meblościanki z biurkiem i łóżkiem;
 • Firmie ELIES Urszula Zwolińska za podarowanie wygodnego materaca;
 • Firmie Idźczak-Meble za udzielenie rabatu na zakup mebli;
 • Firmie GROSPOL za podarowanie krzesła;
 • Raiffeisen Polbank za przekazanie puzzli, koralików do tworzenia biżuterii oraz torby;
 • Rebel Sp. z o.o. za podarowanie gry planszowej;
 • Społecznemu Instytutowi Wydawniczemu ZNAK Sp. z o.o. za przekazanie książek;
 • Wydawnictwu NASZA KSIĘGARNIA Sp. z o.o. za przekazanie książek;
 • Pentel Poland Sp. z o.o. za podarowanie plecaczka do ręcznego ozdabiania;
 • Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa za podarowanie kredek i odblasków;
 • ZIAJA Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. za podarowanie słodkiego płynu do kąpieli

Galeria

 • Wiktoria Borkowska 19.JPG
 • Wiktoria Borkowska 20.JPG
 • Wiktoria Borkowska 21.JPG
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK