Marzenie

MK.JPG
Imię dziecka:
Mateusz
Wiek:
15
Województwo:
pomorskie

Konsola PS4 z grą Fifa FANTAZJA SPEŁNIONA

14-letni Mateusz z woj. pomorskiego zachorował w wieku 4 lat. Właśnie zaczął chodzić do przedszkola, kiedy mama odkryła, że na jego ciele pojawia się ogromna ilość siniaków. Zaniepokojona, zabrała synka na badanie krwi, podczas którego chłopiec zemdlał. Okazało się, że ma skrajnie niski poziom płytek krwi, który po paru godzinach spadł jeszcze bardziej zagrażając życiu. Zdiagnozowano małopłytkowość plamistą – chorobę autoimmunologiczną powodująca znaczne niedobory płytek krwi i w konsekwencji zaburzenia krzepnięcia, bardzo niebezpieczne dla życia. Mateusz rozpoczął długotrwałe i żmudne leczenie, trzeba też było usunąć mu śledzionę.

Niestety, jakby tego było mało, w lipcu zeszłego roku na 14-latka spadł kolejny cios –przewlekła białaczka szpikowa. Tego już było za wiele dla młodego chłopaka. Bardzo cierpi z powodu swojej choroby i ciężko mu zrozumieć, czemu spotyka go tyle nieszczęść. Większość życia spędził w szpitalach, jest przygnębiony, samotny, odcięty od rówieśników...

Nasz podopieczny miał jedno wielkie marzenie, które spełniło się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Chciał dostać konsolę PS4 z grą Fifa, a dostał konsolę i 40 gier! To dopiero był szok! Mateusza odwiedzili artyści z grupy Who If Not You, aby osobiście przekazać mu upragniony prezent. To było wspaniałe serdeczne spotkanie. 14-latek bardzo się cieszył z niespodzianki, a dodatkową radość sprawił mu fakt, że ktoś chciał go osobiście poznać, spędzić z nim czas, porozmawiać, no i oczywiście wspólnie pograć na nowej konsoli!

Mamy nadzieję, że dzięki otrzymanym prezentom Mateuszowi uda się odzyskać odrobinę radości i zająć myśli czym innym niż choroba i codzienne zmagania o życie i zdrowie.

Za spełnienie marzenia naszego podopiecznego z całego serca dziękujemy grupie Who If Not You, która zorganizowała akcję charytatywną „POCZTÓWKA” oraz wszystkim, którzy zakupili świąteczne kartki w ramach tego przedsięwzięcia!

Galeria

  • 2149783381905942 1948679928379604992 n
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK