Marzenie

MS
Imię dziecka:
Martyna
Wiek:
12
Województwo:
małopolskie

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

9-letnia Martyna z woj. małopolskiego walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną. Rok temu trafiła do szpitala z ostrą infekcją, wybroczynami na ciele i bardzo złymi wynikami morfologii. Wcześniej zdiagnozowano u niej tylko anemię, ale niestety dokładniejsze badania wykazały raka. Rozpoczęło się podawanie chemii i sterydów przerywane powikłaniami i koniecznością przetaczania krwi. Obecnie dziewczynka zakończyła leczenie szpitalne, czekają ją naświetlania i chemia podtrzymująca w domu.

Ciężka choroba i równie wyczerpujące leczenie, źle wpływają na psychikę Martynki. 9-latka marzyła o laptopie, który pozwoliłby jej zapomnieć o codzienności. Dodatkowo marzyła o otrzymaniu  artykułów plastycznych, koralików Aquabeads, globusa oraz puzzli 200-300 elementów.

Martynka mieszka ze starszą siostrą Andżeliką i rodzicami. Jej marzenie spełniło się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, w której towarzyszyli nam wolontariusze z Kanady. Martyna bardzo ucieszyła się z laptopa, który będzie jej oknem na świat. Dziewczynka bardzo lubi prace manualne, dlatego wielką radość sprawiły jej artykuły papiernicze, puzzle, a zwłaszcza koraliki aquabeads. Na widok wielkiego globusa Martynce zaświeciły się oczy, a zaraz potem sam globus, który okazał się być podświetlany. Wolontariuszki zaczęły pokazywać na mapie gdzie mieszkają, a Martynka pokazywała różne miejsca na świecie. I tak, początkowe onieśmielenie minęło w mgnieniu oka. Dziewczynka, jej siostra i mama z przyjemnością spędzały czas z wolontariuszami, bardzo cieszyły się z naszej wizyty. To była wspaniała wizyta.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za spełnienie marzeń Martynki:

  • Acer Poland Sp. z o.o. za podarowanie laptopa;
  • Amso Komputery za udzielenie rabatu na zakup torby na laptopa;
  • Sklepowi Internetowemu www.wiecejzabawek.pl za podarowanie dużego zestawu koralików Aquabeds;
  • Sklepowi Internetowemu Wszystko dla Urwisa za podarowanie dużego zestawu koralików Aquabeds;
  • FPU ZACHEM, Rębków za podarowanie podświetlanego globusa i podkładki na biurko;
  • Osobom, które przekazały swój 1% za ufundowanie gry, puzzli i artykułów plastycznych;
  • Małemu Samorządowi Uczniowskiemu SP 300 w Warszawie oraz wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy zaangażowali się w akcję oraz Pani Ewelinie Michnowskiej za podarowanie kalendarza dla Martyny oraz notesika i kalendarza dla siostry.

Galeria

  • 11
  • Martyna Sliwa5
  • Martyna Sliwa7
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK