Marzenie

GS
Imię dziecka:
Grzegorz
Wiek:
5
Województwo:
łódzkie

Platforma rehabilitacyjna FANTAZJA SPEŁNIONA

3-letni Grześ z Łodzi w 2016 roku zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jego leczenie nie przebiegało tak, jak powinno. Nie reagował na podawaną chemię. Dopiero tzw. „chemia ostatniej szansy” wywołała u niego remisję, po której przeszedł przeszczep szpiku. Podczas całego leczenia doszło do ogromu powikłań. Chłopiec m.in. przestał chodzić, siadać, mówić, a nawet jeść. Był wyniszczony fizycznie i psychicznie, przez wiele miesięcy w ogóle nie opuszczał szpitala. Dzisiaj Grześ jeździ na regularne kontrole, jest pod stałą opieką specjalistów i wymaga intensywnej rehabilitacji.

Grześ uwielbia się bawić klockami Lego, pociągami oraz robotami. Jego marzeniem było dostać dwa ogromne zestawy Lego. Dodatkowo potrzebna mu była podwieszana do sufitu  platforma rehabilitacyjna, która mogłaby być zarazem huśtawką, jak i wspomagać jego rehabilitację.

Wszystkie fantazje 3-latka spełniły się na wiosnę. Grześ był w szoku, kiedy zobaczył kilka ogromnych paczek, a gdy usłyszał, że są to prezenty dla niego, aż zaniemówił z wrażenia. W rozpakowywaniu pomagał mu starszy brat i młodsza siostrzyczka. Było przy tym mnóstwo radości, śmiechu i okrzyków, ale najbardziej zachwycony był nasz podopieczny. Otrzymał dwa upragnione zestawy Lego – Pociąg Pasażerski oraz Lego Mindstorms, z którego można zbudować aż 17 sterowanych robotów! Kolejnym prezentem była platforma rehabilitacyjna, która jest jednym z podstawowych przyrządów do terapii sensomotorycznej, której Grześ potrzebuje, aby prawidłowo się rozwijać. Platforma ta jest jednocześnie wspaniałą huśtawką, tak więc dostarcza frajdy nie tylko Grzesiowi, ale i jego rodzeństwu. Teraz całe dnie mijają naszemu marzycielowi na zabawie pociągiem, robotem lub na bujaniu się i ćwiczeniu na platformie.

Za spełnienie największych marzeń Grzesia z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom z portalu Siepomaga.pl.

Galeria

  • 174351
  • 164236
  • 185745 (1)
  • Grzes1
  • Grzes2
  • Grzes3
  • Grzes4
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK