Marzenie

20180422-120246
Imię dziecka:
Rozalia
Wiek:
10
Województwo:
pomorskie

Duży telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

16-letnia Marta z Gdyni cierpi na niewydolność nerki. Boryka się z problemami całego układu moczowego. Przeszła już kilka operacji, ale niestety jej nerki nie da się już uratować. Największym marzeniem nastolatki była lustrzanka oraz cała góra książek. Nasza podopieczna jest miłośniczką książek przyrodniczych i Harrego Pottera. Siostra Marty, 9-letnia Rozalia urodziła się z zespołem wad. Zdiagnozowano u niej wrodzoną niedoczynność tarczycy, włókniaka kości, wadę oczu, dnę moczanową, a także insulinooporność. Dziewczynka bardzo chciała dostać duży telewizor.

Marzenia obu dziewczynek spełniły się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, w której towarzyszyły nam wolontariuszki z Kanady.

Marta to niezwykle wrażliwa nastolatka, która bardzo przeżywa chorobę. Z jej powodu miewa często stany depresyjne. Od kilku lat ma nauczanie indywidualne w szkole. Mimo ograniczeń, jest dobrą uczennicą i po skończeniu liceum marzy o dalszej nauce. Chciałaby zostać projektantką ogrodów. Bardzo ucieszyła się z naszej wizyty, ponieważ mogła potrenować angielski.  Nasza podopieczna przecierała oczy ze zdziwienia, kiedy dowiedziała się, że góra przywiezionych prezentów jest dla niej! Delikatnie otwierała każdą paczkę, a każda książka wywoływała na jej twarzy coraz większy uśmiech. Marta otrzymała cały komplet Harry Pottera, którego do tej pory wypożyczała z biblioteki, a także książki o drzewach i przyrodzie. Wszystkie bardzo jej się spodobały, ponieważ uwielbia czytać. Na końcu przyszedł czas na rozpakowanie najważniejszego prezentu – lustrzanki z akcesoriami: torbą, kartą pamięci. 16-latka była zachwycona! Od razu zaczęła planować, że następnego dnia wyjdzie przed dom i do parku, aby robić zdjęcia…

Rozalia miała również swoje prezenty do rozpakowania, a wśród nich: artykuły plastyczne, puzzle, książki, wisiorki. Prawdziwą niespodzianką, z której bardzo się ucieszyła, była hulajnoga. 9-latka chciała ją od razu wypróbować… w pokoju! Dziewczynce wszystko się podobało, telewizor również. Jest takim dzieckiem, które lubi wszystko i ze wszystkiego się cieszy, więc bardzo miło było obdarować ją prezentami.

Wizyta u sióstr była bardzo udana, cieszymy się, że mogliśmy wnieść w ich życie trochę radości i przekazać upragnione podarunki.

Za spełnienie marzeń Marty i Rozalii dziękujemy:

 • P3 Logistics Parks za przekazanie środków na zakup lustrzanki, torby na aparat i książek dla Marty oraz książek, biżuterii, puzzli, pamiętnika i artykułów plastycznych dla Rozalii. Firma P3 Logistics Parks została sponsorem świątecznej Gali „Mikołajki z Fantazją”, dzięki czemu część środków mogliśmy przeznaczyć na spełnienie noworocznych marzeń;
 • Państwu Annie i Ryszardowi Formela za podarowanie dużego telewizora dla Rozalii oraz kosmetyków dla Marty;
 • 4WSport.pl za podarowanie hulajnogi dla Rozalii;
 • Wydawnictwu Media Rodzina za podarowanie książek dla Marty;
 • Wydawnictwu Otwarte za podarowanie serii książek przyrodniczych;
 • Eveline Cosmetics za podarowanie kosmetyków dla Marty;
 • Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego za przekazanie kredek i breloczka dla Rozalii i rodzeństwa;
 • Pentel Poland Sp. z o.o. za podarowanie zestawów plastycznych dla Rozalii i rodzeństwa.

Galeria

 • Marta1.JPG
 • Marta2.JPG
 • Marta3.JPG
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK