Marzenie

Zd
Imię dziecka:
Adaś
Wiek:
13
Województwo:
mazowieckie

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

7-letni Adaś z Warszawy zmaga się z chłoniakiem IV stopnia zaawansowania. Jego wielkim marzeniem było posiadanie własnego laptopa z bajkami i filmami oraz klocków LEGO.

Adaś po kilku tygodniach pobytu  w szpitalu na bardzo ciężkiej chemii, wreszcie wrócił  do  domu, a kolejnego dnia czekała na niego miła niespodzianka - wizyta przedstawicielki Fundacji Dziecięca Fantazja! Adaś  przygotował się  bardzo do tej  wizyty,  namalował własnoręcznie AUTO ZYGZAKA i napisał  piękne podziękowania od siebie. Od rana chodził z okna do okna i pytał mamę  co 10 minut "kiedy  ta Pani Magda przyjedzie"? Pytał również mamy czy to prawda, że będzie miał własnego  laptopa i kiedy  zostanie w szpitalu będzie mógł pisać listy do kolegów i słuchać audiobooków .

Wreszcie zadzwonił domofon. Adaś otworzył drzwi i pięknie się przywitał. Od razu pokazał oprawioną w ramkę pracę, którą przygotował aby podziękować wszystkim darczyńcom. Uśmiechał się niepewnie, dopóki nie zobaczył prezentów. Później niewiele już mówił, ponieważ kolejne odkrycia zawartości paczek jakie otrzymał sprawiły mu taką  frajdę, że  zupełnie  zapomniał o Bożym Świecie.

Pierwszy prezent jaki  odpakował  to jego  od  pewnego czasu upragnione klocki  rycerzy PLAYMOBILE - rycerze. Oczywiście od razu zabrał się do ich składania, opowiedział mi przy okazji jak bardzo lubi zabawy w rycerzy i że razem z tatą  w szpitalu bawią się  godzinami ludzikami  rycerzy,  zawsze marzył o takim zestawie i o powiększeniu armii rycerzy jaka posiada. Adaś dowiedział się też o Pani Karolinie, która kupiła mu ten zestaw i przekazuje mu najlepsze życzenia  powrotu  do zdrowia.

Adaś uwielbia słuchać audiobooków,  w torbie na laptopa  znalazł kilka audiobooków i filmów przygodowych , więc był tym faktem  bardzo zdziwiony i mile zaskoczony, ponieważ nie spodziewał się dostać tak wielu pięknych płyt.

Od roku Adaś uczy się gry w szachy, dzięki sklepikowi LEGO  z Warszawy udało się zakupić piękny  zestaw LEGO do gry w szachy. Jego tata od razy usiadł koło Adasia żeby pomóc mu  poskładać klocki, ale chłopiec nie chciał nikogo  do pomocy, mówił że to dla niego i on sam sobie da radę! Tata zdeklarował, że już wieczorkiem zagrają turniej szachowy.

Kiedy Adam  rozpakował  laptopa zaczął  z radości śpiewać. To był szczyt jego marzeń. Emocje były  naprawdę wielkie.  Widać było, że ten mały chłopiec,  po powrocie  z ciężkiej chemii do domu ,  poczuł się  przez chwilę bardzo wyjątkowym dzieckiem i chociaż na chwilę zapomniał o chorobie.

Adaś bardzo dziękował, jego  rodzice również byli  wzruszeni i prosili o przekazanie podziękowań wszystkim darczyńcom od całej ich rodziny. Dzieci z jego  klasy bardzo przeżywają chorobę kolegi i piszą do niego  regularnie listy, szczególnie pocztą elektroniczną. Teraz Adaś  będzie mógł pisać e-maile do  swoich rówieśników z klasy, a własny laptop pozwoli mu zachować stały kontakt  z wychowawcą ze swojej szkoły. Pomimo że nie wróci  tak szybko do klasy na zajęcia, będzie czuł się blisko swoich rówieśników.

Za spełnienie marzeń Adasia serdecznie dziękujemy:

 • Dyrekcji oraz  rodzicom Prywatnej Szkoly Podstawowej Nr 92 w Warszawie przy ul. Patriotów 347,
 • Dyrekcji oraz rodzicom Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 105 i Prywatnego Gimnazjum nr 8 w Warszawie  przy ul. Żwanowieckiej 46/50 a szczególnie Pani Karolinie za zakup klocków PLAYMOBIL.,
 • Rodzicom z Gimnazjum Nr 1 w Józefowie, a szczególnie Wolontariatowi szkolnemu ”serce dla serca”,
 • Prywatnej Szkole Podstawowej z  Warszawy przy ul. Wał Miedzeszyński 141,
 • Księgarni Zaczytanie w Józefowie przy ul. 3-maja 90
 • Sklepikowi Lego przy ul. Lucerny 115 w Warszawie,
 • Bibliotece dla dzieci i młodzieży w Warszawie przy ul. Trawiastej 10
 • Właścicielowi  restauracji Pizza z radości, w Warszawie przy ul. Panny Wodnej 46/48
 • Osobom indywidualnym, które wpłaciły darowiznę na spełnienie fantazji Adasia. 

Galeria

 • IMG 1631.JPG
 • IMG 1641.JPG
 • IMG 1647.JPG
 • IMG 1653.JPG
 • IMG 1654.JPG
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK