Marzenie

Zd 001
Imię dziecka:
Oliwia
Wiek:
22
Województwo:
podkarpackie

Książki, kosmetyki i gry FANTAZJA SPEŁNIONA

Piętnastoletnia Oliwia zmaga się z ciężką wadą serca. Do trzeciego roku życia Oliwia przeszła kilka operacji, które ustabilizowały jej stan zdrowia. Była pod stałą kardiologiczną i musiała prowadzić odpowiedni styl życia – nie mogła się przemęczać. Jednak rok temu choroba wróciła – enteropatia z utratą białka. Kolejna operacja, 18 stałych leków, kuracja sterydami. Leczenie nie przynosi efektów. Oliwia cały czas ma spadki białka, jest tak osłabiona, że trudno jej chodzić. Lekarze nie potrafią jej pomóc. Oliwia ma pięcioro dorosłego rodzeństwa. Mieszka z rodzicami, a na co dzień opiekuje się nią dzielna mama.

Nastolatka często przebywa w szpitalu, nie ma sił i nie może chodzić do szkoły. Ma nauczanie indywidualne w domu. Oliwia lubi czytać książki i robić zdjęcia zwłaszcza zwierzętom, które uwielbia. W domu ma kota i psa. Jak każda nastolatka lubi spotkania i pogaduchy z rówieśnikami. Jednak koleżanki coraz rzadziej ją odwiedzają, więc jedynym sposobem na kontakt ze światem jest Internet. Największym marzeniem Oliwii jest laptop, ponieważ stary komputer po rodzeństwie się zepsuł.

Oliwia bardzo ucieszyła się z nowego sprzętu. Niedługo ponownie musi się udać do szpitala, także nowy laptop pomoże jej zwalczyć szpitalną nudę. Dodatkowo do laptopa Oliwia otrzymała  ukochaną grę Sims wraz z dodatkami. Bardzo ucieszyły Oliwię również nowe książki, gry, filmy oraz kosmetyki i kilka błyskotek. Ale najbardziej ucieszył ją laptop. Tata Oliwii powiedział nam, że też się bardzo cieszy, gdyż jak będą przychodzić do Oliwii nauczyciele nie będzie już musiał biegać do jej siostry, żeby pożyczyć od niej laptopa.  

Marzenie Oliwii zostało spełnione dzięki mecenasowi fundacji Towarzystwu Ubezpieczeń  HDI Asekuracja S.A. Dziękujemy z całego serca. 

Sponsorzy

Galeria

  • DSC 0363.JPG
  • DSC 0366.JPG
  • DSC 0376.JPG
  • DSC 0379.JPG
  • DSC 0381.JPG
  • DSC 0401.JPG
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK