Marzenie

1-010
Imię dziecka:
Julia
Wiek:
13
Województwo:
kujawsko-pomorskie

Peruka FANTAZJA SPEŁNIONA

13-letnia Julia z Torunia cierpi na niezwykle rzadką chorobę – progerię. Jest to nieuleczalna choroba genetyczna charakteryzująca się przyspieszonym procesem starzenia. Mimo swoich 13 lat Julka waży 10 kg, jej wzrost wynosi ok 1 metra i niestety nie ma włosków na głowie, które zaczęły jej wypadać w 1-szym roku życia. Średnia długość życia osób z progerią wynosi 13 lat.

Łysina jest dla Julki ogromnym problemem. Dziewczynka jest zdrowa psychicznie, inteligentna i doskonale rozumie, że jej wygląd znacznie odbiega od normy. Peruka, którą Julka dostała kilka lat temu już nie wyglądała dobrze. Włoski, które ma teraz Julka  są już zniszczone, chociaż były regenerowane. Dla Julki jest to ogromnym stresem, że ktoś w szkole zauważy, że ona nosi perukę.  Dlatego też  jedynym marzeniem dziewczynki była  nowa profesjonalna peruka z długimi blond włosami, dopasowanymi do głowy dziecka, zupełnie naturalne. Peruka, w której skóra głowy oddycha, którą można nosić przez kilka lat.

Jesienią Julia założyła nową perukę. Świetnie dopasowaną, w której wygląda i czuje się świetnie.

Najważniejsze marzenie Julki spełniło się dzięki podatnikom, którzy przekazali 1% swojego podatku za 2012 r. właśnie na tę fantazję.

W imieniu Julii i jej rodziców dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy odpisali 1 %  podatku na Fundację Dziecięca Fantazja  i tym samym spełnili długo oczekiwane marzenie.

Galeria

  • Julka
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK