Marzenie

Zdjecia-0077
Imię dziecka:
Ania
Wiek:
24
Województwo:
dolnośląskie

Zostać na jeden dzień modelką FANTAZJA SPEŁNIONA

5 czerwca 2012, z okazji Dnia Dziecka, Fundacja Dziecięca Fantazja zorganizowała sesję zdjęciową, która była spełnieniem marzeń siedmiorga podopiecznych - ciężko i nieuleczalnie chorych młodych ludzi. Sesja odbyła się w warszawskim Studiu Tęcza, a zdjęcia robił Szymon Szcześniak / LAF Artists Management. W sesji wzięli udział także Dorota Gardias, Anna Mucha, Grażyna Wolszczak, Zespół Dziewczyny, Paweł Golec oraz Maciej Jachowski.

Szesnastoletnia Ania z woj. dolnośląskiego zmaga się z rakiem kości. Jej życie to ciągłe podróże pomiędzy domem a Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie się leczy. Ania od dawna marzyła, aby na jeden dzień zostać fotomodelką. Chciała poznać ten zawód od podszewki i może w przyszłości sama zostać modelką. Za spełnienie marzenia Ani dziękujemy Bankowi Polskiej Spółdzielczości S.A.

Ci młodzi ludzie na co dzień walczą z ciężkimi, często nieuleczalnymi chorobami. Codziennie wraz z rodzicami przechodzą zabiegi, kontynuują leczenie, zapobiegają pogorszeniu choroby, ratują swoje życie. Dlatego dzień beztroskiej radości, kiedy mogą poczuć się jak ich zdrowi rówieśnicy, jest podarunkiem, który daje im nadzieję i siłę do walki o kolejny dzień życia, o następny oddech. Ci młodzi ludzie nie znali się wcześniej, ale z taką samą radością, ekscytacją i nadzieją czekali na ten dzień, dzień sesji.

Aby uświetnić realizację fantazji, do udziału w sesji zdjęciowej zaproszone zostały również znane osoby. W sesji wzięła udział ambasadorka fundacji, która od ponad dwóch lat wspiera działania fundacji, Dorota Gardias oraz inni wyjątkowi goście, którzy również stanowili atrakcję dla modelek i modeli. Z podopiecznymi fundacji Dziecięca Fantazja pozowała również Anna Mucha, Grażyna Wolszczak, Anna Karamon i Ola Nowak z zespołu Dziewczyny oraz Paweł Golec i Maciej Jachowski.  Wszyscy goście również  nie po raz pierwszy pomagali fundacji spełniać marzenia.

Sesja zaczęła się od stylizacji, którą wykonywała Hanna Słupska. Stylistka spędziła cały poprzedni dzień wybierając ubrania i dodatki od firm, które zgodziły się wypożyczyć je do sesji, a były to firmy Solar, C&A, Venezia oraz Reserved, która dodatkowo podarowała modelkom i modelom wybrane przez stylistkę zestawy. Był to wyjątkowo miła niespodzianka dla podopiecznych fundacji.  Następnie ekipa Kryolan City Warszawa pod czujnym okiem Izy Śmieszek  dokończyła stylizacji wspaniałymi makijażami.  Po zakończeniu przygotowań zaczęły się zdjęcia. Początkowo podopieczni fundacji pozowali sami, a następnie dołączały do nich gwiazdy. Było mnóstwo radości i zabawy, ale również nie obyło się bez wzruszających chwil.

Gwiazdą sesji okazała się podopieczna fundacji, szesnastoletnia Anita, która ukradła serce Ani Mucha oraz Macieja Jachowskiego, który okazał się być prawdziwym księciem i klęcząc przed nią zakładał jej „pantofelek”. Dorota Gardias wzbudziła ogólną radość i pozytywne emocje pozując z naszymi modelami,  którzy prześcigali się we wręczaniu jej kwiatów, a Sebastian nawet padł na kolano przed piękną pogodynką, trzymając różę w ustach.  

Ania i Ola z zespołu Dziewczyny jak zawsze były wsparciem dla podopiecznych fundacji i wprowadziły w atmosferę sesji dużo radości i koloru, zarówno swoimi strojami jak i charakterami. Paweł Golec i Maciej Jachowski pozowali cierpliwie ze wszystkimi naszymi podopiecznymi, a poza kadrem fotografa umilali im czas oczekiwania miłymi pogawędkami. Najbardziej zdziwiła się mama Karoliny, która dzwoniąc do córki usłyszała: Mamo nie zgadniesz kto koło mnie siedzi na kanapie?! Na co siedząca obok Grażyna Wolszczak, jak zawsze zareagowała z humorem, poprosiła o słuchawkę Karolinę i przedstawiła się jej mamie.

Sesja nie byłaby tak wspaniała gdyby nie wiele pięknych  rekwizytów dostarczonych nieodpłatnie od firm i osób prywatnych. Były designerskie meble z firmy CUSTOMFORM Sp. z o.o.,  maskotki ze Smyka, balony z helem od Pana Jana Lauffera/ balonikowo.pl, odkurzacz do liści od firmy OBI, maszyna do baniek mydlanych od Grupy Complexbar, sznurki i płyn do wielkich baniek od firmy TUBAN, żywe, cięte kwiaty od firmy BLANKA Sp. z o.o., oraz doniczkowe od firmy Tomaszewski Sp. z o.o., trampolina od firmy Gofit, śmieszne stroje od Pracowni kostiumów karnawałowych Pinokio, piankowe tablice z logo fundacji od Agencji Reklamowej PARA STUDIO, kolorowe pudełka od firmy Bared i kokardy do nich od firmy Goldpol.

5 czerwca wydarzyło się coś wyjątkowego - wyśnił się bajkowy sen siedmiorga naszych podopiecznych. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki Ania, Karolina, Hania, Anita, Klaudia, Sebastian i Adrian przenieśli się w cudowny świat magii wolny od myśli o chorobie i niepokoju o jutro.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, dzięki którym było to możliwe.

Sponsorzy

Galeria

 • Szymon Szczesniak Kampania Spoleczna 73194
 • Szymon Szczesniak Kampania Spoleczna 73208
 • Szymon Szczesniak Kampania Spoleczna 73355
 • Szymon Szczesniak Kampania Spoleczna 73382
 • Szymon Szczesniak Kampania Spoleczna 73415
 • Szymon Szczesniak Kampania Spoleczna 73521
 • Szymon Szczesniak Kampania Spoleczna 73543
 • Szymon Szczesniak Kampania Spoleczna 73550
 • Szymon Szczesniak Kampania Spoleczna 73809
 • Szymon Szczesniak Kampania Spoleczna 73830
 • Szymon Szczesniak Kampania Spoleczna 73914
 • Szymon Szczesniak Kampania Spoleczna 74072
 • Szymon Szczesniak Kampania Spoleczna 74228
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK