Marzenie

060
Imię dziecka:
Maja
Wiek:
16
Województwo:
łódzkie

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

14-letnia Maja z Wielunia w woj. łódzkim cierpi od urodzenia na chorobę syropu klonowego. Jest to schorzenie genetyczne, metaboliczne. Normalne jedzenie zatruwa organizm dziewczynki i uszkadza jej mózg. Maja była prawie miesiąc w śpiączce. W jej wyniku doznała porażenia. Bardzo ciężko jest jej zmieniać pozycje, nie chodzi samodzielnie, wyłącznie z pomocą. Jest umiarkowanie upośledzona. Mówi, ale bardzo niewyraźnie.

Nastolatka chodzi do szkoły specjalnej, jest bardzo ambitna i towarzyska. Marzył jej się telefon dotykowy, dzięki któremu nie wyróżniałaby się aż tak bardzo na tle grupy rówieśniczej. Dodatkowo ucieszyłaby się z odtwarzacza mp3 oraz kosmetyków.

Jej marzenie spełniło się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, w której towarzyszyły nam wolontariuszki z Kanady.

W drzwiach przywitała nas mama i roześmiana Maja. To rezolutna i śmiała dziewczynka. Bardzo chciała pokazać jak jest samodzielna i dorosła i nie pozwoliła mamie wejść do pokoju, sama chciała być gospodynią. Jednak kiedy otwierała kolejne prezenty i z kolorowego papieru wyłoniła się piękna biżuteria, dziewczynka nie wytrzymała. Zawołała mamę i zaczęła pokazywać wszystkie prezenty, cieszyć się. Od razu zawiązała na szyi kolorową apaszkę, założyła bransoletkę i okulary przeciwsłoneczne. Do zdjęć pozowała jak modelka. Spryskała się perfumami i razem z wolontariuszkami ułożyła kolorowe puzzle.

Maja uwielbia muzykę. Piosenki ja uspokajają. Dlatego nie kryła wzruszenia na widok mp3. Dwie wolontariuszki zaraz zabrały się na wgrywanie przebojów z laptopa do odtwarzacza. Poza muzyką i strojeniem się, nasza marzycielka bardzo lubi lalki bobasy. Dostała od nas kilka lat temu taką lalkę, nazwała ją Jaś. Nie rozstaje się z Jasiem do dziś. Bardzo ucieszyła ją podobna, nowa lalka, która dostała imię, Asia. Jednak najbardziej rozbłysły oczy Mai na widok wspaniałego nowego smartfona. Dziewczynka ucieszyła się, że nie będzie musiała pożyczać komórki od mamy. Mama też była z tego powodu zadowolona! Teraz Maja będzie miała nawet bardziej nowoczesny telefon niż mama.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za spełnienie marzeń Mai:

  • Fundusze na zakup smartfona, puzzli, lalki i notesika zostały pozyskane poprzez sprzedanie podczas aukcji litografii Pana Wojciecha Siudmaka – dziękujemy Artyście za przekazanie obrazu.
  • Acer Poland sp. z o.o. za podarowanie mp3;
  • Państwu Annie i Ryszardowi Formela za podarowanie kosmetyków, biżuterii, okularów przeciwsłonecznych i apaszki;
  • Raiffeisen Polbank za podarowanie kosmetyków dla Mai i jej brata.

Galeria

  • 1
  • 2
  • Maja Tarnowska5.JPG
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK