Marzenie

Dscf1040
Imię dziecka:
Mikołaj
Wiek:
8
Województwo:
śląskie

Tablet FANTAZJA SPEŁNIONA

4-letni Mikołaj z Będzina cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Chłopiec znajduje się pod respiratorem i jego choroba jest w bardzo zaawansowanym stadium. Pomimo tego jest bardzo radosnym malcem i dzielnie walczy z przeciwnościami losu, które przynosi mu każdego dnia nieuleczalna choroba. Mikołaj marzył o posiadaniu tableta oraz książeczek.

Marzenie Mikołaja spełniło się podczas listopadowej Podróży Spełnionych Fantazji, w której towarzyszyły nam wolontariuszki z Kanady.

Chłopiec nie wiedziała, że goście, o których opowiadała mama przybędą przyniosą ze sobą liczne prezenty. Chłopiec akurat przebudził się ze swojej drzemki, więc był jeszcze bardziej zaskoczony, kiedy jego tata wniósł go do salonu, który wypełnił się po brzegi gośćmi i przede wszystkim prezentami. Każda z wolontariuszek podchodziła do Mikołaja z prezentami i rozpakowywała tak, żeby chłopiec mógł zobaczyć co kryje się w środku. Mikołaj nie jest w stanie poruszać niestety nawet rączkami, ale każdy z prezentów bardzo przeżywał co było widać na jego twarzy. Pomimo tego, że chłopiec jest ciągle pod respiratorem to jest wypowiedzieć pojedyncze słowa, a także żartować. Bardzo spodobały mu się liczne książeczki, ponieważ uwielbia kiedy mama mu czyta, a wszystkie książeczki, które ma zna już prawie na pamięć. Bajki do oglądania, pluszaki oraz nowe mięciutkie kocyki także bardzo przypadły mu do gustu. Najbardziej oczekiwanym prezentem był tablet, który nareszcie pozwoli mu oglądać bajki w samochodzie, a także rozwiewać szpitalną nudę podczas co raz częstszych wizyt w różnych szpitalach. Wieża stereo także sprawiła radość na twarzy chłopca – nowy sprzęt pozwoli mu słuchać bajek na płytach i muzyki.

Każdego ujęło za serce, jak malec na pytanie czy podzieli się prezentami ze swoim malutkim braciszkiem Michałkiem, zawsze odpowiadał 'tak'.

Za spełnienie marzenia Mikołaja z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili      się do wniesienia radości w życie chłopca, a w szczególności:

  • Firmie Samsung, która podarowała tablet.
  • Firmie Most Wanted Products dziękujemy za przekazanie wieży stereo.
  • Anonimowemu Sponsorowi dziękujemy za ufundowanie wielu książek, pięknej pościeli, maskotek, płyt CD z bajkami, płyt DVD z bajkami.
  • Torf Corporation – Fabryka Leków Sp. z o.o. dziękujemy za podarowanie pasty do zębów dla najmłodszych.
  • Firmie Tarsago Polska Sp. z o.o. dziękujemy za przekazanie płyty z muzyką.

Dziękujemy za wniesienie tak dużej radości w życie chłopca.

Sponsorzy

Galeria

  • DSC02209
  • DSC02212
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK