Marzenie

Mikolaj2
Imię dziecka:
Mikołaj
Wiek:
14
Województwo:
łódzkie

Dotykowy telefon komórkowy FANTAZJA SPEŁNIONA

11-letni Mikołaj cierpi na żylaki przełyku. To taka tykająca bomba, która czai się w jego malutkim ciele, może wybuchnąć w każdej chwili. Mikołaj jest niezwykle mądrym chłopcem i  wzorowym uczniem w klasie. Aż trudno uwierzyć, że bezpośrednim powodem, dla którego Mikołaj zmaga się z chorobą jest przemoc fizyczna jakiej doświadczyła jego mama ze strony ojca Mikołaja będąc z nim w ciąży.

Mikołaj, chce mieć normalne dzieciństwo jak każdy chłopiec w jego wieku, dlatego najbardziej na świecie marzył, żeby otrzymać nowoczesnego smartfona, który pomógłby mu na bieżąco być w stałym kontakcie z rówieśnikami, którego mógłby wszędzie zabrać  ze sobą. Takie małe okno na świat, które można włożyć do własnej kieszeni.

Marzenie Mikołaja spełniło podczas Podróży Spełnionych Fantazji, w której towarzyszyli nam wolontariusze z Kanady. Mikołaj czekał na nas od rano. Pomimo złego samopoczucia wywołanego niekorzystnymi wynikami oraz bólem, Mikołaj przywitał nas przepięknym uśmiechem.  Mikołaj mieszka w trudnych warunkach, cały dom to tak naprawdę pokój w którym znajduje się łóżko piętrowe dla starszych sióstr Mikołaja, łóżko dla chłopca oraz kanapa dla mamy. Trudno znaleźć dla siebie własny kąt, ale gdy ma się w ręce nowoczesnego smatfona, wystarczy nałożyć kołdrę na głowę i przenieść się w inny świat. Takie prozaiczne urządzenie jak telefon spełnia teraz zupełnie inną rolę, dlatego tak bardzo Mikołaj o nim marzył. Gdy tylko chłopiec zobaczył piękny, biały model najnowszego Sony Xperia aż dech mu zaparło. Był niezwykle uradowany, urządzenie od razu zostało podłączone do ładowania, tak, żeby móc szybko go ustawić w obecności specjalistów, którymi okazali się zagraniczni wolontariusze.

W międzyczasie Mikołaj otworzył resztę prezentów, pośród których znajdowały się zestawy jego ulubionych klocków Lego. Lego od razu zostało otworzone i steki małych elementów wylądowały na stole. Po ponad godzinnym układaniu, pojawiły się pierwsze efekty- zarys statku kosmicznego. Żeby jednak nie zabierać całej przyjemności Mikołajowi, wolontariusze przerwali budowę statku żeby wspólnie skonfigurować telefon. Telefon szybko przerodził się w aparat fotograficzny i wspólnie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Wizyta była niezapomniana. Mikołaj był bardzo wdzięczny za pamięć o nim i za przyniesione prezenty.

 

Za spełnienie najskrytszego marzenia Mikołaja z całego serca dziękujemy następującym sponsorom:

  • Kontekst HR Polska Sp.  z o.o., członkowi STAR CLUB za ufundowanie najnowszego Sony Xperia;
  • Stolzle Częstochowa Sp. z o.o. za podarowanie zestawu klocków Lego;
  • Electronic Arts Polska Sp. z o.o. za podarowanie gier na PC.

Galeria

  • Mikolaj Zelcer (2).JPG
  • Mikolaj Zelcer (7).JPG
  • Mikolaj Zelcer (8).JPG
  • Mikolaj Zelcer (9).JPG
  • Mikolaj Zelcer (10).JPG
  • Mikolaj Zelcer (11).JPG
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK