Magia zamknięta w literach – 27 marca 2022

W niedzielę, 27 marca spotkaliśmy się na cudownym bajkowym wydarzeniu – „Magia zaklęta w literach”. Gospodarze, Pani Ilona Chylewska i Pan Tomasz Dolski dokonali cudów, by grupa naszych podopiecznych, ich rodzeństwo i rodzice przeżyli prawdziwie magiczne chwile.

Gdy dotarliśmy do „Innej Bajki”, uroczej klubokawiarni na warszawskich Stegnach, powitały nas kolory i nieopisana życzliwość a na twarzach dzieci, już od progu, zagościł uśmiech. To było wyjątkowe popołudnie.

Nikt nie czyta bajek tak pięknie jak Pani Ilona. Historia kury na diecie rozśmieszyła dzieci do łez. Dorosłym również trudno było zachować powagę. Zaczęły się żarty i wygłupy, przez moment wszyscy poczuliśmy się jak małe beztroskie dzieci. Potem przyszedł czas na zagadki, kuferek pełen niespodzianek, wspólną rodzinną zabawę i tańce. Gdy zaczynało brakować sił mogliśmy odetchnąć chwilę przy stole zastawionym pysznym poczęstunkiem i napojami. Były też warsztaty plastyczne. Ozdobione przez dzieci kury, zdaniem wszystkich mogły wygrać wszelkie konkursy.

Czy mogliśmy tę słoneczną niedzielę spędzić lepiej? Zdecydowanie NIE. Bardzo trudno było nam się rozstać. Na pocieszenie, każdy mały uczestnik otrzymał dwie wielkie torby po brzegi wypełnione prezentami. Były też lizaki i balony.

Za cudowne chwile z całego serca dziękujemy organizatorom – Pani Ilonie i Panu Tomaszowi oraz wszystkim pracownikom „Innej Bajki”. Dziękujemy też dzieciom i ich opiekunom. Byliście wspaniali.

Galeria zdjęć jest dostępna tutaj: (1) Fundacja Dziecięca Fantazja – Posts | Facebook