AKTUALNOŚCI

Pomoc uchodźcom z Ukrainy – maj 2022

Fundacja Dziecięca Fantazja
Szacuje się, że od wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą do Polski przyjechało już ok. 3 miliony osób z Ukrainy. Zdecydowaną większość z nich stanowią kobiety i dzieci. Maluchy, które zostały zmuszone zostawić swój dom, członków rodziny, kolegów i ulubione zabawki, próbują odnaleźć się w nowym kraju. Chcemy choć trochę ułatwić im pierwsze tygodnie w nowym miejscu życia i nauki.
Czytaj

Wielkanocna miłość

Fundacja Dziecięca Fantazja
W tych niepewnych czasach, z całego serca prosimy Was, abyście poświęcili chwilę na rozważenie naszej prośby, z którą zwracamy się w imieniu dzieci w wielkiej potrzebie... Nasze chore polskie dzieci i dzieci wojny z Ukrainy, które są teraz wśród nas, odczuwają takie same emocje - są jednocześnie niezwykle odważne i boją się - i wszystkie stoją w obliczu niepewnej przyszłości. A są to tylko dzieci!
Czytaj

Donate to Oscar’s “Buy a Backpack” campaign for Ukrainian Refugee Children in Poland.

Uncategorised
A $50 donation to Oscar’s “Buy a Backpack” campaign buys a New Backpack, filled with School & Educational Supplies, Toys, Candy, Toiletries (boys), Cosmetics (girls) & Various Gifts for Ukrainian Refugee Children in Poland. Each backpack is personalized with an Inspirational Card in the name, city, country of the individual donor and with a message of love, peace & hope to the child and their family. The Children's Foundation in Poland will deliver them, on behalf of Oscar, to refugee contact centers across the country. Help Oscar reach his target of 1000 Backpacks. Backpacks are $50 each and you can buy as many as you want.  DONATE BY E-TRANSFER to: jfal@jfal.org - putting “Buy a Backpack” in the Message Box. Please send a separate e-mail to jfal@jfal.org with your name,…
Czytaj

Charytatywne kartki wielkanocne

Fundacja Dziecięca Fantazja
Wielkanoc, jak i wiosna, nadejdzie szybciej niż się tego spodziewamy. Do fundacji już zgłaszają się rodziny chorych dzieci z prośbą o wsparcie na nadchodzące święta. Mamy proszą o ubrania, chemię gospodarczą i o... jedzenie, żeby godnie przeżyć Wielkanoc.
Czytaj

Zbiórka dla dzieci z Ukrainy

Fundacja Dziecięca Fantazja
Wojna. To słowo do niedawna kojarzyło nam się z podręcznikami historii lub z opowieściami najstarszych członków rodziny. Jednak kilka dni temu przestało być odległe i nabrało bardzo realnych kształtów. Wojna za wschodnią granicą ma twarz naszych kolegów z pracy, sąsiada z mieszkania obok, ulubionej fryzjerki, koleżanki ze szkoły naszych dzieci. Osoby z Ukrainy mieszkają i pracują obok nas, dlatego nie możemy pozostać obojętni, kiedy ich ojczyzna i bliscy znaleźli się pod obstrzałem i muszą uciekać, żeby chronić swoje życie. W czasie każdego konfliktu zbrojnego najbardziej cierpią ci, którzy są szczególnie bezbronni – dzieci. Wiele maluchów musiało opuścić swój dom, zostawiając ukochany plac zabaw, artykuły szkolne, sprzęt elektroniczny do nauki i zabawki. Znaleźli się w obcym kraju, wśród ludzi mówiących obcym językiem, często bez ojców i braci, którzy zostali, by walczyć…
Czytaj