AKCJE

Fantazja organizuje i prowadzi szereg inicjatyw dla swoich podopiecznych, ponadto uczestniczy jako beneficjent i współorganizuje wiele innych wydarzeń o charakterze charytatywnym.


 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi zbiórkami i akcjami na rzecz spełnienia najpilniejszych fantazji naszych podopiecznych na platformie wishsurfing.pl Zachęcamy do wspierania naszych priorytetowych działań. Wszystkie pozostałe zbiórki i archiwum spełnionych marzeń, znajduje się na stronie: http://old.f-df.pl/
Zapraszamy do zapoznania się z profilami naszych podopiecznych, których pragnień nie można kupić, których fantazji nie można zrealizować za pieniądze - kliknij tutaj. Być może będziecie mogli Państwo pomóc w spełnieniu tych wyjątkowych marzeń.
Gale dla Młodych Bohaterów to seria czterech inspirujących i magicznych wydarzeń organizowanych dla 800 chorych dzieci z całej Polski. Gale odbywają się co roku na wiosnę, Dzień Dziecka, Mikołajki oraz na Boże Narodzenie. Wspólna zabawa to wyjątkowy czas wypełniony serdecznością, ciepłem i nadzieją.
HELP (Heroes Learning Program) to innowacyjny projekt edukacyjny dla młodych ludzi z fizyczną niepełnosprawnością. W 2019 roku Fundacja Dziecięca Fantazja wraz z Vienna Insurance Group ruszyła z zupełnie nowym projektem HELP – Heroes Learning Program, skierowanym do młodych ludzi w wieku 19-26 lata, którzy mimo fizycznych niepełnosprawności, pragną kontynuować edukację. Program ma na celu zapewnienie naszym dorosłym podopiecznym możliwości zdobycia wykształcenia, podnoszenia kwalifikacji, sprecyzowania ścieżki kariery oraz docelowo znalezienia swojego miejsca na rynku pracy. Dzięki temu młodzi ludzie borykający się z różnego rodzaju schorzeniami i niepełnosprawnościami mają szansę zyskać poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, poczucie sprawstwa i odpowiedzialności za własne życie, a jednocześnie uniknąć izolacji społecznej oraz wykluczenia. Sponsoring w ramach projektu HELP obejmuje: koszty opłacenia indywidualnej ścieżki edukacyjnej każdego z uczestników (m.in. studia na uczelni, kursy dokształcające, materiały edukacyjne, niezbędny sprzęt elektroniczny, oprogramowanie, dostęp do Internetu, koszty opieki opiekuna, koszty dojazdu na uczelnię i inne).
Podróże Spełnionych Fantazji należą do największych akcji cyklicznych Fantazji, organizowanych nieprzerwanie od 2007 roku. Dotychczas udało się zorganizować ponad 70 takich podróży. Uczestniczą w nich nastoletni i dorośli wolontariusze, którzy na zaproszenie Fantazji przyjeżdżają z całego świata, w ostatnich latach głównie z Kanady. Fundacja współpracuje w tym celu z kanadyjską organizacją Journeys for a Lifetime, która zachęca międzynarodową młodzież do przyjazdu do Polski. Urzeczywistniając marzenia ciężko chorych podopiecznych Fundacji, Kanadyjczycy wnoszą odrobinę radości w ich życie. Większość tych dzieci nie ma nadziei na wyleczenie, jednak pomimo tragicznej sytuacji życiowej, podobnie jak ich zdrowi rówieśnicy, chcą i potrafią marzyć. Trasy Podróży Spełnionych Fantazji układane są przeróżnie - pracownicy fundacji wraz z pomagającymi im wolontariuszami docierają często do najbardziej oddalonych zakątków w Polsce. Dzieci odwiedzane są w ich domach, ale także w szpitalach i ośrodkach rehabilitacji w całym kraju. Założyciele Fundacji Dziecięca Fantazja otrzymali w listopadzie 2015 roku na Zamku Królewskim w Warszawie prestiżową, międzynarodową nagrodę - medalion Generalnego Gubernatora Kanady za zaangażowanie i pracę na rzecz działalności charytatywnej, nawiązywania oraz wzmacniania relacji polsko-kanadyjskich.
Od 2016 roku, dzięki współpracy z firmą MMC Polska, jesteśmy beneficjentem serii wydarzeń organizowanych wiosną każdego roku przez MMC w Warszawie. Podczas uroczystych gal rozdania nagród w różnych sektorach przeprowadzamy aukcje charytatywne ze sceny, licytując interesujące fanty, a także organizujemy aukcje ciche. Licytacje poprowadziły dla nas m.in. takie gwiazdy jak: pani Paulina Chylewska, Agnieszka Cegielska, Katarzyna Cichopek, Anna Głogowska, Marta Chylewska, a także pan Maciej Orłoś, Piotr Schramm, Krzysztof Skiba, Conrado Moreno, Szymon Jachimek czy Łukasz Jakóbiak. Dzięki hojnym darczyńcom, środki pozyskane podczas aukcji pozwoliły zrealizować najróżniejsze marzenia ponad 150 podopiecznych Fantazji.
Wiosenną tradycją Fantazji stały się, organizowane corocznie, profesjonalne sesje zdjęciowe z udziałem podopiecznych fundacji. Motyw przewodni sesji zdjęciowych zmienia się co roku, jednak za każdym razem jest to dla dzieci ekscytujące i bardzo radosne wydarzenie! Podczas sesji dzieciom towarzyszą gwiazdy – dotychczas swoją obecnością wsparli nas: Panie Joanna Kurowska, Aldona Orman, Anna Powierza, Joanna Jabłczyńska, Anna Samusionek, a także Panowie Conrado Moreno, Arkadiusz Gołębiowski oraz Radosław Mróz.
Od listopada 2015, co roku w grudniu uczestniczymy w charakterze beneficjenta w międzynarodowym kiermaszu świątecznym (International Charity Bazaar, wydarzeniu organizowanym przez SHOM (Spouses of Heads of Mission), czyli Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych. Wydarzenie odbywa się co roku w Hotelu Marriott w Warszawie. Środki pozyskane dzięki uczestnictwu w tym wyjątkowym przedsięwzięciu przeznaczamy na realizację programu „Żyć z godnością”.
Jest to program skierowany do dzieci w wieku od 3 do 18 lat, które nie tylko zmagają się z ciężką chorobą, lecz także borykają się z biedą, wykluczeniem oraz innymi ograniczeniami. Celem projektu jest zapewnienie dziecku lepszych warunków życiowych, mieszkaniowych, sanitarnych oraz umożliwienie dostępu do edukacji i życia społecznego.
W styczniu 2015 roku, na Stadionie Narodowym w Warszawie zorganizowaliśmy uroczystą galę „Rekord z Fantazją”, w której uczestniczyli m.in. brytyjski duet Fuse - najszybsi skrzypkowie świata oraz Irlandczyk James Devine - najszybszy tancerz świata, były frontman zespołu Gaelforce Dance. Tego wieczoru córka założycieli Fantazji, wówczas 11-letnia Olivia Rybicka-Oliver ustanowiła nowy rekord świata i rekord Guinnessa na najszybszy piruet na łyżwach. Dzięki temu niesamowitemu sukcesowi pomogła zebrać fundusze na spełnienie kolejnych marzeń podopiecznych fundacji. Galę i aukcję poprowadziła pani Kasia Cichopek.