AKCJE

Fantazja organizuje i prowadzi szereg inicjatyw dla swoich podopiecznych, ponadto uczestniczy jako beneficjent i współorganizuje wiele innych wydarzeń o charakterze charytatywnym. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią. Wszystkie albumy znajdują się na naszym Facebooku: kliknij tutaj


 

Warsztaty Terapeutyczne LEGO to autorski program edukacyjny rozwijający umiejętności społeczne i komunikacyjne, zawierający elementy rehabilitacji i usprawniania motoryki małej oraz umiejętności sensorycznych, kontaktów interpersonalnych i relacji społecznych, prowadzony jest przez wykwalifikowanych instruktorów. W ramach warsztatów, dzieci łączone są w małe podgrupy, uczestniczą w różnych grach i zabawach oraz konstruują autorskie projekty przy użyciu tysięcy klocków LEGO. W warsztatach każdorazowo uczestniczy od 20-100 dzieci, a trwają one od 2 do 3 godzin. Zajęciom towarzyszy muzyka relaksacyjna, przewidziany jest też poczęstunek oraz upominki. Po warsztatach zostanie opracowana fotograficzna wystawa wirtualna dokumentująca wydarzenia. Niektórym imprezom będą towarzyszyły także inne atrakcje, jak spotkanie z magikiem, sesja zdjęciowa, animacje czy seans filmowy. Projekt skierowany jest do najbardziej potrzebujących dzieci oraz rodzin, które nie mogą sobie pozwolić na uczestnictwo w podobnych warsztatach i wydarzeniach, mają ograniczone możliwości korzystania z zajęć integracyjno-rehabilitacyjnych we własnym zakresie. Naszym celem jest wnoszenie radości w życie dzieci z różnymi chorobami i niepełnosprawnością, wyrównywanie barier i możliwości dostępu do zajęć rozwijających, niwelowanie wykluczenia społecznego spowodowanego chorobą, ułomnością, niepełnosprawnością oraz integrowanie uczestników w społeczeństwie.
Szacuje się, że od wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą do Polski przyjechało już ok. 4 miliony osób z Ukrainy. Zdecydowaną większość z nich stanowią kobiety i dzieci. Maluchy, które zostały zmuszone zostawić swój dom, członków rodziny, kolegów i ulubione zabawki, próbują odnaleźć się w nowym kraju. Niektóre zostaną w naszym kraju na długo. Chcemy choć trochę ułatwić im pierwsze miesiące w nowym miejscu życia i nauki. Ze względu na charakter naszej działalności skupiamy się głównie na pomocy dzieciom uchodźców zarówno zdrowym jak i dzieciom z niepełnosprawnością lub przewlekłymi chorobami. Główne obszary naszej pomocy znajdziesz TUTAJ.

Od 2004 r. oferujemy firmom i osobom prywatnym zakup charytatywnych kartek świątecznych. Cały dochód z ich sprzedaży przeznaczamy na spełnianie marzeń dzieci walczących o zdrowie i życie, dzieci, które choroba pozbawiła dzieciństwa…

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą charytatywnych kartek świątecznych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi zbiórkami i akcjami na rzecz spełnienia najpilniejszych fantazji naszych podopiecznych na platformie wishsurfing.pl Zachęcamy do wspierania naszych priorytetowych działań. Wszystkie pozostałe zbiórki i archiwum spełnionych marzeń, znajduje się na stronie: http://old.f-df.pl/
Zapraszamy do zapoznania się z profilami naszych podopiecznych, których pragnień nie można kupić, których fantazji nie można zrealizować za pieniądze - kliknij tutaj. Być może będziecie mogli Państwo pomóc w spełnieniu tych wyjątkowych marzeń.
Świąteczne Gale z Fantazją odbywają się w hotelach Courtyard by Marriott Warsaw Airport hotel oraz Renaissance Warsaw Airport Hotel, a także w wersji wirtualnej.

W galach z okazji świąt, każdego roku uczestniczą setki dzieci i nastolatków przybywających na te wydarzenia z najdalszych zakątków kraju. Chore dzieci przyjeżdżają prosto ze swoich domów, szpitali, ośrodków rehabilitacyjnych, a także domów dziecka w towarzystwie rodzin i opiekunów, aby poczuć prawdziwą magię świąt. Za pomocą, klaunów, animatorów, magików, celebrytów, muzyków i akrobatów staramy się uszczęśliwić naszych wyjątkowych gości.

Zapewniamy moc atrakcji, takich jak: malowanie buziek, warsztaty dekoracji świątecznych, wspólne kolędowanie, przedstawienie interaktywne oraz wirtualne, przejażdżkę w saniach Mikołaja. Głównym punktem programu jest wizyta w magicznej Grocie Świętego Mikołaja i odbiór pięknego prezentu.

Podczas pandemii, wydarzenia na żywo, przeniosły się do świata wirtualnego, podczas którego dzieci miały okazje doświadczyć magii świąt w bezpiecznym domowym zaciszu. Paczki świąteczne zostały rozesłane do setek rodzin w całej Polsce.

Nadchodzące wydarzenia świąteczne będą kombinacją dwóch wydarzeń, pierwszym z nich będzie Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Magicznej Grocie, które odbędzie się 12 grudnia 2021 roku w Courtyard by Marriott Warsaw Airport Hotel. Tydzień później, 19 grudnia, będzie miało premierę drugie niezwykłe wydarzenie – Wirtualna Gala Bożonarodzeniowa “Gwiazdka z Fantazją”, która dotrze ze świąteczną radością do każdego zakątka Polski. Odliczanie do wydarzenia już się rozpoczęło: https://gwiazdkazfantazja.pl/

Tradycyjnie już, Podopieczni Fantazji otrzymają świąteczne paczki po brzegi wypełnione wymarzonymi prezentami. Podarunki zostaną dostarczone do dzieci jeszcze przed Świętami.
„Wieczór Marzeń w warszawskim ZOO” to najdłużej organizowane, letnie wydarzenie cykliczne we współpracy z warszawskim ogrodem zoologicznym. Każdego roku bawi się z nami ponad 400 chorych i niepełnosprawnych maluchów, które często przyjeżdżają do Warszawy z najdalszych zakątków kraju.

Tego dnia to one są dla nas najważniejszymi gośćmi! Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby przeżyły najwspanialszy letni wieczór i zachowały w pamięci cudowne wspomnienia.

Dzieci na moment zapominają o chorobie, nie wstydzą się swojego wyglądu, śmieją się i bawią – są po prostu dziećmi. Tego dnia ZOO staje się krainą marzeń i fantazji, wyjątkowym miejscem radości i zapomnienia. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji i pełno prezentów.
Mistrzyni Polski Juniorów w tańcach na lodzie, Olivia Oliver spełnia marzenia naszych podopiecznych. Dzięki programowi „Łyżwiarze dla Młodych bohaterów” Olivia łączy swoją pasję do jazdy na łyżwach z pasją pomagania najbardziej potrzebującym dzieciom.

W ciągu ostatnich kilku lat Olivia osobiście spełniła marzenia 30 podopiecznych Fantazji. Mistrzyni nieustannie pomaga w zbieraniu funduszy i promowaniu specjalnych wydarzeń i akcji dla Fundacji Dziecięca Fantazja.

Oprócz tego, że Olivia jest Mistrzynią Polski Juniorów w tańcach na lodzie, jest numerem 1 w rankingu PZŁF w obecnym sezonie, Olivia jest także rekordzistką świata - Guinnessa na najszybszy piruet na łyżwach - osiągając szybkość 342 obr/min.
Program Adoptuj Marzenie jest przeznaczony dla firm. Program daje Państwa firmie i pracownikom wyjątkową możliwość natychmiastowego spełnienia marzenia chorego dziecka z wybranego regionu. Realizacja marzenia to wniesienie radości i realnej, pozytywnej zmiany w życie potrzebującego dziecka. Jest to niezwykle satysfakcjonujące doświadczenie zarówno dla marzyciela jak i dla pomagającego.

Program Adoptuj Marzenie to idealna strategia CSR dla firmy. Dodatkowo, każdą darowiznę można odliczyć od dochodu.

Inauguracja programu została zaplanowana na początek listopada 2021. Więcej szczegółów wkrótce.
HELP (Heroes Learning Program) to innowacyjny projekt edukacyjny dla młodych ludzi z fizyczną niepełnosprawnością. W 2019 roku Fundacja Dziecięca Fantazja wraz z Vienna Insurance Group ruszyła z zupełnie nowym projektem HELP – Heroes Learning Program, skierowanym do młodych ludzi w wieku 19-26 lata, którzy mimo fizycznych niepełnosprawności, pragną kontynuować edukację. Program ma na celu zapewnienie naszym dorosłym podopiecznym możliwości zdobycia wykształcenia, podnoszenia kwalifikacji, sprecyzowania ścieżki kariery oraz docelowo znalezienia swojego miejsca na rynku pracy. Dzięki temu młodzi ludzie borykający się z różnego rodzaju schorzeniami i niepełnosprawnościami mają szansę zyskać poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, poczucie sprawstwa i odpowiedzialności za własne życie, a jednocześnie uniknąć izolacji społecznej oraz wykluczenia. Sponsoring w ramach projektu HELP obejmuje: koszty opłacenia indywidualnej ścieżki edukacyjnej każdego z uczestników (m.in. studia na uczelni, kursy dokształcające, materiały edukacyjne, niezbędny sprzęt elektroniczny, oprogramowanie, dostęp do Internetu, koszty opieki opiekuna, koszty dojazdu na uczelnię i inne).
Podróże Spełnionych Fantazji należą do największych akcji cyklicznych Fantazji, organizowanych nieprzerwanie od 2007 roku. Dotychczas udało się zorganizować ponad 70 takich podróży. Uczestniczą w nich nastoletni i dorośli wolontariusze, którzy na zaproszenie Fantazji przyjeżdżają z całego świata, w ostatnich latach głównie z Kanady. Fundacja współpracuje w tym celu z kanadyjską organizacją Journeys for a Lifetime, która zachęca międzynarodową młodzież do przyjazdu do Polski. Urzeczywistniając marzenia ciężko chorych podopiecznych Fundacji, Kanadyjczycy wnoszą odrobinę radości w ich życie. Większość tych dzieci nie ma nadziei na wyleczenie, jednak pomimo tragicznej sytuacji życiowej, podobnie jak ich zdrowi rówieśnicy, chcą i potrafią marzyć. Trasy Podróży Spełnionych Fantazji układane są przeróżnie - pracownicy fundacji wraz z pomagającymi im wolontariuszami docierają często do najbardziej oddalonych zakątków w Polsce. Dzieci odwiedzane są w ich domach, ale także w szpitalach i ośrodkach rehabilitacji w całym kraju. Założyciele Fundacji Dziecięca Fantazja otrzymali w listopadzie 2015 roku na Zamku Królewskim w Warszawie prestiżową, międzynarodową nagrodę - medalion Generalnego Gubernatora Kanady za zaangażowanie i pracę na rzecz działalności charytatywnej, nawiązywania oraz wzmacniania relacji polsko-kanadyjskich.
Od 2016 roku, dzięki współpracy z firmą MMC Polska, jesteśmy beneficjentem serii wydarzeń organizowanych wiosną każdego roku przez MMC w Warszawie. Podczas uroczystych gal rozdania nagród w różnych sektorach przeprowadzamy aukcje charytatywne ze sceny, licytując interesujące fanty, a także organizujemy aukcje ciche. Licytacje poprowadziły dla nas m.in. takie gwiazdy jak: pani Paulina Chylewska, Agnieszka Cegielska, Katarzyna Cichopek, Anna Głogowska, Marta Chylewska, a także pan Maciej Orłoś, Piotr Schramm, Krzysztof Skiba, Conrado Moreno, Szymon Jachimek czy Łukasz Jakóbiak. Dzięki hojnym darczyńcom, środki pozyskane podczas aukcji pozwoliły zrealizować najróżniejsze marzenia ponad 150 podopiecznych Fantazji.

Tradycją Fantazji stały się, organizowane cyklicznie, profesjonalne sesje zdjęciowe z udziałem podopiecznych fundacji. Motyw przewodni sesji zdjęciowych zmienia się co roku, jednak za każdym razem jest to dla dzieci ekscytujące i bardzo radosne wydarzenie!

Podczas sesji dzieciom towarzyszą gwiazdy – dotychczas swoją obecnością wsparli nas: Panie Joanna Kurowska, Aldona Orman, Anna Powierza, Joanna Jabłczyńska, Anna Samusionek, a także Panowie Conrado Moreno, Arkadiusz Gołębiowski, Radosław Mróz oraz Olivia Rybicka-Oliver, Mistrzyni Polski Juniorów w tańcach na lodzie.

Od listopada 2015, co roku w grudniu uczestniczymy w charakterze beneficjenta w międzynarodowym kiermaszu świątecznym (International Charity Bazaar, wydarzeniu organizowanym przez SHOM (Spouses of Heads of Mission), czyli Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych. Wydarzenie odbywa się co roku w Hotelu Marriott w Warszawie. Środki pozyskane dzięki uczestnictwu w tym wyjątkowym przedsięwzięciu przeznaczamy na realizację programu „Żyć z godnością”.
Jest to program skierowany do dzieci w wieku od 3 do 18 lat, które nie tylko zmagają się z ciężką chorobą, lecz także borykają się z biedą, wykluczeniem oraz innymi ograniczeniami. Celem projektu jest zapewnienie dziecku lepszych warunków życiowych, mieszkaniowych, sanitarnych oraz umożliwienie dostępu do edukacji i życia społecznego.
W styczniu 2015 roku, na Stadionie Narodowym w Warszawie zorganizowaliśmy uroczystą galę „Rekord z Fantazją”, w której uczestniczyli m.in. brytyjski duet Fuse - najszybsi skrzypkowie świata oraz Irlandczyk James Devine - najszybszy tancerz świata, były frontman zespołu Gaelforce Dance. Tego wieczoru córka założycieli Fantazji, wówczas 11-letnia Olivia Rybicka-Oliver ustanowiła nowy rekord świata i rekord Guinnessa na najszybszy piruet na łyżwach. Dzięki temu niesamowitemu sukcesowi pomogła zebrać fundusze na spełnienie kolejnych marzeń podopiecznych fundacji. Galę i aukcję poprowadziła pani Kasia Cichopek.