18. Wieczór Marzeń w ZOO – 26 sierpnia 2022

W tym roku Wieczór Marzeń w ZOO był szczególny. Gośćmi specjalnymi była duża grupa dzieci z Ukrainy, które musiały uciekać ze swoich domów przed okrucieństwem wojny i schroniły się w naszym kraju. Chcieliśmy, by one również choć na chwilę mogły zapomnieć o smutku oraz zmartwieniach i wspólnie z rówieśnikami miały okazję do beztroskiego uśmiechu.

Od rana nad polaną świeciło piękne słońce, które nie opuściło nas do końca wydarzenia. Piękna, upalna pogoda zachęcała do spacerów po ZOO i podglądania zwierząt i ich zwyczajów. Uczestnicy Wieczoru Marzeń chętnie korzystali z tej możliwości w oczekiwaniu na rozpoczęcie wydarzenia.

Kiedy wybiła godzina 16, na polanie rozpoczął się 18. Wieczór Marzeń z Fantazją. Najpierw wszyscy uczestnicy udawali się do rejestracji, gdzie rodzice wypełniali niezbędne dokumenty, a dzieci otrzymywały specjalną, kolorową naklejkę, która była przepustką do korzystania z wszystkich atrakcji. A tych nie brakowało!

Po przyjściu na polanę uwagę dzieci przykuwała duża, dmuchana zjeżdżalnia oraz Eurobungee, na którym dzieci mogły skakać do samego nieba. Na miłośników rysowania czekał kącik plastyczny, nad którym opiekę sprawowała Fundacja Terapeutyczna. Z kolei Fundacja Ronalda McDonalda przygotowała niesamowite bańki mydlane oraz ulubiony przysmak wszystkich dzieci, czyli watę cukrową. Nie lada gratka czekała również na miłośników służb mundurowych. Na terenie polany zaparkował prawdziwy wóz strażacki, który maluchy mogły obejrzeć od środka i dotknąć używanych na co dzień przez strażaków urządzeń. Nieopodal chętni mogli zrobić sobie zdjęcie na motocyklu policyjnym i zadać pytania panu policjantowi, który opowiadał wszystkim zainteresowanym o swojej pracy.

Przez całe popołudnie trwały również występy, podczas których zaproszeni artyści zapewnili wszystkim dzieciom wspaniałą rozrywkę. Pierwsi wystąpili aktorzy z Teatru Lalka, którzy przygotowali bajkowe i pouczające przedstawienie dla najmłodszych. Tuż po nich energetyczny Ricky Lion razem z chętnymi dziećmi wygrywał na bębnach afrykańskie rytmy, które rozbudziły wszystkich uczestników i zachęciły do dalszej zabawy. Kolejny występ był pokazem wielu żywiołów. Niezastąpiony magik, pan Tomek, prezentował dzieciom siłę ognia i lodu. Niesamowite sztuczki nikogo nie pozostawiły obojętnym i zapadły wszystkim widzom głęboko w pamięci. Ostatnim gościem była pani chemiczka z asystentami, która zaprezentowała widzom niesamowite eksperymenty. Dzieci mogły poznać m.in. różne rodzaje cieczy i chemiczno-magiczne zaklęcia.

Do zabawy potrzeba energii, dlatego podczas Wieczoru Marzeń nie mogło zabraknąć pysznego poczęstunku. Pączki, drożdżówki, ciastka, banany – każdy łasuch znalazł coś dla siebie wśród przygotowanych łakoci. Na większy głód idealna była własnoręcznie pieczona na ognisku kiełbaska z chrupiącym pieczywem i dodatkami lub soczyste szaszłyki z kurczaka. Wyjątkową niespodziankę stanowiły lody, które mógł otrzymać każdy uczestnik. Mrożony smakołyk był idealną przekąską w gorący, słoneczny dzień.

Nieodłączną częścią Wieczoru Marzeń z Fantazją są prezenty. W tym roku było ich mnóstwo. Oprócz kolorowych torebek prezentowych wypełnionych smakołykami, przygotowaliśmy plecaki, które są niezbędnym elementem wyposażenia każdego ucznia i przedszkolaka. W środku dzieci znalazły zeszyty, kredki, piórniki, bloki, farby i inne artykuły potrzebne w szkole.  Nie zabrakło także zestawu kosmetyków do mycia i pielęgnacji, maskotki oraz książek z niesamowitymi historiami. Dodatkowym upominkiem była także kolorowa gra w rzutki, która zapewni długie godziny świetnej zabawy dzieciom w każdym wieku.

Tegoroczny Wieczór Marzeń był pełen uśmiechów, prezentów, niesamowitych wrażeń, a co najważniejsze wspaniałych spotkań ponad podziałami wynikającymi ze stanu zdrowia, wieku, płci czy narodowości. Dziękujemy wszystkim, którzy byli tego dnia z nami!

Zorganizowanie Wieczoru Marzeń nie byłoby możliwe bez wsparcia Sponsorów, Partnerów, Darczyńców i Wolontariuszy. Z całego serca dziękujemy! 

Fotorelację z wydarzenia znajdą Państwo TUTAJ