Relacja z Gali Świątecznej “Gwiazdka z Fantazją” 2022

18 grudnia 2022 roku spotkaliśmy się z dziećmi, by wspólnie świętować zbliżającą się Gwiazdkę. To był niezapomniany, pełen wrażeń i wzruszeń wieczór… Warto było czekać cały rok! Wydarzenie odbyło się w sali balowej gościnnego Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport. Zaprosiliśmy ponad 300 podopiecznych Fantazji, którzy zmagają się z chorobami zagrażającymi ich życiu, nieuleczalnymi i przewlekłymi oraz grupę dzieci z Ukrainy.
 
By nie stracić ani minuty nasi mali goście przybywali do Hotelu przed wyznaczoną godziną. Wielu z nich przyjechało z najdalszych zakątków Polski. Dla kilku wspólnie spędzonych godzin gotowi byli przemierzyć setki kilometrów, aby chociaż przez krótką chwilę poczuć się kimś wyjątkowym. Trudno zliczyć ilość atrakcji, jaka czekała na naszych małych gości VIP. Świątecznie i śpiewająco zrobiło się już przed 16.00. Kolędy przy akompaniamencie klarnetu w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 382 w Warszawie oczarowały nie tylko naszych podopiecznych. Nawet hotelowi goście przerywali rozmowy i podnosili głowy by nie przegapić ani jednej nutki dochodzącej z foyer piętro wyżej. Jeśli można przenieść się nagle do innego świata, to tak się właśnie działo po przekroczeniu progu sali balowej. Wystarczał krok, by wszystko co złe znikało jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Zanim zabawa rozpoczęła się na dobre nasi goście zostali powitani przez Przyjaciela Fantazji, niezwykłego magika Pana Tomka Pałasza. Na scenie pojawiła się także Pani Kamila Rybicka, Prezes Fundacji oraz gość szczególny, Pani Justyna Domaniak, Dyrektor Biura Handlowego Tim S.A., organizatora akcji Tim Mikołajów, która przekazała czek na marzenia chorych dzieci.
 
Całą imprezę poprowadzili niesamowici aktorzy z Teatru Katarynka. Było interaktywne świąteczne przedstawienie, zabawy, tańce i wspólne śpiewanie. Na scenie nie mogło zabraknąć też magii. Pan Tomek po raz kolejny zadziwił nie tylko dzieci. Czarodziejska laska, która stawała się wstążką, znikające znaczki czy pojawiający się znikąd śnieg to tylko niewielka część „czarowania”. Oprócz magii był również wyjątkowy pokaz stepowania w wykonaniu mistrza, Pana Tomka oczywiście. Uśmiechy na dziecięcych twarzach wyczarowywali również cyrkowcy i mimowie z Agencji Artystycznej Mimello, natomiast nasze uzdolnione artystycznie wizażystki – wolontariuszki malowały na tych rozpromienionych buziach kolorowe wzory. Były też oczywiście dziecięce tatuaże. Dzieci, które chciały chwilę odpocząć mogły zająć miejsce przy długim stole i oddać się pracom plastycznym pod czujnym okiem pracowników Fundacji Terapeutycznej i wolontariuszy. Fotoreporterzy i kamerzyści uwieczniali chwile beztroskich zabaw, a także liczne rodzinne portrety w towarzystwie uwielbianego przez dzieci Bałwanka Olafa.
 
Kulminacyjnym punktem programu było uroczyste przybycie św. Mikołaja. Tak bardzo na niego czekaliśmy. Każde dziecko mogło wejść do magicznej groty, zamienić z Mikołajem kilka słów oraz zapozować do profesjonalnego zdjęcia. Pomocnikami Świętego byli mim oraz gość wyjątkowy, młody łyżwiarz Oscar, który w tym roku pomagał Fundacji spełniać świąteczne marzenia w ramach programu „Łyżwiarze dla Młodych Bohaterów”. Wszystkie dzieci otrzymały torby po brzegi wypełnione prezentami. Można było w nich znaleźć zestawy kreatywne, klocki LEGO, artykuły plastyczne, maskotki, kosmetyki, i oczywiście słodycze… dużo świątecznych słodkości. O podniebienia naszych gości zadbali mistrzowie kulinarni Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport. Wystarczyło zamarzyć o jakimś daniu, rozejrzeć się i… było. Bo było praktycznie wszystko co uwielbiają dzieci. A nawet więcej… i do tego podane po królewsku. 7. Świąteczna Gala „Gwiazdka z Fantazją” była wydarzeniem szczególnym i niezapomnianym, dla nas i dla „naszych” dzieci.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy na naszym PROFILU FB oraz TUTAJ.
 
Organizacja tak wspaniałego wydarzenia nie byłaby możliwa, gdyby nie bezinteresowna pomoc wielu cudownych osób, które podarowały swój czas, wysiłek i talenty, swoje usługi i produkty. W tym miejscu dziękujemy Panu klarneciście, wolontariuszom pakującym prezenty, fotografom oraz kamerzystom. Nie byłoby takiego rozmachu, gdyby nie darczyńcy, sponsorzy imprezy i firmy, które udzieliły rabatów.
 
Wam wszystkim z całego serca dziękujemy! Dziękujemy Parterom, Sponsorom i Darczyńcom, bez których organizacja Gali byłaby niemożliwa:
 

COURTYARD BY MARRIOTT WARSAW AIRPORT
Fundacja PZU
Kajima Poland Sp. z o.o.
Luxmed Sp. z o.o.
CAT LC Polska Sp. z o.o.
Nivea Polska Sp. z o.o.
Karl Wilson
TIM SA
FMC  Agro Polska Sp. z o.o.
Polskie Linie Lotnicze „LOT” S.A.
Ingram Micro Sp. z o.o.
Robyg S.A.
AK Audyt Sp. z o.o.
AmeriGas Polska Sp. z o.o.
Dalpo  Poland sp. z o.o.
ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o
DHL Express (Poland) Sp. z o.o.
MPack  POLAND SP. Z O.O.
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.
MediaCap SA
TFP Sp. z o.o.
TFP Grafika
KUKE S.A.  
Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.
Fundacja KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium
LINK  Sp. z o.o.
FPH Magnat Sp.J. Marek Jarocki, Dariusz Dąbrowski
Grupa SET  sp. z o.o.
Altavia Polska  Sp. z o.o.
Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Spółka Akcyjna
Linklaters C.Wiśniewski i Wspólnicy Sp.K.
Servier Polska Sp. z o.o.
Welliot Ediko Sp. z o.o.
Aforti  Holding SA
BIGRAM S.A.
Cetes Cosmetics Poland Sp. z o.o.
Framex Sp. z o.o. Sp. komandytowa
HSH Chemie Sp. z o.o.
INTER ROPE Sp. z o.o.
Sodexo
Tramco Sp. z o.o.
Ferrero Polska Commercial Sp. z o.o.
Astor Centrala
Cellco Comunication Sp. z o.o.
CX Dystrybucja  Sp. z o.o.
ES-SYSTEM NT Sp. z o.o.
Fundacja Terapeutyczna
LEGO Polska Sp. z o.o.
Lidl sp. z o. o. sp. k.
P.P.H.U Duet Piotr Bęben
Pentel  POLAND Sp. z o.o.
Laboratorium Kosmetyczne JOANNA Sp.J.
ACCOR POLSKA SP Z O O
OBI
Raben Group Polska
SUN-DAY Sp. z o.o.
Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp z o.o.
Zakład Tworzyw Sztucznych WEDA
Danuta Kwaśniewska
Dekor Studio
PGD Studio
Ploter Studio
Drogeria Ekologiczna BetterLand
Novotel Łódź Centrum
ibis Warszawa Ostrobramska
Novotel Warszawa Airport  
Hurt-Max Sp. Jawna
Aliga Importer Artykułów Papierniczych
Optima Przeprowadzki
Pan Maciej Magott/ GOFIT Sp. z o.o.
Pan Tomek Pałasz
Pan Andrzej Pałasz
Pan Piotr Strojnowski Cinemagical
NZOZ Twoja Opiekunka
Prywatna Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego MedTrans Aneta Żywek-Kuczyńska
DIM STUDIO
Beata Lucky Fotograf
Fotograf  Tomasz Puchalski Agencja Artystyczna Mimello

DZIĘKUJEMY I DO ZOBACZENIA ZA ROK!