Wielkanoc z Fantazją- relacja

W tym roku Wielkanoc była dla naszych Podopiecznych pełna emocji, miłości i nadziei. Były warsztaty integracyjne, paczki socjalne i torby z upominkami świątecznymi. Była zabawa, radość i realne wsparcie dla najbardziej potrzebujących rodzin.

„Wielkanocne Warsztaty z Fantazją” odbyły się 2 kwietnia w sali balowej gościnnego hotelu Renaissance Warsaw Airport Hotel. Na wydarzenie zaprosiliśmy podopiecznych Fantazji, dzieci zmagające się z chorobami zagrażającymi życiu, nieuleczalnymi i z niepełnosprawnością oraz grupę dzieci z Ukrainy. Celem warsztatów było wspólne przygotowanie wielkanocnych ozdób i kreatywne zabawy. To było wyjątkowo twórcze, niedzielne popołudnie.

By nie stracić ani minuty nasi podopieczni przybywali do Hotelu przed wyznaczoną godziną. Wszyscy też zostali do samego końca… niektórzy nawet odrobinkę dłużej, bo przecież kurczaczek, baranek czy styropianowe jajko musiały być pięknie wykończone.

Gdy otworzyły się drzwi sali balowej, oczom gości ukazały się trzy długie, zastawione świątecznymi akcesoriami stoły warsztatowe. Każdy z nich oferował inną formę aktywności twórczej. Były np. warsztaty 3D, podczas których za pomocą specjalnych długopisów dzieci wyczarowywały przepiękne, przestrzenne jajeczka, kurczaki i zajączki. Przy drugim stole powstawały śliczne drewniane ozdoby a przy trzecim dekorowaliśmy styropianowe świąteczne figurki. To było prawdziwe szaleństwo. W ruch poszły wstążki, pompony, guziki, cekiny… Okazało się, że wyobraźnia dzieci, i nie tylko dzieci, jest nieograniczona.

Podczas naszego spotkania nie mogło zabraknąć też magii. Pan Tomek po raz kolejny zadziwił wszystkich. Bo wyobraźmy sobie zajączka, który był a potem go nie było, znikające w skrzynce jajko czy wstążkę zmieniającą kolory. Prawdziwym czarodziejem okazał się też Pan Wojtek, który pokazał naszym gościom jak powstają prawdziwe, balonowe cuda. Kolorowe kwiaty, zwierzątka i stworki jeszcze długo będą cieszyć naszych podopiecznych.

O podniebienia gości zadbali mistrzowie kulinarni hotelu Renaissance Warsaw Airport Hotel. Było świątecznie, pysznie i kolorowo. Ciepłe dania, przekąski i ciasta… wszystko pięknie udekorowane i smakowite, wszystko przygotowane z myślą o dzieciach.

Dawno nie bawiliśmy się tak dobrze. Naprawdę trudno było się rozstać. Na pocieszenie każde dziecko dostało dwie torby wypełnione prezentami. Były słodycze, zestawy klocków Lego, pluszowy zajączek, kalendarz i gadżety.  Dzieci były przeszczęśliwe, podziękowaniom nie było końca.

„Dziękujemy za wspaniałe spotkanie wielkanocne. Kreatywność kwitnie jak kwiatki wiosenne. Czujemy się z Wami bardzo dobrze. Każdy z bagażem chorób i nieszczęść, ale w grupie łatwiej go nieść. Wstyd narzekać jak widzi się cudze nieszczęście. Nie ważne czy to niepełnosprawność czy ucieczka przed wojną. Jesteście wielcy w tym co robicie dla doświadczonych przez los, bez względu na narodowość, religie, podglądy polityczne. Niech Wam zawsze przyświeca słońce i nie dotykają Was żadne troski i smutki.”  Mama Nikodema

Fotorelację z wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

W ramach projektu „Wielkanoc z Fantazją” przygotowaliśmy też świąteczne paczki dla naszych podopiecznych oraz paczki socjalne dla najbardziej potrzebujących rodzin. Każda z nich zawierała żywność, środki higieniczne, kosmetyki, słodycze dla najmłodszych, przytulanki, klocki Lego i zabawki.   

W sumie, z okazji Wielkanocy objętych zostało opieką aż 300 dzieci.  

Organizacja tak wspaniałego wydarzenia nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie wielu cudownych osób, które pokazały swoje talenty, przekazały produkty i usługi. 

W tym miejscu dziękujemy wszystkim artystom, fotografom, animatorom i wolontariuszom. Dziękujemy dyrekcji hotelu, kucharzom, kelnerom i osobom sprzątającym.

Nie byłoby „Wielkanocy z Fantazją”, gdyby nie partnerzy wydarzenia, darczyńcy i sponsorzy. Dzięki Wam mogliśmy sprawić, że podopieczni Fantazji po raz kolejny poczuli się wyjątkowo.

Wszystkim z całego serca dziękujemy!