Warsztaty LEGO z Fantazją

6 czerwca 2023 roku spotkaliśmy się na warsztatach z firmą LEGO, by wspólnie świętować Dzień Dziecka. Na wydarzenie zaprosiliśmy 40 podopiecznych Fantazji, dzieci zmagające się z chorobami zagrażającymi życiu, nieuleczalnymi i z niepełnosprawnością oraz grupę dzieci z Ukrainy. Dzieci tego dnia były naszymi gośćmi VIP. To było wyjątkowo twórcze wtorkowe południe.

3-godzinne warsztaty odbyły się w przytulnej Sali Garden House na warszawskich Włochach. By nie stracić ani minuty, nasi podopieczni przybywali na miejsce przed wyznaczoną godziną. Wszyscy też zostali do samego końca.

Punktualnie o godz. 12.00 dzieci zasiadły przy stołach, na których piętrzyły się paczki z klockami LEGO. Wtedy też zaczęło się prawdziwe szaleństwo. Najpierw było „wielkie rozpakowywanie”.  Kolorowe klocki, jeden za drugim, upadały na blaty stołów, by już wkrótce stać się częścią pięknych budowli. Wolontariusze LEGO Polska Sp. z o.o., prowadzący warsztaty, dawali dzieciom przeróżne zadania a każde z nich wykonywane było z ogromnym zapałem i radością. Tego dnia świetnie bawiły się nie tylko dzieci, ich rodzice także.

Dla naszych gości VIP przygotowaliśmy też słodki poczęstunek, napoje, soczki i wodę, ale prawdziwą atrakcją okazała się zamówiona, obłędnie pachnąca pizza w różnych smakach, która znikła w zawrotnym tempie.

Dzieci bawiły się cudownie i naprawdę trudno było się rozstać. Na zakończenie każde dziecko otrzymało piękne prezenty. Dzieci były przeszczęśliwe, a rodzice wdzięczni i wzruszeni. Podziękowaniom i uśmiechom nie było końca. Organizacja wydarzeń, w których mogą uczestniczyć dzieci zmagające się z niepełnosprawnościami, chorobami przewlekłymi czy traumą wojny jest bardzo ważna. Dzieci mogą spotkać rówieśników żyjących z podobnymi chorobami, a podczas zabawy nikt się z nich nie śmieje i nie wytyka palcami. Rodzice z kolei mogą ze sobą porozmawiać i podzielić się ze sobą swoimi problemami. Podczas takich spotkań często nawiązywane są przyjaźnie, o które tak trudno w codziennym życiu.

Organizacja tak wspaniałego wydarzenia nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie Pracowników LEGO Polska Sp. z o.o. Z całego serca dziękujemy za podarowanie dzieciom tych wyjątkowych chwil.

Za ufundowanie poczęstunku oraz pokrycie dodatkowych kosztów bardzo dziękujemy Pracuj.pl oraz Fundacji ARP.  

To spotkanie na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców, wolontariuszy oraz oczywiście w naszej. Dziękujemy!

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.