Wieczór Marzeń w ZOO 2023

19. Wieczór Marzeń w ZOO

Koniec wakacji można świętować na wiele różnych sposobów. Najlepszym tego przykładem był Wieczór Marzeń, który w piątek, 25 sierpnia, odbył się w warszawskim ZOO. Naszymi specjalnymi gośćmi byli Podopieczni Fantazji, dzieci zmagające się z niepełnosprawnościami i chorobami zagrażającymi ich życiu i zdrowiu, oraz ich najbliżsi. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć również dzieci z Ukrainy, dla których trzy godziny beztroskiej zabawy były najcudowniejszym odwróceniem uwagi od wojennej rzeczywistości, która spotkała ich ojczyznę. Tegoroczny Wieczór Marzeń był już naszym 19. spotkaniem.

Początkowo deszczowa aura, jak na zawołanie, zmieniła się w piękne słońce, które przywitało naszych Podopiecznych. Jeszcze przed godziną 16 do rejestracji ustawiła się długa kolejka, a w niej, niemogące doczekać się zabawy i niezliczonej ilości atrakcji, dzieci. Otrzymanie kolorowej opaski było dla każdego równoznaczne z początkiem imprezy. Nasza polana w mgnieniu oka zapełniła się gośćmi, a w całym ZOO słychać było tylko śmiech i czystą radość.

Naszych Podopiecznych przywitały niesamowite atrakcje. Przy samym wejściu na polanę stanęło Eurobungee i duża dmuchana zjeżdżalnia, przed którymi od razu pojawiły się tłumy dzieciaczków chętnych do zabawy     . Ogromne zainteresowanie wzbudziły też warsztaty z firmą LEGO, podczas których wszyscy mieli możliwość puszczenia wodzy fantazji i stworzenia niepowtarzalnych, kolorowych dzieł.

Na Wieczorze Marzeń nie zabrakło również wolontariuszy z Fundacji Ronalda McDonalda, dzięki której cała polana wypełniła się bańkami mydlanymi i dziećmi zajadającymi się watą cukrową. W ZOO gościliśmy również fundację Wolne Miejsce, na której stoisku każdy znalazł coś słodkiego, a rodzice mogli dostać zaproszenie do zakupów w socjalnym sklepie Spichlerz. Niezapomnianą atrakcją było także spotkanie z prawdziwymi ratownikami medycznymi, strażakami i policjantami. Długie rozmowy, policyjne kolorowanki i nauka pobierania odcisków palców to jednak nie wszystko. Tuż obok polany stanęły bowiem ogromny wóz strażacki i radiowóz. Wszyscy chętni mieli możliwość obejrzenia pojazdów od środka, a co za tym idzie, chociaż przez chwilę poczucia się jak prawdziwy strażak czy policjant.

W rogu polany znalazła się także strefa relaksu Super Prezentów, w której to każdy, zmęczony nieustającą zabawą, mógł odpocząć na miękkich pufach.

Jak co roku, na Wieczorze Marzeń, pojawili się także nieocenieni artyści, których występy zapadły w pamięci naszych Podopiecznych na długie tygodnie. Pierwszymi gospodarzami      sceny      byli aktorzy z Teatru Lalka, których angażujące przedstawienie zapewniło dzieciom i ich rodzicom wiele śmiechu i radości. W ZOO nie zabrakło również pana Tomka – niezastąpionego i uwielbianego przez wszystkich magika, którego sztuczki, jak zawsze, wzbudziły u wszystkich ogromne emocje.

Uśmiechy na twarzach dzieci pojawiły się także dzięki przybijającym piątki i pozującym do zdjęć chodzącym maskotkom.

Nieodłączną częścią corocznych spotkań w ZOO jest ognisko z pysznymi kiełbaskami. Na tegorocznym spotkaniu nie mogło być inaczej! Dodatkowo na każdego czekały pyszne świeżutkie bułeczki, pączki, drożdżówki, pieczywo, owoce i zdrowe musy. Radosny już dzień jeszcze bardziej umiliły zimne lody z chęcią zajadane zarówno przez naszych małych Podopiecznych, jak i ich rodziców. Wszyscy uczestnicy Wieczoru Marzeń byli szczęśliwi i najedzeni, a wspólne pieczenie kiełbasek i piknikowanie na zielonej trawie było chwilą nieocenionego relaksu i integracji.

Wszyscy mali goście Wieczoru Marzeń otrzymali w ramach akcji Witaj Szkoło! piękne plecaki po brzegi wypełnione prezentami. W każdym z nich dzieci znalazły słodkości, dopasowane do wieku upominki, a także artykuły szkolne, które już niebawem przydadzą się podczas lekcji i zajęć. Nie zapomnieliśmy również o mamach, dla których w oddzielnej torbie znalazły się letnie, pięknie pachnące kosmetyki oraz bon na zakupy w sklepie Born2Be.

Wielu naszych Podopiecznych przyjechało do ZOO znacznie wcześniej, ponieważ tego dnia mogli zwiedzić cały ogród nieodpłatnie i spędzić tam cały dzień zapoznając się ze zwyczajami tamtejszych mieszkańców.

Tegoroczny Wieczór Marzeń był spotkaniem wyjątkowym, przepełnionym beztroską radością. Zabawa w otoczeniu natury i zwierząt mieszkających w warszawskim ZOO była dla każdego bezcenną odskocznią od wszelkich trudności i czasem, w którym wszystkie ograniczenia, chociaż na chwilę, odeszły w zapomnienie. Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia bawili się razem z nami!

Wiele rodzin, które przyjechały do Warszawy z najdalszych zakątków Polski po wyczerpującej zabawie, mogło odpocząć w gościnnych pokojach zaprzyjaźnionych hoteli.

Zorganizowanie  Wieczoru Marzeń  nie byłoby możliwe bez wsparcia Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie i Fundacji Panda.

Nie byłoby Wieczoru Marzeń, gdyby nie partnerzy wydarzenia, darczyńcy i sponsorzy. Dzięki Wam mogliśmy sprawić, że podopieczni Fantazji i ich rodziny po raz kolejny poczuli się wyjątkowo.

Dziękujemy też wszystkim artystom, fotografom, animatorom, ratownikom medycznym, strażakom i policjantkom oraz wspaniałym wolontariuszom.

Z całego serca dziękujemy!

 

Galerię zdjęć z 19. Wieczoru Marzeń znajdą Państwo TUTAJ. 

 

Partnerzy, Darczyńcy i Sponsorzy Wieczoru Marzeń 2023

Miejski Ogród Zoologiczny im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie

Fundacja Panda

Dom Matki

CAT LC Polska Sp. z o.o.

Fundacja ARP

Fundacja PZU

LEGO Polska Sp. z o.o.

Deviniti Sp. z o.o.

Robyg S.A.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

MEDIACAP Sp. z o.o.

Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. 

Fundacja KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium

Servier Polska Sp. z o.o.

MPack  POLAND SP. Z O.O.

Aesco Group Sp. z o.o.

Hotel Marriott Warszawa

AK Audyt Sp. z o.o.

Altavia Polska

BE DRY Sp. z o.o.

Centrum Medyczne Żelazna sp. z o.o.

HOCHTIEF Polska S.A.

IGLOTEX SA

KUKE S.A.

Poczta Polska S.A.

Super Prezenty Sp. z o.o.

NEXBAU Sp. z o.o.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”

ABR SESTA Sp. z o.o. 

AZA Group/Born2Be

BIGRAM S.A.

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA “Bronisze”

Dalpo  Poland sp. z o.o.

HAL Sp. z o.o.

Emitel S.A.

Nadzwyczajnie Karol Bułkowski

Schindler Polska Sp. z o.o.

Tramco Sp. z o.o.

Uniq Logistic sp. z o.o. sp. k.

Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o.o.

Zakłady Chemiczne NITRO-CHEM S.A.

Aforti  Holding SA

Grupa SET

JWP Rzecznicy Patentowi  Dorota Rzążewska sp.k.

Euroklimat Sp. z o.o.

Fundacja PNB Paribas 

Przedsiębiorstwo Zarządzania Nieruchomościami Sp. z o.o.

PEX PharmaSequence Sp. z o.o.

SMYK

Business Centre Club

Cellco Comunication Sp. z o.o.

Inter Europol S.A.

Lidl sp. z o. o. sp. k.

ACCOR POLSKA SP Z O O

Printfaktoria Sp. z o.o.

Manufaktura Cukierków

For-Mar Med

Better Workplace

Pracownia Cukiernicza “Zagoździński”

Pentel  POLAND Sp. z o.o.

Sante A.Kowalski sp.j

Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp z o.o.

Putka

CX Dystrybucja  Sp. z o.o.

Esprado

Agencja Artystyczna Peyotl

PGD Studio

Extradruk

LOGO Jacygrad, Zawadzki sp. j.

Fundacja Unum

Pan Marcin Rojszczak

Pan Roman Szwed

Pan Dariusz Rosiński