Relacja z Gali Świątecznej “Gwiazdka z Fantazją” 19 grudnia 2023

O WYDARZENIU

Tegoroczna świąteczna Gala “Gwiazdka z Fantazją” była wyjątkowa, pełna magii i bezcennych wzruszeń. Po raz ósmy, 19 grudnia 2023 roku, spotkaliśmy się z dziećmi w sali balowej gościnnego Hotelu Courtyard by Mariott Warsaw Airport – miejscu, w którym spełniają się dziecięce marzenia.  

Na ,,Gwiazdkę z Fantazją’’ przybyło prawie 400 Podopiecznych Fantazji, którzy na co dzień zmagają się z chorobami przewlekłymi, nieuleczalnymi i zagrażającymi życiu. Na wydarzeniu nie zabrakło również dzieci ze szkoły specjalnej oraz małych uchodźców z Ukrainy. Dla naszych Podopiecznych, z pozoru, zwykły dzień, stał się dniem wyjątkowym.

POWITANIE

Hotel przywitał pierwszych gości na długo przed wyznaczoną godziną. Nikt nie mógł się  bowiem doczekać początku świątecznej zabawy, a wiele dzieci przyjechało na galę z najdalszych zakątków Polski. Jeszcze przed godziną 16:00 do rejestracji ustawiła się długa kolejka, a ekscytacji i śmiechom nie było końca. Każde dziecko otrzymało kolorową przypinkę ze świątecznym motywem, a następnie, w akompaniamencie przepięknych kolęd i dźwięku saksofonu, udało się na foyer. Muzyczna oprawa została przygotowana przez Pana Stefana Janowskiego i Zespół Wokalny ,,Prymki’’ ze Szkoły Podstawowej nr 382 im. Warszawskich Dzieci w Warszawie. 

Po oficjalnym otwarciu sali balowe, oczom wszystkich ukazała się magiczna zimowa kraina, która w mgnieniu oka udzieliła wszystkim bożonarodzeniowego klimatu. Naszych małych gości przywitał głos wokalistki, Julii Matczak, a świąteczne piosenki w jej wykonaniu od razu zaczarowały zarówno dzieci, jak i dorosłych. Na scenie nie mogło zabraknąć również niesamowitych aktorów z Teatru Katarynka, który przygotował dla dzieci ,,rozśpiewane powitanie’’.

ATRAKCJE I ZABAWA

,,Gwiazdka z Fantazją’’ rozpoczęła się na dobre, dopiero po uroczystym otwarciu wydarzenia przez niezastąpionego przyjaciela Fantazji – Pana Tomka “Magika” Pałasza. Chwilę później na scenie ponownie pojawił się, prowadzący imprezę, Teatr Katarynka, a edukacyjny, interaktywny spektakl o polarnej przygodzie, wspólne śpiewy, tańce i cudowną radość  dzieci można było usłyszeć w całym Hotelu. 

Na wydarzeniu nie mogło oczywiście zabraknąć pokazu magii w wykonaniu Pana Tomka, który po raz kolejny zadziwiał i rozbawiał wszystkich, nie tylko małych, gości. Sztuczki z zaczarowaną laską, chustkami czy sznurkami budziły wiele emocji, a ekscytacja nie opuściła naszych gości do samego końca.

ŚWIĄTECZNE ANIMACJE I WARSZTATY 

Na wydarzeniu pojawił się również pozytywnie zakręcony mim z Agencji Artystycznej Mimello, dzięki któremu na twarzach dzieci przy każdym spotkaniu pojawiały się szerokie uśmiechy. 

Specjalnie dla małych artystów na sali pojawił się długi stół, przy którym wszyscy chętni, pod okiem członków Fundacji Terapeutycznej, mieli możliwość stworzenia własnych, niepowtarzalnych bombek i świątecznych ozdób. 

Kolejną atrakcją było stanowisko do wspólnego dekorowania przepysznych pierniczków. Malowane buźki i dziecięce, brokatowe tatuaże były natomiast zasługą utalentowanych wolontariuszy, którzy od samego początku spełniali wszelkie życzenia naszych gości. 

Tuż obok sali balowej, we foyer, działali również członkowie Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu, którzy swoją kreatywnością i humorem przenosili dzieci w świat magicznej zabawy. 

Długa kolejka ustawiła się przed pracownią Pana Wojtka, który magiczne zwierzątka tworzył z pomocą kolorowych balonów i wielkiej wyobraźni. 

Bezcenną pamiątką z pewnością będą również oryginalne zdjęcia wykonywane przez przedstawicielkę firmy Old Press oraz rodzinne fotografie w towarzystwie wyjątkowych gości – Pingwina, członka trupy aktorskiej i Różowego Słonia z firmy Super Prezenty.

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM I PREZENTY

W końcu wydarzyło się to, na co wszyscy czekali najbardziej! Na salę balową dotarł prawdziwy charyzmatyczny Święty Mikołaj, który już chwilę później zasiadł na świątecznym tronie. Każde dziecko mogło wejść do magicznej groty, poznać św. Mikołaja, a także zapozować do profesjonalnego zdjęcia. 

Wszyscy mali goście otrzymali torby po brzegi wypełnione prezentami. Znalazły się w nich  m.in. świąteczne zestawy klocków LEGO, maskotki, niezliczona ilość słodkości i uwielbianych przez dzieci przekąsek. Przy wyjściu z groty czekały również dodatkowe torby z, pięknie pachnącymi, kosmetykami do pielęgnacji.

POCZĘSTUNEK

Synonimem ,,Gwiazdki z Fantazją’’ z pewnością jest iście królewski świąteczny poczęstunek. O podniebienia naszych gości zadbali mistrzowie kulinarni Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, którzy, po raz kolejny, zachwycili niezliczoną ilością wykwintnych dań i przystawek.

Powodzeniem cieszyły się przepyszne zupy, sałatki i świąteczne pierogi. Dzieci najbardziej ucieszyły się jednak z kotlecików z kurczaka, frytek, naleśników, hamburgerów czy mini pizz, które znikały ze stołów w mgnieniu oka! Prawdziwym hitem była oczywiście czekoladowa fontanna, wata cukrowa oraz wszelkiego rodzaju słodkości.

PODZIĘKOWANIA

Organizacja 8. świątecznej Gali ,,Gwiazdka z Fantazją’’ nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie tak wielu cudownych osób, które zachwyciły swoimi talentami, produktami i usługami.

W tym miejscu pragniemy podziękować wolontariuszom, którzy zaoferowali pomoc przy pakowaniu prezentów, dekoracji sali czy przygotowywaniu warsztatów. Dziękujemy fotografom oraz kamerzyście, muzykom, artystom, i aktorom. Dziękujemy dyrekcji hotelu, kelnerom, kucharzom oraz osobom sprzątającym.

8. świąteczna Gala ,,Gwiazdka z Fantazją’’ nie byłaby tak wyjątkowa bez partnerów wydarzenia, darczyńców i sponsorów. To razem z Wami stworzyliśmy wydarzenie, które w pamięci naszych Podopiecznych, ich opiekunów i wszystkich uczestników Gali pozostanie na zawsze. 

Do wielu dzieci, które z powodu choroby czy odległości, nie mogły uczestniczyć w naszej Gali, przygotowaliśmy świąteczne paczki i prezenty, a które dotarły do nich jeszcze przed Wigilią. 

Wszystkim z całego serca dziękujemy!

Fotorelację z wydarzenia znajdą Państwo TUTAJ. 

 

PARTNERZY, SPONSORZY, DARCZYŃCY “GWIAZDKI Z FANTAZJĄ” 2023

COURTYARD BY MARRIOTT WARSAW AIRPORT

Fundacja PGE

Servier Polska Sp. z o.o.

Robyg S.A.

Grupa Lux med. Sp. z o.o.

CAT LC Polska Sp. z o.o.

Fundacja ARP

LEGO Polska Sp. z o.o.

Nivea Polska Sp. z o.o.

Warbud SA

Kajima Poland Sp. z o.o.

AK Audyt Sp. z o.o.

Altavia Polska  Sp. z o.o.

TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ WZAJEMNYCH „TUW”

Arvato Polska sp. z o.o.

Dalpo  Poland sp. z o.o.

Superhobby Market Budowlany Sp. z o.o.

MediaCap S A

Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. 

Grupa SET sp. z o.o.

Fundacja KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium

Who if not You

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

Super Prezenty Sp. z o.o.

HOCHTIEF Polska S.A.

MPack  POLAND SP. Z O.O.

HSH Chemie Sp. z o.o.

Linklaters

Ingram Micro Sp. z o.o.

INTER ROPE Sp. z o.o.

Polventures sp. z o.o.

Tramco Sp. z o.o.

SMYK

AmRest

General Logistics Systems Poland Sp. z o.o.

Todis Consulting Group Sp. z o.o.

BIGRAM S.A.

Euroklimat Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Zarządzania Nieruchomościami Sp. z o.o.

RUN-Chłodnia we Włocławku Sp. z o.o..

Cellco Comunication Sp. z o.o.

Camo Code Sp. z o.o.

Cetes Cosmetics Poland Sp. z o.o.

Przychodnia Lekarska”nOvum”

Laboratorium Kosmetyczne AVA

Fundacja Terapeutyczna

Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu

Old Press

For-Mar Med

Laboratorium Kosmetyczne JOANNA Sp.J.

STYROPLAST S.C.

Aliga Importer Artykułów Papierniczych

Cinematic Lab

Ferrero Polska Commercial Sp. z o.o.

ALDI

Optima Przeprowadzki

PGD Studio

Buttonfly.pl 

P.P.H.U “Duet” Piotr Bęben

Dobra Kaloria

KREDKI DO MALOWANIA TWARZY Stempleks.pl Sp. z o.o.

Pentel  POLAND Sp. z o.o.

Peyotl Agencja Artystyczna

Novotel Warszawa Airport

ACCOR POLSKA SP Z O O

Dom Matki

AXPAL Sp. z o.o. Sp.k.

Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o. o.

Pan Maciej Magott/ GOFIT Sp. z o.o.

Pan Paweł Dębowski 

Pani Gosia McGovern 

Pan Tomasz Trzósło 

Pan Jarosław Iwanicki

Pan Piotr Lesiński