WIELKANOCNE WARSZTATY Z FANTAZJĄ

Święta zbliżają się wielkimi krokami – za oknami widać już słońce, słychać  śpiewające ptaki, a w sercach wszystkich budzi się nadzieja. Magiczny czas oczekiwania stał się jeszcze piękniejszy za sprawą drugiej edycji Wielkanocnych Warsztatów z Fantazją, które i tym razem, odbyły się w Hotelu Renaissance Warsaw Airport Hotel. To właśnie tam, 24 marca 2024 roku, spotkaliśmy się z dziećmi, dla których, z pozoru zwykły dzień, stał się tym niezapomnianym. 

Na wielkanocne warsztaty zaprosiliśmy ponad stu wyjątkowych gości – Podopiecznych Fantazji, którzy na co dzień zmagają się z chorobami nieuleczalnymi i zagrażającymi życiu, oraz ich najbliższych. Na wydarzeniu nie zabrakło również grupy małych uchodźców z Ukrainy, dla których 2,5 godziny zabawy było najcudowniejszą odskocznią od przykrych, wojennych realiów.

Nasi goście zostali przywitani przez Pana Michała, którego głos i poczucie humoru towarzyszyło wszystkim aż do końca warsztatów. Po wejściu na salę, oczom naszych Podopiecznych, ukazały się natomiast długie stoły, przy których już chwilę później rozpoczęła się beztroska zabawa. Przy pierwszym stanowisku na dzieci czekały wielkanocne styropianowe ozdoby, które po chwili, za sprawą cekinów, wstążek czy piórek oraz niesamowitej kreatywności, zmieniły się w świąteczne dekoracje. Śmiechom i twórczości nie było końca, a zabrane do domu stroiki z pewnością przywołają wiele pięknych wspomnień.

Tuż obok miały miejsce warsztaty z klockami LEGO, które zachwyciły zarówno młodszych, jak i starszych. Zaledwie chwilę po rozpoczęciu zabawy z malutkich klocków powstały duże, zaawansowane budowle, domki dla zwierząt czy samoloty – kreatywności naszych Podopiecznych nie było końca! Każdy mały twórca mógł także zabrać swoje dzieło ze sobą i kontynuować klockowe szaleństwo nawet po zakończeniu warsztatów.

Przy trzecim stanowisku każde dziecko mogło zmienić się w prawdziwego cukiernika. Na naszych Podopiecznych czekały bowiem pyszne biszkopty, pierniki, kolorowe lukry, a także cała masa wielkanocnych posypek. Dzieci od razu zabrały się do pracy, a jej efekt był niesamowity! Wszystkie słodkości były świąteczne i tęczowe, a na ich widok chyba każdemu pociekła ślinka:).

Na wydarzeniu nie zabrakło także innych atrakcji. Tuż przy scenie stanął niesamowity Pan Wojtek, który z niepozornych balonów potrafi stworzyć prawdziwe cuda. Do rąk naszych gości trafiły kwiatowe bukiety, ośmiornice czy pingwiny, a w całym hotelu było słychać śmiech i okrzyki radości. Prowadzący imprezę Pan Michał także przygotował wiele niespodzianek. Nasi Podopieczni mieli bowiem możliwość wzięcia udziału w rozmaitych wielkanocnych quizach i konkursach, a gwoździem programu był, budzący poruszenie, pokaz magicznych sztuczek. 

Na wydarzeniach organizowanych przez Fantazję nigdy nie brakuje także pysznego jedzenia. Tym razem o brzuszki naszych gości zadbali utalentowani kucharze z hotelu Renaissance, dzięki którym cała sala wypełniła się pięknymi zapachami. Prawdziwym hitem okazały się corndogi, burgery, frytki, mini pizze, a także miruna w sosie koperkowym, która zachwyciła podniebienia nawet największych smakoszy. Nie zabrakło także owoców i słodkości, których było tyle, że nie dało się wszystkiego spróbować. 

Pod koniec warsztatów wszyscy mali goście otrzymali torby po brzegi wypełnione upominkami. W każdej z nich znalazły się artykuły plastyczne, maskotki, małe zestawy LEGO oraz cała masa słodkości. Każdy chętny rodzic otrzymał także świeże jajka, które z pewnością, już niedługo, trafią na wielkanocny stół.

 Tegoroczne warsztaty, już po raz drugi, wywołały bezcenne uśmiechy na twarzach dzieci i ich najbliższych. Wspólna zabawa i poszerzanie manualnych horyzontów stała się bezcenną odskocznią i chwilą, w której wszelkie ograniczenia odeszły w zapomnienie. Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia bawili się razem z nami!

Organizacja Wielkanocnych Warsztatów z Fantazją nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie pracowników hotelu, wolontariuszy, fotografów i artystów. Dziękujemy dyrekcji hotelu, kucharzom, kelnerom oraz osobom sprzątającym. Tegoroczne spotkanie nie odbyłoby się również bez sponsorów i darczyńców. To właśnie dzięki Wam wydarzenie pozostanie w pamięci wszystkich na długo!

Wszystkim z całego serca dziękujemy!

Fotorelację z Warsztatów Wielkanocnych z Fantazją znajdziecie pod linkiem TUTAJ

Dziękujemy naszym Partnerom, Darczyńcom i Sponsorom: 

Renaissance Warsaw Airport Hotel
Servier Polska Sp. z o.o.
CAT LC Polska Sp. z o.o.
LEGO Polska Sp. z o.o.
Robyg S.A.
AK Audyt Sp. z o.o.
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”
Kajima Poland Sp. z o.o.
MediaCap S A
Altavia Polska Sp. z o.o.
Mpack Poland Sp. z o.o.
Ingram Micro Sp. z o.o.
ABR SESTA Sp. z o.o.
Tramco Sp. z o.o.
RUN-Chłodnia we Włocławku Sp. z o.o.
Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o. o.
Grupa SET Sp. z o.o.
Pan Jarosław Iwanicki
Pan Paweł Dębowski
Pan Tomasz Trzósło
Pracownicy Centrum Turystycznego OSKAR Sp. z o.o.
Pracownicy LAUVJAH SPEDYCJA Sp. z o.o.
Ferrero Polska Commercial Sp. z o.o.
Lidl sp. z o.o. sp. k.
Cukiernia-Kawiarnia WOCH
FPH Magnat Sp.J.
P.P.H.U "Duet" Piotr Bęben
EXPRESS Sp. z o.o. Sp.k.
Novotel Warszawa Airport

FOR ANN TOM PAP Sp. J.
UNISAN
MCM
Brewis
Grupa SD S.C.
Dekor Pol
Belatex Sp. z o.o.
Scrapbookingowy Sklep dla Kreatywnych Chorg
STOOLS
CRAFT INSPIRATIONS
Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o. o.
Pan Michał Morawski
ETNA
PGD Studio
For-Mar Med.