Warsztaty Terapeutyczne LEGO z Fantazją – Łódź

17 kwietnia 2024 roku, w sali konferencyjnej Hotelu Hampton by Hilton w Łodzi, odbyły się kolejne warsztaty terapeutyczne LEGO z Fantazją. Naszymi najważniejszymi gośćmi były dzieci, które każdego dnia walczą z niepełnosprawnościami oraz chorobami nieuleczalnymi i zagrażającymi życiu. 

Na te wyjątkowe wydarzenie zaprosiliśmy czterdzieścioro dzieci, dla których dwie godziny wspólnej zabawy stały się najpiękniejszą odskocznią od codziennych ograniczeń. Na naszych gości czekały tysiące kolorowych klocków LEGO, które w mgnieniu oka uwolniły nieskończone pokłady dziecięcej wyobraźni. Kreatywność naszych małych Artystów nie miała końca, a sala konferencyjna szybko zapełniła się niepowtarzalnymi dziełami. Spod rąk naszych Podopiecznych, z pomocą instruktorów i wolontariuszy, wyszły bowiem niesamowite konstrukcje, pojazdy czy zapierające dech w piersiach postacie. 

W łódzkich warsztatach brały także udział dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie, a grupa uczniów przyjechała na wydarzenie wynajętym na tę okazję busem. To był już kolejny raz, gdy wychowankowie z tej szkoły brali udział w imprezie organizowanej przez Fundację, a to wszystko dzięki oddanym wychowawcom i nauczycielom placówki, którzy bardzo dbają o potrzeby swoich uczniów. Szczególne uznanie należy się Pani Marzenie Cebulskiej, która wszystko nadzorowała. Uczniowie szkoły zmagają się z różnymi chorobami przewlekłymi, niepełnosprawnością intelektualną lub fizyczną i w większości pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych i bardzo ubogich. 

Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni warsztatami. Nasi Podopieczni puszczali wodze fantazji, zawierali przyjaźnie czy uczestniczyli w zabawach zespołowych, a rodzice i opiekunowie w znakomitej większości bawili się razem z dziećmi. Będąc w grupie, która się doskonale rozumie, zarówno dzieci jak i rodzice mogli się odprężyć i zrelaksować, jednocześnie pracując nad kolorowymi dziełami sztuki. To było cudowne! Następnie przyszedł czas na pyszną pizzę, przekąski oraz napoje, a na koniec dzieci dostały piękne upominki. 

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji warsztatów terapeutycznych LEGO z Fantazją. 

Dziękujemy firmie LEGO, wolontariuszom, firmom CAT LC Polska, Luxmed, ECE Projektmanagement i Galerii Łódzkiej, fundacji Lewiatan, Pizzerii In Centro, która przygotowała pyszny poczęstunek, a także lokalnym hotelom: Hampton by Hilton, gospodarzowi warsztatów oraz Hotelowi Pietryna, który udzielił noclegów pracownikom Fundacji. 

To właśnie Wy sprawiliście, że, z pozoru zwykły dzień, stał się tym wyjątkowym. Dziękujemy!

Zdjęcia z wydarzenia znajdziecie Państwo TUTAJ