Warsztaty terapeutyczne LEGO z Fantazją – Poznań

22 kwietnia 2024 roku, był dniem absolutnie wyjątkowym. Właśnie wtedy, w sali konferencyjnej gościnnego hotelu DeSilva w Poznaniu, odbyła się pierwsza edycja poznańskich warsztatów terapeutycznych LEGO z Fantazją. Na wydarzenie zaprosiliśmy czterdzieścioro naszych Podopiecznych – dzieci, które każdego dnia walczą z niepełnosprawnościami oraz chorobami nieuleczalnymi i zagrażającymi życiu. 

Dwie godziny zabawy stały się dla naszych gości najpiękniejszą odskocznią od codziennych ograniczeń. Dzieci, pod czujnym okiem instruktorki, konstruowały różne budowle, postacie czy pojazdy. Tym razem beztroskie budowanie urozmaiciły również zorganizowane gry i zabawy, a radości naszych Podopiecznych nie było końca!

W poznańskich warsztatach brały także udział dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 107 im. Arkadego Fiedlera w Poznaniu. To był pierwszy raz, gdy uczniowie z tej szkoły brali udział w imprezie organizowanej przez Fundację, a było to możliwe dzięki oddanym wychowawcom i nauczycielom placówki, którzy bardzo dbają o potrzeby swoich podopiecznych. Uczniowie szkoły zmagają się z różnymi chorobami przewlekłymi, niepełnosprawnością intelektualną lub fizyczną. Dla nich warsztaty LEGO były idealnym uzupełnieniem terapii oraz świetną zabawą. 

Wszyscy goście byli zachwyceni warsztatami. Nasi Podopieczni, którzy zwykle mają problemy z kontaktami społecznymi i pracą w grupie, chętnie uczestniczyli w zajęciach zespołowych. Praca nad kolorowymi konstrukcjami sprawiła, że zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy przenieśli się w świat magii. Po zajęciach goście zostali zaproszeni na pyszną pizzę, której było tak dużo, że nie zdołaliśmy jej zjeść w całości i kto potrzebował to otrzymał także pizzę na wynos, a na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał torbę z pięknymi upominkami. 

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji warsztatów terapeutycznych LEGO z Fantazją. 

Dziękujemy firmie LEGO, fundacji Lewiatan oraz firmom: CAT LC Polska, Luxmed, ECE Projektmanagement i Hotelowi DeSilva Premium, a także Pizzerii na Łazarskim Cieście oraz Pizza Taxi, które przygotowały przepyszny poczęstunek. 

To właśnie Wy sprawiliście, że, z pozoru zwykły, dzień stał się dla dzieci tym wyjątkowym i przepełnionym niekończącą się radością. Z całego serca dziękujemy!

Więcej zdjęć znajdą Państwo na naszym profilu na Facebooku TUTAJ